13023

علائم وجود انگل در بدن که باور نمی کنید؛

|
4 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

انگل ها خیلی خطرناک هستند آن ها را دست کم نگیرید و علائم وجود انگل در بدن را بشناسید.

علائم وجود انگل در بدن که باور نمی کنید؛

بسیاری از مردم نمی دانند علت بسیاری از بیماری هایی که به آن گرفتار می شوند انگل است. حتی اگر بیمار نیستید توصیه می کنیم این مقاله را در نت نوشت حتما مطالعه کنید.

انسان ها هم میزبان انگل ها هستند. موجودی مرموز،عامل بسیاری از بیماری ها که ریاکارانه خود را حتی لابلای سم های تولیدی اش پنهان می کند و حتی پزشکان هم در بیشتر موارد مجبور به آزمایش می شوند تا به وجود این موجود خطرناک پی ببرند.

حضور علائم جانبی این موجود پلید باعث بیماری های زیادی می شود و میزبان را به دنبال درمان می فرستد. در واقع میزبان گول می خورد و ریشه بیماری را که انگل است درمان نمی کند بلکه به دنبال درمان اثرات جانبی آن میرود. بیماری بعد از مدتی دوباره سروکله ش پیدا می شود و چرخه دوباره تکرار می شود.

مروزه ثابت شده ۵۰ درصد جمعیت حتی در کشورهای توسعه یافته به انواع انگل ها و بیماری های ناشی از آن ها مبتلا هستند. بیشتر وقت ها از وجود آن ها بی خبریم تا این که دچار عفونت ها یا بیماری هایی می شویم که گاه و بی گاه می آید و می رود. همان چیزی که به آن بیماری دوره ای می گوییم.

دکتر هولدا کلارک پزشک کانادایی در کتاب معروفش به نام ” درمانی برای همه بیماری ها”  نوشته: مهم نیست علائم بیماری شما چیست تنها دو علت دارد:

۱- انگل ها که باید بدن خود را از آن ها پاک کنیم

۲- آلودگی ها که باید از آن ها دوری کنیم

دکتر کلارک طی مشاهداتش متوجه شد انگل زدایی بدن همیشه موفق و موثر و باعث سلامتی فرد می شود. در صورت بیماری، درمان بهتر صورت می گیرد و در صورت بیمار نبودن از ورود یک موجود ترسناک به بدن جلوگیری کرده ایم.

چرا انگل ها خطرناک هستند؟

انگل ها میهمان های ناخوانده ای هستند. با ورود از طریق دستگاه گوارش، با ایجاد حفره هایی در روده ی میزبان از بدن او تغذیه می کنند.

تخم های خود را در بدن انسان می گذارند و محیطی برای تخم ها ایجاد می کنند تا بتوانند روزانه میلیون ها تخم دیگر بگذارند. تخم ها وارد جریان خون می شوند، به تمام اعضای بدن نفوذ می کنند و باعث انواع بیماری ها می شوند.

متاسفانه چون بیشتر انگل ها بخصوص در مراحل اولیه دیده نمی شوند بیشتر وقت ها ما را فریب می دهند. گاهی پزشکان و متخصصان با تجویز آنتی بیوتیک ها آنها را از بین می برند و گاهی هم آنتی بیوتیک نمی تواند تاثیری داشته باشد.

آن ها با تغذیه از تک تک اعضای بدن حتی مغز، و تکثیر زیادشان نیاز به غذای بیشتری دارند. با تغذیه بیشتر از طریق بدن میزبان آن قدر زیاد می شوند که روده، کبد، مغز و ریه ها را تسخیر می کنند و گاهی هم از همین طریق به علت این که جایشان تنگ می شود از بدن خارج می شوند. متاسفانه این دیگر مراحل انتهایی کار است.

تمام مواد مفید بدن را می خورند. با تولید مواد سمی سیستم ایمنی بدن را نابود می کنند. کار آن ها خوردن مداوم و تخلیه تولید مواد سمی در بدن است. فرد مدام دچار بیماری و خستگی همیشگی است.

