1125

درمان درد های ران و علت آن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بورسیت تروکانتر که همان التهاب کیسه ظریف محتوی مایع در قسمت خارجی عضله ران می باشد یکی از علل شایع درد در قسمت خارجی مفصل ران و عضله ران می باشد.

درمان درد های ران و علت آن

معمولا این درد همراه با سوزش در قسمت خارجی ران می باشد و با فعالیت تشدید می یابد و گاه با لنگش همراه می باشد.به طور مشخص درد ناشی از بورسیت تروکانتر با استراحت تسکین می یابد ولیکن اگر شب هنگاه شخص به سمت مبتلا بخوابد درد تشدید می یابد.

لمس قسمت خارجی ران در صورت وجود این بورسیت دردناک می باشد.

درمان بورسیت تروکانتر : درمان شامل استراحت و حرکات فیزیوتراپی برای کشش عضلات مربوط به این ناحیه می باشد در مواردی استفاده از داروهای ضد التهاب کمک کننده می باشد. در موارد شدیدتر تزریق کورتن در محل دردناک کمک کننده می باشد.

علت درد کشاله ران چه می باشد ؟

در بیماری که بتواند مفصل ران را درگیر کند می تواند منجر به درد کشاله ران شود از جمله بیماری های روماتیسمی ، آرتروز ، تومور های مفصل و بورسیت ها

علت درد ناحیه نشیمن گاهی یا دنبالچه چه می باشد ؟

بورسیت اسیکیال یا التهاب کیسه ظریف محتوی مایع در ناحیه استخوان خارجی یا دنبالچه یکی از علل شایع درد ناحیه نشیمنگاهی می شود.

این درد معمولا به نام بورسیت بافندگان نامیده می شود و علت این نامگذاری این می باشد که این اشخاص به مدت طولانی روی سطح سفت مثل قالی یا زمین برای بافندگی می نشینند. تماس مکرر و طولانی استخوان خاجی منجر به التهاب بورس این ناحیه و دردناک شدن آن می شود.

درمان درد دنبالچه ناشی از بورسیت ایسکیال چه می باشد ؟

نشستن روی بالشتک های پلاستیکی با پنای ۸ تا ۱۰ ثانتی متر که وسط آن مانند تیوپ چرخ ماشین سوراخ دارد بجای نشستن روی زمین بسیار کمک کننده می باشد و حرکات کششی که زانو به قفسه سینه نزدیک می شود مفید می باشد. در موارد شدید تزریق کورتن به محل دردناک کمک کننده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.