539

سلامتی جسمی و روحی با سفر کردن

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اغلب ما که در کار و زندگی روزمره‌ی خود غرق شده‌ایم، شاید به این هشدار کاملا بی‌تفاوت باشیم.

سلامتی جسمی و روحی با سفر کردن

شاید در حرف، این گفته را تایید کنیم اما در عمل به میز کار خود چسبیده‌ایم و حاضر نیستیم برای چند روز مسافرت از آن دل بکنیم. اخیرا «انجمن سفر آمریکا» مطالعاتی انجام داده است که نشان می‌دهد کسانی که در آمریکا شاغل هستند، فقط ۵ روز در سال به مسافرت می‌روند.

این وسواس شدید و عادت به کار سخت ممکن است باعث مرگ بشود! اگر دنبال بهانه‌ای می‌گردید تا چند روز به خارج از شهر رفته و خوش بگذرانید، ما چند بهانه‌ی علمی دست شما می‌دهیم که از رفتن به حمایت می‌کند.

مسافرت باعث حفظ سلامت قلب می‌شود

محققان تحقیقاتی را روی مردانی که با خطر بیماری‌های قلبی مواجه بودند، انجام دادند که نشان می‌دهد احتمال مرگ در کسانی که اغلب به سفر می‌روند، نسبت به دیگر افرادی که به مسافرت نمی‌روند، کاهش می‌یابد.

جان دگراف، نویسنده‌ی کتاب‌های «زمان خود را پس بگیرید: مبارزه با کار زیاد» و «فقر زمان در آمریکا» و رییس سازمان غیردولتی «زمان خود را پس بگیرید» می‌گوید:

سفر نکردن باعث می‌شود احتمال خطر حمله‌ی قلبی تا ۳۲ درصد در مردان و ۵۰ درصد در زنان افزایش یابد.

دفعه‌ی بعدی که خواستید از رییس خود برای رفتن به مسافرت مرخصی بگیرید، به او بگویید که با موافقتش با مرخصی شما جان یک نفر را نجات می‌دهد!

حفظ سلامت قلب

با رفتن به سفر نگرانی‌های خود را کاهش دهید.

اگر شغل شما استرس‌زا نیست، فوق العاده است. بقیه افراد به شغل شما غبطه می‌خورند. حدود ۸۰ درصد آمریکایی‌ها در مورد شغلشان استرس دارند، اما با این وجود فرصتی برای استراحت و سفر به خود نمی‌دهند.

این استرس اثرات منفی بر سلامت انسان می‌گذارد. به همین خاطر است که دگراف می‌گوید که برخی محققان به شغل‌های استرس‌زا «دخانیات جدید» می‌گویند.

و اما راه حل این مشکل این است که به سفر بروید! گاهی اوقات بهترین راه حل برای خلاص شدن از مشغله‌های کاری و نگرانی‌های مرتبط با آن رفتن به مسافرت است.

مسافرت باعث می‌شود بیشتر به همسرتان علاقه‌مند شوید

یک مطالعه درباره‌ی سلامت روانی میان زنان روستایی در روستای «ویسکانسین» نشان می‌دهد کسانی که بیشتر سفر می‌کنند، احساس رضایت بیشتری نسبت به ازدواج و زندگی مشترک خود دارند.

به همسرتان علاقه‌مند شوید

سفر به مغز شما کمک می‌کند پیوندهای جدیدی ایجاد کند.

علم این موضوع را تایید کرده است که برای این که بهترین استفاده را از زندگیتان بکنید، نیاز دارید که هر از چند گاهی یک قدم به عقب برگردید. زمانی که ذهن ما درگیر نیست، مغز واقعا عالی عمل می‌کند، در حالی که در زندگی‌های پر مشغله چنین عملکردی ندارد.

در این حالت می‌توانیم راجع به گذشته فکر کنیم، راجع به آینده تصمیم بگیریم، تجربیات خود را لحاظ کرده و به طور کلی راه سلامت روانی را طی کنیم.