انواع انگل ها

صدها نوع انگل به دو گروه اصلی دسته بندی می شوند: پروتوزوآ (Protozoa) و هلمینت ها (Helminths).

دسته اول تک سلولی هایی هستند که با چشم دیده نمی شوند. مثل ژیاردیا. و دسته دوم بزرگ و بلند که در مرحله بلوغ شان به راحتی دیده می شوند. مثل اسکاریس.

متداول ترین انگل های بدن انسان

انگل روده : روزانه ۰۰۰ر۲۰۰ تخم می گذارد و عامل بیماری هایی مثل آپاندیس، التهاب صفاق، خون ریزی داخلی، دمل یا ورم چرکی در کبد و پانکراس می شود.

کرم قلابدار : عامل بیشتر سوء تغذیه ها و فقر آهن.

کرم کدو : روزانه تا یک میلیون تخم می گذارد. گاهی بیش از ده سال در بدن فرد زندگی می کند و طولش می تواند به چندین متر برسد.

کرمک : روزانه حدود ۰۰۰ر۱۵ تخم می گذارد. کرم ها حتی تا ۲ روز می توانند خارج از بدن میزبان به زندگی خود ادامه دهند. احساس خارش در مقعد و واژن، مشکلات گوارشی، بی خوابی و حتی تحریک پذیری از علائم وجود این کرم در بدن است.

کرم شلاقی : عفونت های باکتریایی، مدفوع خونی، درد در قسمت پایینی شکم، افتادگی معقد، کم خونی یا خون ریزی را سبب می شود.

کرم پهن : بیماری های ریوی، مجاری ادرار، کبد، خون و گوارشی به علت حضور این کرم ها است.

دلیل وجود انگل در بدن چیست؟

آب یا غذا یا سبزیجات آلوده، گوشت های خوب پخته نشده، دستشویی های نه چندان تمیز، حیوانات خانگی،استخرها یا حتی کف پا، عدم رعایت بهداشت فردی و سوء تغذیه، تغذیه نامناسب و زندگی پراسترس طولانی مدت، شرایط خوبی برای ورود این مهمان ناخوانده به بدن است.

یبوست هم وضعیت را بدتر می کند چون مدت طولانی تری مدفوع در روده ها می ماند و حالتی سمی به خود می گیرد. این فرآیند باعث تولید نوعی شکر در دستگاه گوارشی می شود که انگل ها از آن تغذیه می کنند. مواد دفع نشده فاسد شده در روده ها گازهای سمی تولید می کند که منجر به ورم و نفخ شکم می شود. این بهترین محیط برای زندگی یک انگل است.

علائم وجود انگل در بدن

فرقی نمی کند کجا زندگی می کنید، حتما به علائم زیر توجه کنید:

• مشکلات گوارشی با وجود تغذیه سالم
• نفخ
• گرفتگی عضلانی زیاد
• خستگی زیاد که حتی با خواب هم از بین نمی رود
• عادت ماهیانه نامنظم
• مشکلات جنسی
• مشکلات روحی : عصبانیت، افسردگی، بی قراری، فراموشی، تحریک پذیری
• کم خونی یا فقر آهن (بیشتر در زنان)
• احساس گرسنگی مداوم
• تمایل به خوردن غذاهای فرآوری شده و شیرین و فست فودها
• بیماری های خود ایمنی که با علائمی مثل سندروم روده تحریک پذیر (IBS)، درد مفاصل، آرتریت و تورم همراه است
• عفونت ها
• آلرژی ها
• احساس این که چیزی زیر پوست در حال حرکت است

اگر این علائم را دارید حتما برای آزمایش به یک پزشک مراجعه کنید.

چطور بدن را از انگل ها پاک کنیم؟

باید کل بدن سم زدایی شود. اول از همه سم زدایی سیستم گوارشی تا انگل های مرده به سرعت از بدن خارج شود. اگر تا به حال دستگاه گوارشی خود را تمیز نکرده اید همین الان شروع کنید. بعد نوبت سم زدایی کبداست.

