1320

۱۰ نکته ای که باید در مورد آزمایش اسپرم بدانید!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در کمتر از ۱۰ دقیقه اطلاعات کاملی از تعداد و کیفیت اسپرم خود به دست آورید.

۱۰ نکته ای که باید در مورد آزمایش اسپرم بدانید!

کیت آزمایش اسپرم در خانه تعداد اسپرم مرد و اینکه آیا تعداد آن ها کم یا نرمال است را مشخص می کند.

این کیت آزمایش اسپرم در خانه به اندازه تست هایی که در آزمایشگاه انجام می دهید دقیق است و به مردان این امکان را می دهد که خودشان در کمتر از ۱۰ دقیقه اطلاعات درستی در مورد تعداد اسپرم نرمال دریافت کنند. اما قبل از امتحان کردن این روش لازم است این ۱۰ نکته را بدانید.

نکاتی در زمینه آزمایش اسپرم

۱٫ تعداد اسپرم

حداقل اسپرم مورد نیاز برای بارداری همسر ۲۰ میلیون اسپرم در هر میلی لیتر است.

۲٫ زمان تولید اسپرم

تولید اسپرم مرد ۱۰ تا ۱۱ هفته طول می کشد. بنابراین همین الان سبک زندگی خود را تغییر داده و ۳ ماه بعد اقدام به آزمایش اسپرم دیگر کنید.

۳٫ انزال روزانه

انزال روزانه باعث تقویت اسپرم و افزایش اسپرم سالم می شود همچنین می تواند منجر به ۱۲% کاهش در آسیبDNA  اسپرم شود.

۴٫ کاهش اسپرم

تعداد اسپرم های مردان با افزایش سن کاهش می یابد. برای یک مرد بالای ۴۵ سال ۵ برابر بیشتر طول می کشد تا همسر خود را باردار کند. حتی برای مردان مسن که زن های بسیار جوان دارند (کمتر از ۲۵ سال) ۴ برابر بیشتر طول می کشد تا بتوانند همسر خود را باردار کنند.

۵٫ رژیم غذایی برای تقویت اسپرم

تحقیقات دانشکده بهداشت عمومی دانشگاه هاروارد نشان می دهد که رژیم غذایی شامل خوردن سبزیجات و سالادهای خاصی می تواند باعث افزایش سرعت اسپرم و تقویت اسپرم ضعیف شود. مردانی که مقدار زیادی بتاکاروتن (ماده ی غذایی در هویج، کاهو و اسفناج) مصرف می کردند ۶٫۵% افزایش سرعت اسپرم داشتند.

همچنین در افرادی که مقدار زیادی لیکوپن (ماده غذایی در گوجه فرنگی) مصرف می کردند ۱٫۷% تقویت اسپرم را مشاهده کردند.

۶٫ غذاهایی که باعث افزایش اسپرم می شوند

همچنین پزوهشگران دانشگاه هاروارد نوعی رابطه بین رژیم غذایی با چربی اشباع شده زیاد و کاهش تعداد اسپرم دریافتند.

در مقابل مردانی که اسیدهای چرب امگا ۳ ببیشتری مصرف می کردند دارای اسپرم نرمال بیشتری بودند. ساردین، سالمون، بذر کتان و گردو منابع خوب اسیدهای چرب امگا ۳ هستند و همچنین می توانید آنتی اکسیدان های خوراکی مانند ویتامین E، ال کارنتین (L-carnitine)، زینک یا منیزیم را به آن اضافه کنید.

۷٫ مکمل ها

تحقیقات روی باروری مردان نشان می دهد در صورتی که مرد برخی ویتامین ها یا آنتی اکسیدان ها را مصرف کند، احتمال بارور کردن و داشتن نوزاد سالم بیشتر می شود. تعداد اسپرم نرمال را نیز با ترکیبی از روی و اسید سولفیک می توان افزایش داد. سطح پایین ویتامین C می تواند در تعداد اسپرم غیر نرمال نیز تاثیر داشته باشد.

۸٫ کم آبی

کم آبی می تواند منجر به کاهش تولید اسپرم شود. منی مایعی آبدار است که محافظت و تغذیه سلول های اسپرم را بر عهده دارد و آن ها را در طول انزال حمل می کند. اگر به اندازه کافی مایع منی وجود نداشته باشد احتمال حاملگی نیز کاهش می یابد.

۹٫ خنک نگه داشتن بیضه ها

آلت تناسلی خود را خنک نگه دارید. بیضه ها به این علت از بدن آویزان شده اند که بتوانند در دمای خنک تری که برای تولید اسپرم نیاز دارند بمانند. از این رو جکوزی یا حمام های آب گرم به هیچ عنوان توصیه نمی شود.

۱۰٫ لپ تاپ را روی پا قرار ندهید!

هیچ وقت لپ تاپ را موقع کار روی پاهای خود قرار ندهید چرا که تحقیقات نشان داده اند گرمای ناشی از کامپیوتر دمای اسکروتوم (بیضه) را در عرض ۱۵ دقیقه ۲٫۶ درجه سانتی گراد افزایش می دهد. همچنین آمارها نشان می دهد ناباروری در بین آشپزهای مرد دو برابر میانگین کشور انگلیس است چرا که همواره در معرض گرمای شدید و پرتوی اجاق ها قرار دارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.