465

اثر ورزش بر دیابت

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

مطالعات نشان میدهند که شیوع دیابت نوع ۲ به دلیل افزایـش چـاقی و کـاهش فعالیـت بدنـی به سـرعت در حال افزایش است دیابت میتواند بر عملکرد فیزیکی و جسمی، توسعۀ عوارض بیماری، وضعیت روحی و روانی، ارتباطات فردی، خانوادگی و اجتماعی، عملکرد جنسی و درک از سلامتی تأثیرگذار باشد .

اثر ورزش بر دیابت

بیماری بر روابط اجتمـاعی و شغل اثـر گذاشته و عمدتـاً کاهش جنبهای مختلف کیفیت زندگی در مبتلایان به دیابت به چشم میخورد امروزه متخصصان عقیده دارند که رژیم غذایی و داروها به تنهایی در درمان و کنترل قند خون بیماران کافی نیستند.

بلکه انجام فعالیت های بدنی و ورزشی نیز باید به برنامه  روزانه افراد دیابتی اضافه شود فعالیت های بدنی به دلیل این که علاوه بر اثرات درمانی دارای اثر روحی و فیزیولوژیک مثبت نیز می باشد و از اهمیت فوقل العاده ای برخوردار می باشد

از جمله ها فعالیت  بدنی مناسب برای افراد دیابتی میتوان به پیاده روی، دوچرخه سواری، شنا و غیره اشاره کرد که در این میان پیاده ی روی ورزشی ساده است که هیچ ی گونه وسیله خاصی نیاز نداشته، میتواند در زندگی ی روزانه افراد دیابتی نوع۲آمیخته شود  زیرا انجام آن برای هر کسی بدون توجه به سن و جنس در همه جا و همه وقت میسر است.

پیاده روی ورزشی مناسب برای همه سنین به شمار می آید تنها ورزشی است که کمتر کسی می تواند از انجام دادن آن به دلایل واهی فرار کند ورزش میتواند.

باعث ایجاد طراوت و شادابی، کمک به هضم بهتر رژیم غذایی و احتمال کاهش یا حذف داروهـای دیـابتی بـرای افـراد دیابتی نوع ۲ شود عـدم وجود فعالیتهای جسمانی از جمله پیاده روی را در افـراد دیـابتی به عنوان یک عامل خطر برای ایجـاد عـوارض بیمـاری دیابـت میدانند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.