دکترهولدا کلارک دریافت سه گیاه می تواند بدون هیچ گونه عارضه جانبی بیش از صدها نوع انگل را در بدن از بین ببرد.

پوست یا برگ گردو: ۱۵ تا ۲۰ گرم پوست سبز یا برگ گردو را در ۴ لیوان آب بجوشانید تا سه فنجان باقی بماند. در طی روز سه فنجان را میل کنید.

خارا گوش : ۴ گرم برای کودکان و ۸گرم برای بزرگ سالان به صورت پودر شده در آب جوش ریخته نیم ساعت بگذارید دم بکشد. سپس آن را صاف کرده صبح ناشتا میل کنید.

میخک : خوب است هفته اول هر روز چندتا از آنها را بعد از غذا بجویید. البته مزه اش کمی تند است ولی ارزشش را دارد. بعد هرازگاهی در دمنوش هایی که تهیه می کنید چند عدد میخک را هم اضافه کنید.

رعایت رژیم غذایی ضد انگل

بخصوص در دورانی که بدن را سم زدایی می کنید از خوردن غذاهای شیرین، فرآوری شده، فست فودها و فرآورده های حاوی گندم خودداری کنید.

در این دوره یک هفته ای از سیر، پیاز، دم کرده آویشن، روغن آویشن، پونه کوهی، تخمه کدو، روغن نارگیلخوراکی بیشتر استفاده کنید. خوب است هر شش ماه یک بار این روش سم زدایی را برای دفع بیشتر انگل ها انجام دهید تا از بسیاری از بیماری ها دور بمانید.

مثل همیشه خانم های باردار باید با پزشک خود مشورت نمایند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
17 پسندیده شده

از این نویسنده

4 دیدگاه

توسط: Ferdous sarwari

سلام اقا منم از سن ۱۳ سالگی این بیماری را داشتم تا حالا که ۱۸ سالمه فقط یک هفته میاید خارش در مقعد بعد بسیاری کرم دیده میشود اما بعد از یک هفته یا دو هفته گم میشه حالی هم همین قسم خارش در مقعد دارم اما کرم دیده نمیشه میشه راهنمایی کنید ممنون

  توسط: معصومه حیدری

  بسیاری از ما نمی‌دانیم که انگل‌ها به همه گوشه‌های جسم و البته روان‌مان آسیب می‌زنند و به‌خاطر همین بی‌خبری هم اغلب راه درمان مشکلاتی که از وجود آنها ناشی شده را اشتباه می‌رویم. در این مقاله شما را با آسیب‌های عجیبی که این ‌مهمان‌های ناخوانده به بدن‌تان می‌رسانند آشنا می‌کنیم و چند درمان طبیعی برای انگل‌زدایی بدن را هم به شما پیشنهاد می‌کنیم

