917

کنترل مغز انسان از راه دور!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

   دانشمندان توانستند با انجام تکنیک‌هایی، مغز موش‌ها را از راه دور کنترل کنند. امید است این طرح در آینده بر روی انسان پیاده شود.

کنترل مغز انسان از راه دور!

 تصور کنید بتوان از راه دور کنترل اندام‌های بدن را در دست گرفته و اعضای بدن بدون اینکه فرد بخواهد، حرکت کند. اخیراً دانشمندان توانستند این طرح را اجرایی کنند. آن‌ها در مقیاسی کوچک‌تر، این طرح را روی اندام های موش امتحان کردند که خوشبختانه قرار است از این طرح در بعد مثبت آن استفاده شود.

برای این منظور، دانشمندان از طریق تکنیک «تحریک مغناطیسی-گرمایی» رشته‌ای از DNA ها را به همراه نانو ذرات، به نورون های خاصی وصل می‌کنند که از این طریق، مغز با میدان‌های مغناطیسی متناوب، از راه دور کنترل می‌شود و پس از ایجاد این میدان مغناطیسی، ذرات به‌تدریج گرم شده و در نتیجه، گرما به نورون های عصبی منتقل می‌شود.

محققان، در ابتدا این طرح را روی موش‌ها پیاده کردند که با موفقیت این طرح، موش‌ها توانستند اندام خود را تکان دهند. به‌رغم موفقیت‌هایی که دانشمندان در این طرح کسب کرده‌اند، همچنان در ابتدای راه قرار دارند.

گفتنی است؛ افرادی مانند ایلان ماسک (مدیرعامل شرکت‌های تسلا و اسپیس ایکس) از این طرح پیشگامانه استقبال بی‌نظیری کرده‌اند، چرا که معتقدند این طرح به انسان‌ها کمک می‌کند که بر مشکلات عصبی-حرکتی خود غلبه کنند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.