341

مشکلات مصرف داروهای اعصاب و روان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دبیر علمی شانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان گفت: در مورد داروهای اعصاب و روان با مشکل کم مصرف کردن و در دسترس نبودن روبرو هستیم.

مشکلات مصرف داروهای اعصاب و روان

 دکتر عباس کبریایی زاده در افتتاحیه شانزدهمین همایش سالانه انجمن علمی داروسازان در مرکز همایش های رازی، با قدردانی از نقش اطبا در تاریخ ایران، اظهارداشت: جامعه پزشکی بعد از انقلاب نشان داد هوشمندی و سرآمدی خود را می تواند برای حل مشکلات بکار گیرد.

وی با اشاره به وجود نگاه به بیرون برای پیشرفت داروسازی قبل از پیروزی جمهوری اسلامی ایران افزود: بعد از وقوع جنگ تحمیلی داروسازان برجسته با نگاه نوآورانه صنعت داروسازی را به سمت خودباوری پیش بردند.

کبریایی زاده به حملات شیمیایی در جنگ تحمیلی اشاره کرد و ادامه داد: کشورهای غربی دارویی برای درمان مصدومان به ایران نمی دادند و داروسازان برجسته ما داروهای درمان را برای این مصدومان می ساختند و نباید این خدمات را فراموش کرد.

دبیر علمی همایش انجمن علمی داروسازان در خصوص محورهای همایش امسال توضیح داد: هر سال موضوعی را انتخاب می کنیم که کمتر به آنها توجه شده باشد.

وی ادامه داد: با آنکه شاهد مصرف غیرمنطقی داروهایی مثل آنتی بیوتیک ها در جامعه هستم، اما در مورد داروهای اعصاب و روان با مشکل کم مصرف کردن و در دسترس نبودن روبرو هستیم یا حتی عده ای باور ندارند برای داروهای اعصاب و روان از جمله افسردگی یا اختلال دوقطبی به مصرف دارو نیاز است.

کبریایی زاده، موضوع اعتیاد را یکی دیگر از محورهای همایش برشمرد و گفت: بر اساس آمار مسئولان سازمان بهزیستی، هم اکنون دو میلیون و ۷۰۰ هزار معتاد نیاز به درمان در کشور داریم که باید به این موضوع توجه کرد.

وی همچنین به مصرف داروهای ضد درد در بیماران در حال بستری اشاره کرد و افزود: باید اطلاعات بیشتری به بیماران در این مورد داد.

کبریایی زاده در شرح پنل های تخصصی همایش، گفت: یکی از معضلات پیش روی پزشکان عمومی در بیمارستان ها و درمانگاه ها مصرف الکل های دست ساز و یا با مواد صنعتی و مسمومیت با این الکل ها است که در این مورد به دلیل اهمیت آن پنل تخصصی در همایش خواهیم داشت.

شانزدهمین همایش سالیانه انجمن علمی داروسازان ایران تا ۴ شهریور در مرکز همایش های رازی در حال برگزاری است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.