592

تاثیر طب سوزنی در درد مزمن شانه و آرنج

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

طب سوزنی در کاهش درد مزمن مشکلات شانه مانند تاندونیت روتاتورکاف و آرنج تنیس‌بازان (اپی‌کندیلیت خارجی)، خصوصاً در ورزشکاران مؤثر است.

سر درد

مطالعات نشان می‌دهد که طب سوزنی در درمان و پیشگیری سردردهای راجعه مانند میگرن و سردردهای با منشاء عضلات گردن مؤثر است.

تهوع و استفراغ

بر اساس چندین مطالعه معتبر، شواهد قوی وجود دارد که طب سوزنی در درمان تهوع و استفراغ ناشی از حاملگی، شیمی درمانی و پس از عمل مؤثر است.

چاقی

طب سوزنی می‌تواند در کنار رژیم غذایی مناسب و ورزش درمانی در رسیدن به اهداف کاهش وزن کمک کننده باشد. این روش احتمالاً با تاثیر روی بخش‌هایی از مغز باعث کاهش اشتها می‌شود.

اعتیاد به نیکوتین، هروئین، کوکائین و الکل

در روند درمان اعتیاد طب سوزنی می‌تواند به کاهش علائم ناشی از ترک کمک کند، هر چند نباید این روش به تنهایی در درمان اعتیاد به هرویین، کوکایین و الکل بکار رود.

موارد دیگر

طب سوزنی در درمان برخی از بیماری‌ها به طور شایع به کار می‌رود، اما هنوز مدارک علمی که نمایانگر اثربخشی قطعی طب سوزنی در آنها باشد دردسترس نیست. مثال‌هایی از این بیماری‌ها عبارتند از: آسم، آلرژی، مشکلات گوارشی (مانند یبوست، روده تحریک پذیر، سوء هاضمه)،

بیماری‌های پوستی، افسردگی، اضطراب، اختلالات خواب، علائم قاعدگی و یائسگی (به ویژه گُرگرفتگی). در این بیماری‌ها می‌توان از طب سوزنی درکنار درمان‌های دیگر استفاده کرد.

روند درمان

پس از انجام معاینات و تشخیص بیماری، درصورت صلاحدید پزشک معالج، طب سوزنی در کنار سایر درمان‌های مورد نیاز آغاز می‌شود. هر جلسه حدود ۳۰ دقیقه طول می‌کشد. در ابتدا جلسات درمانی یک تا سه بار در هفته و پس از آن با فواصل بیشتر برگزار می‌شوند.

با توجه به نوع بیماری و شرایط بیمار  تعداد کل جلسات  مورد نیاز متفاوت است؛ مثلاً در مورد کمردرد راهنمای بالینی بریتانیا حدود ۱۲ جلسه را توصیه می‌کند.اگر پس از ۳ جلسه هیچ اثر مثبتی از طب سوزنی دیده نشود، نباید ادامه یابد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.