392

تمرکز روی زمان استرس‌زا است.

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اندازه‌گیری زمان و همیشه نگران آن بودن می‌تواند برای شما بسیار مضر باشد.

تمرکز روی زمان استرس‌زا است.

بله درست خواندید؛ تمرکز روی زمان استرس‌زا است ! اندازه‌گیری و محاسبه‌ی زمان می‌تواند بسیار به شما کمک کند. مثلاً اندازه‌گیری و تصمیم‌گیری در مورد این‌که چه زمانی می‌توانید از پس خرید این تلویزیون جدید و گران بربیایید،

چه زمانی اقساط وامتان تمام‌شده و می‌توانید به فکر خرید یک ماشین جدید باشید و موارد دیگری که معمولاً همگی روی زمان و پول دلالت دارند. اما باید بدانید که این محاسبات علاوه بر سودمندی، مخاطراتی را نیز به همراه خواهند داشت. مثل‌اینکه ضرب‌المثل زمان طلاست می‌تواند باعث استرس و اضطراب شما شود.

تحقیقات اخیر محققین مشخص کرده‌اند زمانی که افراد پس از انجام کاری سریعاً سراغ کار بعدی خود می‌برند و حرص زمان و پول را می‌خورند، سطح کورتیزول (هورمون استرس) خون آن‌ها ۲۵ درصد بالاتر می‌رود.

به‌طوری کلی نتیجه‌ای که از این تحقیق می‌توان گرفت این است:

این‌که ما ارزشی مالی و پولی برای زمان خود در نظر می‌گیریم، باعث می‌شود که برای کار خود ارزشی کمتر قائل شویم و تفکر ما به سمت این می‌رود که آیا از زمان خود به بهترین نحو ممکن استفاده کرده‌ام یا خیر؟!

یکی از محققین اصلی این تحقیق، پروفسور جفری پیفر (Jeffrey Pfeffer)، اقتصاد گیگی و کارهای ساعتی را به‌شدت نقد می‌کند. به نظر او این نوع کارها مردم را به این سمت سوق می‌دهد که هر ساعت کار، چه مقدار درآمد برایشان دارد و این باعث می‌شود که سلامت روانی مردم درخطر باشد.

به‌هرحال همان‌طور که گفتیم تمرکز روی زمان استرس‌زا است.

این موضوع البته روی دیگری نیز دارد. زمان باارزش است و همه‌ی ما می‌خواهیم به نحو احسن از آن استفاده کنیم. درواقع ارزش زمان ما به‌هیچ‌عنوان قابل ارزش‌گذاری نیست اما زمانی که کار می‌کنیم در ازای آن پول دریافت می‌کنیم. بااینکه تمرکز روی زمان استرس‌زا است اما ندانستن و اهمیت ندادن به ارزش آن نیز می‌تواند مشکل‌آفرین باشد.

در بسیاری از مشاغل که پرداختی ثابتی دارند، از کارمندان خواسته می‌شود که راندمان کاری خود را بالا ببرند اما در ازای آن لطفی به کارمند نکرده و حق واقعی او را نیز نمی‌پردازند. ایده آل این است که شما می‌خواهید برای وقت اضافی که در کارگاه یا اداره گذاشته‌اید، پولی دریافت کنید یا در آینده به خاطر چنین کارهایی ترفیع بگیرید.

پس توصیه‌ی ما این است؛ ارزش خود را بدانید، اما به‌هیچ‌وجه زمان را خیلی جدی نگیرید. ممکن است که وقت طلا باشد اما تمرکز روی زمان استرس‌زا است و سلامت شما به‌شدت از زمان مهم‌تر!

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.