اما این مساله را در نظر داشته باشید که مسافرت خود را شبیه زندگی روزمره‌تان نکنید! به عبارت دیگر سفرتان را به دنیایی از عکس‌های سلفی تبدیل نکنید! دگراف می‌گوید:

عکس گرفتن را به عنوان هدف سفر خود مشخص نکنید. شما باید مکان‌هایی که را که از آن‌ها بازدید می‌کنید در دنیای واقعی تجربه کنید، نه در دنیای مجازی!

سفر مانع ابتلا به افسردگی می‌شود

تحقیقات برای چندمین بار نشان داده‌اند که مسافرت باعث کاهش خطر افسردگی در تمامی افراد می‌شود، از یک وکیل پرمشغله گرفته تا یک زن خانه‌دار. طبق اظهارات دگراف مطالعات نشان می‌دهند که زنانی که به طور منظم به سفر نمی‌روند، نسبت به کسانی که اغلب سفر می‌کنند به طور چشمگیری شانس بیشتری برای ابتلا به افسردگی را دارند.

به طور مرتب سفر کردن ولخرجی نیست، فقط راهی است که با آن، سلامت روان خود را تضمین می‌کنید.

سفر باعث آب شدن چربی‌های شکم می‌شود

رفتن به سفر باعث می‌شود پرخوری کرده و همه‌ی غذاهای خوشمزه‌ی مقصد سفر را امتحان کنید، اما این مساله به این معنی نیست که در دراز مدت اضافه وزن پیدا می‌کنید. همان‌طور که قبلا گفتیم مسافرت باعث کاهش استرس و کاهش سطوح بالاتری از استرس یعنی کاهش مقدار هورمون کورتیزول می‌شود.

داشتن هورمون کرتیزول بیش از اندازه، ارتباط مستقیمی با چربی‌ شکمی زیاد دارد.

سفر شما را جذاب‌تر می‌کند

سفر باعث جذابیت بیشتر شما می‌شود، به‌خصوص اگر خانم باشید. دانشمندان زنان را از لحاظ مختلف زیست شناختی مورد آزمایش قرار داده و سپس عکس‌های آنان را به دیگران نشان داده‌ند تا آن‌ها میزان جذابیت هرکدام را تعیین کنند.

زنانی که هورمون‌ کورتیزول بیشتری دارند (این مساله به این معنی است که آن‌ها بیشتر اضطراب دارند)، از جذابیت کمتری نسبت به کسانی که کورتیزول کمتری دارند، برخوردار هستند.

سفر شما را شادتر می‌کند، حتی زمانی که از سفر بازمی‌گردید

شما نیازی به این ندارید که یک دانشمند به شما بگوید استراحت و آرامش کنار دریا چه لذتی دارد؛ اما نه زمانی که خود را در اتاق حبس کرده‌، نوشیدنی‌های انرژی‌زا مصرف می‌کنید و هر از گاهی، چند دقیقه از عمر با ارزشتان را صرف دیدن عکس‌های اقیانوسی می‌کنید که در پس زمینه‌ی دسکتاپ خود قرار دادید.

سفر باعث می‌شود بهتر کار کنید

طبق مطلب منتشر شده در روزنامه‌ی نیویورک تایمز، یک شرکت حسابداری عادت‌های مسافرت کارکنان خود را بررسی کرده، دریافته است که به طور کلی کسانی که بیشتر مسافرت می‌کنند در بررسی عملکرد پایان سال نتیجه‌ی بهتری می‌گیرند.

مطالعات دیگر نشان می‌دهد کسانی که از فرصت مرخصی خود استفاده می‌کنند به طور کلی موثرتر و متعهد به کار خود هستند و کمتر در معرض فرسودگی روانی ناشی از شغل خود قرار می‌گیرند.

دگراف خلاصه‌ای از فواید سفر رفتن افراد شاغل را این‌ گونه بیان می‌کند:

افراد شاغلی که بیشتر به مسافرت می‌روند، کمتر دچار مشکلات سلامتی می‌شوند و این امر غیبت آن‌ها در محیط کار را کاهش می‌دهد. آن‌ها دو برابر بیشتر از کسانی که به مسافرت نمی‌روند از محل کار و شغل خود رضایت دارند. و در آخر مطالعات ارتباط مستقیم میان شادی و بهره‌وری کارکنان را به وضوح نشان می‌دهد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.