381

هورمون موثر در چاقی شناخته شد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

محققان دانشگاه McMaster کانادا کشف کردند ،میزان هورمون خاصی  دربدن افراد چاق بالاست.

هورمون موثر در چاقی شناخته شد

 این هورمون فعالیت بافت چربی قهوه ایی را مهار می کند و منجر به بروز چاقی  می شود. چربی  قهوه ایی شکل مفیدی از چربی است که به عنوان تنور یا کوره بدن عمل می کند و با سوزاندن انرژی و چربی تولید گرما می کند. خلاصه مقاله که درمجله Natural Medicine چاپ شده ،در زیر آورده شده:

دو نوع هورمون سروتونین در بدن وجوددارد، یکی  به عنوان نوروترانسمیتر (انتقال دهنده عصبی) عمل می کند وسیگنال ها رااز یک ناحیه مغز به ناحیه دیگر منتقل می کند.این نوع با اشتها ووضعیت روانی فرد مرتبط است وفقط ۵% سروتونین کل بدن را تشکیل می دهد.

اما ۹۵% باقیمانده ،تحت عنوان سروتونین محیطی ، درگردش خون وجوددارد واحتمالا در صورتی که مقدار آن از حد تعادل بیشتر شود، منجر به کاهش فعالیت بافت چربی قهوه ایی می شود . اتفاقی که معمولا  در افراد چاق دیده می شود.

دانشمندان براین باورند با مهار تولید بیش ازحد این هورمون می توان چربی قهوه ایی را فعال کردو مانع چاقی شد. باتوجه به اینکه آنزیم تریپتوفان هیدروکسیلاز مسئول سنتز این هورمون در بدن است ، می توان با تولید داروهای بلوکه کننده این آنزیم ،بدون کاهش اشتها ،چربی بیشتری را در بدن سوزاند و چاقی  را درمان کرد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.