353

با کودکانتان سفر کنید

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تا حالا به این فکر کردید که کارتان را کنار بگذارید، خانه تان را اجاره بدهید و یک سفر طولانی مدت به دور دنیا داشته باشید؟

با کودکانتان سفر کنید

خیلی از خانواده ها دوست دارند این کار را انجام دهند، اما وقتی به این سفر طولانی فکر می کنند که باید همه انرژی شان را صرف بچه ها کنند از این کار پشیمان می شوند.

این کار راحت تر از آنی است که فکر می کنید، دوست دارید رویای این سفر خانوادگی به حقیقت تبدیل شود؟ در اینجا به نکات اصلی برای این کار اشاره می کنیم.

تصمیم بگیرید و مصمم بمانید

در سفر به دور دنیا همراه با بچه ها در هر سنی که باشند، نکات مثبت و منفی مختلفی وجود دارد. با بچه نوزاد و نوپا سفر کردن ارزان تر است و نگران مدرسه رفتن آنها نیستید، اما از سفر چیزی یادشان نمی ماند، بچه های بزرگ تر خاطرات طولانی تری را می سازند، اما باید نگران درس آنها هم باشید، درحالی که نوجوان ها بهتر می توانند از پس مسایل مختلف بر بیایند.

اگر زیادی هم دنبال پیدا کردن یک زمان مناسب باشید، هیچ وقت این سفر را شروع نمی کنید. فقط یک زمان را تعیین کنید و شروع به برنامه ریزی کنید. از این کار پشیمان نمی شوید.

در جاده سلامت خود را حفظ کنید

حفظ سلامت خانواده تان، اولین اولویت است. قبل از سفر، واکسن های ضروری و ضد مالاریا را بزنید و به خاطر داشته باشید بعضی از این واکسن ها (مانند تیفوئید) محدودیت سنی دارند. کیف امداد همراه خود داشته باشید و پیش بینی های لازم برای مواقع اورژانسی را در نظر بگیرید.

بیمه جامع سفر هم جزو ضروریات است. درحالی که آمادگی برای این سفر هزینه بر است اما با هوای تازه ای که استشمام خواهید کرد و فعالیت هایی که می کنید و علاوه بر آن غذاهای متنوع و اوقات خوش کنار خانواده، باعث می شود سرحال تر و سلامت تر شوید.

بودجه بندی

نباید در نیمه راه سفر پول تان تمام شود، بنابراین بودجه هفتگی مشخص کنید و به آن پایبند باشید و مقداری هم پول برای مواقع ضروری و تفریحات گاه به گاه کنار بگذارید. اگر بودجه تان کم است، بیشتر وقت تان را در کشورهای ارزان تر بگذرانید.

شما در آمریکای شمالی و اروپا بیشتر از آسیای جنوب شرقی و هند هزینه می کنید. برای صرفه جویی درهزینه ها در هاستل ها کمپ بزنید و یا اقامت کنید و اغلب غذای تان را خودتان بپزید. کوچ سرفینگ و اقامت در خانه های محلی ، هم باعث کاهش هزینه ها شده و هم باعث می شود خانواده با زندگی افراد محلی آشنا بشوند.

زمان بندی کنید

هر چند وقت یک بار نیاز است کمی از بچه هایتان دور باشید و این برای همه خوب خواهد بود. به نوبت از بچه ها مراقبت کنید و اجازه دهید کمی هم وقت برای خودتان داشته باشید.

یک پرستار برای بچه ها بگیرید و یک شب را بدون آنها بیرون بگذرانید و یا در یک هتل که مرکز مخصوص بچه ها دارد اقامت کنید. زمانی را برای جدا بودن بچه ها از هم در نظر بگیرید هم برای بچه ها خوب است و هم سر درد نمی گیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.