  با سلاح طبیعت به انگل‌ها حمله کنید
  هویج بخورید
  خوردن هویج یک درمان شناخته شده برای انگل‌های روده به حساب می‌آید. برای هویج‌درمانی کافی است دو عدد از این گیاه را رنده کنید و صبح که معده‌تان خالی است آن را نوش جان کنید.
  موهیتو بسازید
  موهیتو، نوشیدنی پرطرفداری است که از لیمو، نعناع و آب درست شده و می‌تواند داروی خوبی برای درمان انگل‌ها باشد. برای ساختن این داروی طبیعی می‌توانید به یک فنجان چند برگ نعناع اضافه کنید و روی آن کمی لیمو بچکانید. البته تفاوت این موهیتوی دارویی با نوشیدنی‌های محبوب در این است که به جای شکر باید در آن کمی نمک بریزید تا با کمکش انگل‌های معده‌تان را از بین ببرید.
  نارگیل خام بخورید
  پودر نارگیل در میان شیرینی‌دوست‌ها محبوب است اما اگر می‌خواهید از خواص این میوه برای انگل‌زدایی کمک بگیرید، باید آن را خاک و خالی نوش جان کنید. کافی است نارگیل تازه را رنده و میل کنید تا انگل‌های موجود در معده‌تان را بکشد. اما اگر می‌خواهید از این روش درمانی نتیجه ایده‌آل بگیرید، باید حداقل یک هفته درمان را ادامه دهید.
  خوردن هسته های لیمو یکی از راههای درمان انگل می باشد.
  دانه‌های لیمو را دور نریزید
  دانه لیمو دور ریختنی نیست. شما می‌توانید آنها را خرد کنید و با کمک‌شان انگل‌هایی که در بدن‌تان خانه کرده‌اند را بکشید. دانه‌های به‌ظاهر بی‌مصرف لیمو که همیشه مراقبید در غذای‌تان نریزند، می‌توانند انگل‌های معده را از بین ببرند. اگر آنها را خرد کنید و همراه یک لیوان آب بنوشید، نیمی از مسیر درمان انگل‌های معده‌تان را جلو رفته‌اید.
  رب گوجه را فراموش کنید
  برای اینکه انگل‌های معده‌تان را از بین ببرید و از ایجاد قارچ و عفونت در بدن‌تان جلوگیری کنید، بهتر است به جای استفاده از رب گوجه آماده، گوجه تازه را جایگزین کنید. گذشته از این، می‌توانید هر روز یک عدد گوجه را نصف کرده و با کمی نمک و فلفل‌سیاه به عنوان یک میوه خوش‌مزه و مقوی میل کنید.
  گوجه‌فرنگی خام که در سالادتان می‌ریزید هم داروی خوبی برای محو کردن این انگل‌ها به شمار می‌رود. پس این بار که برای به میوه فروشی رفتید حتما جایی برای گوجه فرنگی در سبد کالای خود قرار دهید.
  سیرخوار شوید
  بوی بد سیر تنها کسانی که در کنار شما می‌نشینند را آزار نمی‌دهد بوی این گیاه انگل‌های معده را هم کلافه می‌کند و باعث حذف آنها می‌شود. گذشته از این، سیر خاصیت ضدباکتری و ضدقارچ دارد و می‌تواند یک داروی فوق‌العاده برای کشتن میکروب‌ها در بدن باشد. جویدن چند حبه سیر هر روز برای پیشگیری و حذف انگل‌ها راهی بسیار موثر است که با کمکش می‌توانید نتیجه دلخواه‌تان را بگیرید.
  مصرف سرکه به از بین بردن انگل های معده کمک می کند.
  سرکه را چاشنی کنید
  سرکه نه‌تنها چاشنی خوش‌عطر و بویی است، بلکه می‌تواند یک داروی طبیعی برای حذف انگل‌ها هم باشد، البته اجازه ندهید سرکه تنها به ظرف ترشی شما وارد شود، بلکه آن را چاشنی هر غذایی کنید. گذشته از این اگر یک قاشق غذاخوری سرکه را با یک لیوان آب مخلوط کنید، می‌توانید به خاصیتی که برای کشتن انگل‌های بدن‌تان دارد هم امیدوار شوید. نوشیدن هر روز این معجون می‌تواند برای از بین بردن انگل‌های معده و درمان عفونت‌های شدید معجزه کند.
  زردچوبه‌دوست شوید
  در کمتر خانه ایرانی است که زردچوبه جایی نداشته باشد. این ادویه که خواص دارویی فراوانی دارد، یک ضدانگل طبیعی هم هست. اگر این چاشنی را به‌طور مستقیم به غذاهای‌تان اضافه کنید، می‌توانید نگرانی کمتری برای وجود انگل‌ها داشته باشید اما اگر جرات مصرف کردن آن به تنهایی را هم داشته باشید. می‌توانید تاثیر بیشتری از خاصیت‌های درمانی این ادویه بگیرید.

