1596

چرا ماهیچه های ساق پای شما ورم می کند؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک وعده رشته فرنگی داغ و اشتها آور، یک بسته چیپس ترد و یا یک تکه گوشت سرخ شده، در هر صورت این ها چیزهایی هستند که گاهی اوقات موجب می شوند تا شما بیشترین لذت را از خوردن غذاهای شور به دست آورید.

چرا ماهیچه های ی ساق پای شما ورم می کند؟

اما این غذاها مقدار زیادی سدیم دارند که باعث افزایش وزن شده و انتخاب لباس مناسب  برای یک استایل مناسب را مشکل می سازند. هنگامی که شما غذای پر نمک می خورید، در واقع مایعات را به سمت شریان ها، وریدها و مویرگ ها به جریان درمی آورید.

در نتیجه این مایعات وارد بافت های شما می شوند تا کمبود آب بدن را جبران کنند و آن را برای بدن حفظ نمایند؛

این امر موجب پف کردن دست ها، انگشتان، صورت و حتی مغز شما می شود. اما در نهایت پایین ترین قسمت پاها است که باید فشار آب اضافی را تحمل کند. کشش مایع به سمت پایین و مچ پاها موجب می شود تا یک حوض کوچک در زانوها و مچ پای شما به وجود آید.

دلایل مشکل ورم ماهیچه های ساق پا و کارهایی که در رابطه با آن باید انجام دهید:

۱- شما مرتب به رستوران می روید:

غذای رستوران به طور متوسط حاوی ۲۳۰۰ میلی گرم سدیم است، در حالی که روزانه یک قاشق چای خوری نمک باید در هر وعده غذایی مورد استفاده قرار بگیرد. مصرف زیاد مایعات مانند آب یا چای نمی تواند تورم ناشی از سدیم را از بین ببرد. بسته به نمکی که مصرف می کنید۲۴ تا ۴۸ ساعت باید صبر کنید تا کلیه ها مقدار سدیم مصرفی را به جریان درآورند.

۲- شما به غذاهای فرآوری شده تکیه می کنید:

در آمریکا به طور متوسط ۳۴۰۰ میلی گرم سدیم در روز  یعنی چیزی بیش از ۷۰ درصد غذاهای فرآوری شده مصرف می شود که شامل سس سالاد، سوپ های کنسروی و انواع کنسروها است.

برای جلوگیری از افزایش نمک در غذایتان خودتان سس سالاد یا سوپ را تهیه کنید تا میزان نمک استفاده شده را بهتر کنترل کنید، یا به برچسب روی غذاهای نگاه کنید. غذاهایی که بیش از ۶۵۰ میلی گرم نمک دارند را از رژیم غذایی خود حذف کنید.

 ۳- شما بیش از اندازه در روز روی پاهای خود می نشینید:

افرادی که زیاد پشت میز می نشینند باید زمانی را به راه رفتن و کشش پاها اختصاص دهند. هر یک یا دو ساعت یک بار این کار را انجام دهید؛ زیرا موجب بهبود جریان خون می شود. استفاده از جوراب های واریس نیز باعث افزایش جریان خون و انتقال بهتر و سریع تر به کل بدن می شود.

۴- شما در هواپیما هستید:

این یک واقعیت است که هنگام سوار شدن به هوا پیما شما در یک صندلی باریک و در حال حرکت تحت فشار قرار می گیرید. تغییر وضعیت می تواند مایعات را از شریان ها و رگ های شما سریع تر به بافت های شما برساند. بالا و پایین رفتن، قدم زدن در طول راهرو هواپیما باعث حرکت سریع تر قلب و پمپاژ بهتر خون می شود.

۵- شاید شما یک بیماری زمینه ای داشته باشد:

تورم می تواند نشانه ای از یک بیماری جدی تر به نام ترومیوزویید (لخته خون تشکیل شده در عروق) باشد. اگر این لخته خون تجزیه شود می تواند جریان خون به ریه را مسدود کند. این انسداد جریان خون ریوی می تواند کشنده باشد. معمولاً این نتایج بر اثر تورم نامتقارن پا به وجود می آید البته همیشه این طور نیست.

شستن بیش از حد، جراحی هایی که به تازگی انجام داده اید، سیگار کشیدن و برخی از داروها مانند داروهای کنترل بارداری می تواند شما را در معرض لخته شدن خون قرار دهد. یکی دیگر از مشکلات پزشکی که باعث تورم پاها می شود بیماری قلبی است.

هنگامی که مکانیسم پمپاژ خون توسط قلب ۱۰۰ درصد کامل نیست باعث جمع شدن مایعات در پاهای شما می شود. شما در صورت برخورد با این مسائل پزشکی، به پزشک خود برای تشخیص و درمان مراجعه کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.