931

علائم زودهنگام بارداری را بشناسید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

نفس کم می آورید؟ همیشه خسته اید و سردرد دارید؟ شاید این ها علائم بارداری باشند.

علایم بارداری را می شناسید؟

چند هفته از اقدام شما به بارداری می‌گذرد و اکنون به‌شدت علاقه‌مند هستید ک بدانید باردار هستید یا خیر؟ برای تشخیص بارداری به یک تست بارداری خانگی یا آزمایش خون نیاز خواهید داشت اما تا قبل از اینکه به پزشک مراجعه کنید هم می‌توانید احتمال بارداری خود را بسنجید.

بهترین زمان برای این کار زمانی است که قاعدگی‌تان عقب افتاده است. علائم بارداری می توانند جزئیات کوچکی باشند که زیاد جدیشان نمی گیرید! با ما همراه باشید.

نفس کم‌آوردن

به‌یک‌باره به هنگام بالا رفتن از پله احساس نفس‌تنگی می‌کنید؟ شاید باردار هستید. جنین نیاز به اکسیژن دارد و به همین دلیل اکسیژن بدن شما را جذب می‌کند. متأسف هستیم اما این مشکل در تمام دوران بارداری و تا زایمان ادامه خواهد داشت مخصوصاً پس‌ازاینکه جنین رشد کرده و به ریه‌ها و دیافراگم شما فشار وارد کند.

درد سینه‌ها

از خواب که بیدار شدید احساس کردید سینه‌ها دردناک هستند؟ مقداری بزرگ‌تر شده‌اند؟ سینه‌های حساس، تیره شدن هاله‌ی سینه و مشخص‌تر شدن رگ‌های روی قفسه‌ی سینه می‌توانند اولین نشانه های بارداری باشند. از پیراهن و لباس‌زیرهای آزاد استفاده کنید تا تحمل این ناراحتی برایتان راحت‌تر باشد.

خستگی

شب گذشته طبق عادت شروع به کتاب خواندن کردید اما بدون اینکه متوجه شوید خوابتان برد؟ اگر به‌یک‌باره خسته می‌شوید، می‌تواند نشانه‌ای از افزایش هورمون‌ها در بدن شما باشد. برای بسیاری از بانوان خستگی تا پایان سه ماه اولیه بارداری نیز ادامه می‌یابد اما با آغاز سه ماه دوم از بین می‌رود. پس مراقبتهای سه ماه اول بارداری را فراموش نکنید.

حالت تهوع

از دیگر نشانه های بارداری حالت تهوع است. بسیاری از بانوانی که باردار می‌شوند از ۶ هفته پس از بارداری به حالت تهوع دچار می‌شوند اما برخی بسیار زودتر حالت تهوع را احساس می‌کنند. این نشانه معمولاً با آغاز سه ماه دوم بارداری از بین می‌رود. برای کنترل کردن آن نیز می‌توانید از خوراکی‌هایی که برای رفع حالت تهوع مفید هستند استفاده کنید.

تکرر ادرار

اگر شب‌هنگام از خواب می‌پرید و نیاز به دستشویی کردن پیدا می‌کنید، شاید باردار هستید. در طول دوران حاملگی بدن شما مایعات بیشتری تولید می‌کند و به همین علت مثانه‌ی شما بیشتر کار خواهد کرد.

سردرد

از دیگر علایم حاملگی می‌توان به سردرد اشاره کرد. این سردردها نتیجه تغییرات هورمونی بدن هستند.

درد کمر

آیا قسمت پایینی کمر شما درد می‌کند؟ اگر به حالت معمول درد کمر ندارید، این درد می‌تواند به دلیل شل شدن رباط‌های شما باشد. این علامت نیز تا پایان دوره بارداری و زایمان با شما خواهد بود.

گرفتگی عضلات

یکی از علائم اولیه بارداری گرفتگی عضلات است. گرفتگی عضلات به دلیل سندرم‌های قبل از قاعدگی هستند یا علامتی از بارداری شما؟ جواب این سؤال سخت است اما اگر عضلاتتان می‌گیرد، احتمال دارد باردار باشید و رحم شما در حال کش آمدن برای پذیرایی از کودک است.

ویار یا بیزاری از غذاها

به‌یک‌باره از همیشه بیشتر به مرکبات علاقه پیدا می‌کنید یا مثلاً حتی بوی ماهی حال شما را بد می‌کند. اگر عادت‌های غذایی‌تان به‌یک‌باره تغییر کرده است، به آزمایش بارداری نیاز پیدا خواهید کرد.

یبوست یا نفخ

لباس‌هایتان طی یک هفته تنگ‌شده‌اند؟ شاید به دلیل بارداری و ترشح بیشتر پروژسترون در بدن است که احساس باد کردن و پف کردن می‌کنید. پروژسترون همچنین دستگاه گوارشی را نیز کندتر می‌کند و به همین دلیل امکان یبوست و نفخ نیز از نشانه های حاملگی به شمار می روند.

عوض شدن حالات و رفتار

از دیگر علائم زودهنگام بارداری همین عوض شدن حالات و رفتارهای شما است. هرلحظه یک نوع حس دارید؟ یک‌لحظه شاد، یک‌لحظه غمگین، یک‌لحظه عصبی و…! نگران نباشید. شاید دوران حاملگی را پشت شر می گذارید و بدن شما در حال تلاش برای وفق دادن خود با هورمون‌های جدید است. به همسرتان بگویید که این تغییرات به‌زودی از بین می‌روند.

حس بویایی شدیداً قدرتمند

اگر با بوهای خاصی حالتان بد می‌شود یا حساست شما نسبت به عطر و اودکلن‌ها بیشتر شده است، شاید باردار باشید.

احساس سرگیجه و از حال رفتن

پایین آمدن فشارخون یا قند خون (به دلیل بارداری) می‌توان منجر به این مشکلات شود. مطمئن شوید که به‌خوبی می‌خورید و استراحت کافی دارید.

لکه بینی

مشاهده‌ی خون بسیار کمتر از حد عادی و بی‌موقع شاید به این معنا باشد که در حال تجربه‌ی خون‌ریزی هستید که مربوط به لقاح و رشد جنین است. یعنی جایی که تخمک بارورشده به رحم می‌چسبد و باعث خون‌ریزی کمی می‌شود. این از علائم بارداری در هفته اول است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.