  تخمین زده می شود که ۷۵ تا ۸۵ درصد مردم دنیا در روده خود برخی از انواع انگل ها را دارند. دوست خوبم،بنابر گفته شما بیماری شما یک عارضه انگلی چون کرمک است. لطفا به پزشک مراجعه نمائید .پزشک با یک ازمایش به کشف انگل میپردازد. در مواردی باید استعمال دارو ضد انگل در زمان معین شده پزشکتان تکرار شود و یا نوع آن تغییر کند. چرا که تخم انگل میتواند در روده شما باقی بماند و بعد به کرم تبدیل شود. مواردی را در مورد کرمک در این پستم شرح میدهم اما با توجه به کامل نبودن اطلاعات ارسالیتان علل دیگر خارش مقعد را میشمارم: برخی داروها مانند آنتی بیوتیک ها، سوء مصرف ملین، هموروئید، بیماریهای مقاربتی، انگلها، بیماریهای پوستی (مانند اگزما، سبوره، عفونتهای قارچی)، یبوست، شقاق مقعد، تومورهای بدخیم یا خوش خیم ، بیش از حد خشک بودن پوست اطراف ناحیه مقعد، سطح بالا رطوبت در اطراف ناحیه مقعد(تعرق) ، مالش شدید با کاغذ توالت ،شستن بیش از حد ناحیه مقعد با صابون ، برخی از مواد شیمیایی پاک کننده لباس ، اسپری بدن ، صابون ، کاغذ توالت خشن ، بعضی از غذاها چنان سس های تند و یا ادویه جات و ترشی جات.

  *کرمک
  انگل کرمک بیشتر در بین اطفال رایج و میباشد و بزرگسالان را نیز میتواند آلوده کند. علائم آن شامل خارش شبانه مقعد است و در اثر آن پیامدهای عصبی مانند دندان قروچه شبانه را به همراه دارد. تخم انگل ابتدا از ناحیه مقعد به لباسها و بستر خواب و اسباب در تماس منتقل می شود و از طریق دستها وارد دهان می شود .کرم در انتهای روده بالغ شده و کرم ماده در شب بطرف مقعد حرکت می کند و در اطراف مقعد تخم گذاری می کند. کرم سفید و نخی شکل هست و با چشم غیرمسلح دیده میشود. برای بررسی تخم ها و کرم ها می توان قبل از خواب نوار چسب در ناحیه مقعد گذاشت و صبح آنرا برداشت. تخم ها و کرم های روی چسب را می توان در زیر میکروسکوپ مشاهده کرد. انگل یا تخم را می‌توان با آزمایش مدفوع در زیر میکروسکوپ نیز دید معمولا اگر در مدفوع اول کشف نشود تکرار آزمایش لازم است (معمولا سه بار).
  کودکان و بزرگسالان آلوده باید در اسرع وقت باید درمان شوند. برای از بین بردن انگل میتوان مبندازول (mebendazole) و یا پیپرازین (piperazine)
  را بکار برد. هر دو دارو را می توان به شکل تک دوز استعمال کرد. استعمال مبندازول صد میلی گرمی باید دو هفته بعد تکرار شود. به دلیل اینکه انتقال آلودگی آسان رخ میدهد، لذا بهتر است تمامی‏ اعضاء خانواده بشکل همزمان درمان شوند.
  *کنترل عارضه
  – هر روز صبح جهت زدودن تخم انگل و باکتری ها از اطراف مقعد، دوش بگیرید.
  – دستهای خود را به طور کامل پس از هر بار توالت و قبل از هر وعده غذایی بشوئید.
  – لباس زیر باید روزانه تعویض شود.
  – جوشاندن ظروف و لباسهای فرد مبتلا لازم است.
  – ملافه ها را وقت به وقت عوض کنید.
  – ناخن ها کوتاه نگه داشته شوند.
  – خانه به خصوص اتاق خواب تمیز نگه داشته شود.
  – غذا در اتاق خواب میل نشود.
  – اطمینان از عدم آلودگی مواد غذایی لازم است.
  – از مواد غذایی و نوشیدنی های حاوی مقدار زیادی قند اجتناب شود.
  – غذاهای با فیبر بالا برای جلوگیری از یبوست میل شود.
  – نخارید.
  پیشنهاد مابه شما این است که به یک متخصص داخلی رجوع کنید وهمه موارد رابا او در میان بگذاریدتعداد زیادی از افراد به این بیماری مبتلا هستند اما بامصرف قرص انگل و قرص هایی که پزشک مشخص میکند ظرف مدتی بهبود می یابند البته لازم به ذکر است که تشخیص این بیماری با پزشک است برای سلامتی واطمینان بیشتر به یک پزشک رجوع کنید وبا ازمایش مدفوع همه پزشک بااطمینان به شما کمک میکند .باتشکر

توسط: fateme

سلام
من دختر ۱۹ساله هستم
حدود ۲ هفته پیش توی سنگ توالت یک کرم سیاه ریز دیدم ولی خوب جلوی سنگ توالت بود و به نظرم امکان نداشت از بدنم خارج شده باشه
دیروز هم دوباره همین مدل کرم رو توی سنگ توالت دیدم!
این دوبار هم فقط ادرار داشتم نه مدفوع
یعنی امکان داره این کرم ها در مجاری ادراری یا مثانه وجود داشته باشن؟؟
راه درمانش چیه؟
و این که من امسال کنکور دارم
دیر میشه اگه از تیر ماه دنبال درمان برم؟

  توسط: معصومه حیدری

  کرم های نخی چیست؟
  کرم های نخی که گاهی اوقات به عنوان کرمک شناخته می شوند، کرم سفید کوچک و نازکی هستند که طول آن ها ۲ الی ۱۳ میلی متر می باشد و در روده زندگی می کنند. این کرم ها حدود ۵ تا ۶ هفته در روده زندگی می کنند و سپس می میرند. کرم های ماده قبل از اینکه بمیرند هنگام شب از مقعد بیرون می آیند تا تخم های خود را در پوست دور مقعد بگذارند. کودکان با مکیدن اشیا یا خوردن غذای آلوده به تخم کرم های نخی آلوده می شوند.
  علایم بیماری کرم های نخی
  خارش در ناحیه مقعد، به خصوص هنگام شب که کرم ها تخم می گذارند.
  خارش آلت تناسلی در دختران
  التهاب مقعد در نتیجه خاراندن مداوم
  گاهی درد و ناراحتی در شکم
  درمان کرم های نخی
  در صورتی که علایم این بیماری را مشاهده نمودید فرزند خود را نزد پزشک ببرید. گاهی کرم های سفید کوچک را می توانید در مدفوع کودک ببینید که می لولند. می توانید با چسباندن تکه ای نوار چسب به مقعد کودک از تخم کرم ها برای مشاهده میکروسکوپی نمونه گیری کنید، این کار را باید صبح قبل از حمام یا دستشویی رفتن کودک انجام دهید. پزشک از طریق بررسی میکروسکوپی تعداد تخم ها را مشاهده می کند. پزشک برای همه اعضای خانواده یکی از چهار داروی ضد انگل را تجویز خواهد کرد که باید در یک نوبت مصرف شود. یک داروی دیگر نیز روزی یک بار به مدت چند روز باید مصرف شود. یک دوره مصرف دارو قاعدتا کودک را درمان می کند، اما برای پیشگیری از ابتلای مجدد، ممکن است لازم باشد که کل اعضای خانواده دو هفته بعد مجددا دارو مصرف کنند.

  تمام سطوح خانه به خصوص در حمام و آشپزخانه را با یک پارچه مرطوب تمیز کنید و توصیه های بهداشتی را به مدت دو هفته رعایت کنید، از جمله این که لباس زیر را در صبح و عصر عوض کنید، هر روز صبح اسباب بازی های کودک را تمیز کنید، ناخن های کودک را کوتاه نگه دارید، مسواک را در کمد نگه دارید و قبل از استفاده به خوبی بشویید. برای کودکان کوچک تر از سه ماه داروی خاصی لازم نیست و رعایت مسائل بهداشتی کفایت می کند.

  پیشنهادمابه شماشیرینی کمتر بخورید وبا مراجعه به پزشک با یک داروی انگل وساده قابل درمان است ونکات بهداشتی هم رعایت شود باتشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
 • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
 • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.