419

بهترین ابتکار قرن، قرص ورزش!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دانشمندان موفق به شناسایی پروتئینی شده‌اند که به عنوان یک سنسور ورزشی عمل کرده و می‌تواند تغییرات جریان خون را در زمان ورزش کردن تشخیص دهد.

بهترین ابتکار قرن، قرص ورزش!

محققان دانشگاه لیدز بریتانیا دریافتند زمانیکه قلب در طول فعالیت بدنی خون بیشتری را در بدن پمپاژ می‌کند، پروتئین Piezo۱ در اندوتلیوم یا پوشش درونی شریان‌ها، فشار بیشتری را در دیواره عروق خونی احساس می‌کند.

در واکنش به این وضعیت، به تدریج تعادل الکتریکی در اندوتلیوم تغییر می‌کند و این وضعیت منجر به باریک شدن عروق خونی می‌شود.

باریک شدن عروق خونی موجب کاهش جریان خون به معده و روده‌ها می‌شود، بدین ترتیب خون بیشتری به مغز و ماهیچه‌های درگیر در ورزش می‌رسد.

دیوید بیچ، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می‌گوید: «اگر ما نحوه عملکرد این سیستم را متوجه شویم، قادر خواهیم بود تکنیک‌هایی را گسترش دهیم که می‌توانند با برخی از بزرگ‌ترین بیماری‌های مرتبط با جوامع مدرن مقابله کنند.»

وی در ادامه می‌افزاید: «ما می‌دانیم که ورزش می‌تواند نقش حفاظتی در برابر بیماری‌های قلبی، سکته مغزی و بسیاری از بیماری‌های دیگر داشته باشد. این مطالعه یک سیستم فیزیولوژیکی را شناسایی کرده است که احساس می‌کند بدن در حال ورزش کردن است.»

علاوه بر این، محققان تاثیر یک ترکیب آزمایشی موسوم به Yoda۱ را بر روی عملکرد پروتئین Piezo۱ بررسی کردند.

آنها دریافتند که این ترکیب عملکرد افزایش جریان خون را بر روی دیواره‌های اندوتلیوم که در طول فعالیت‌های بدنی تجربه می‌شود، تقلید می‌کند و این احتمال را افزایش می‌دهد که بتوان دارویی برای افزایش فواید سلامت ورزش تولید کرد.

به گفته محققان، با تغییر پروتئین Piezo۱ در روده‌ها می‌توان یک گام به تولید دارویی که می‌تواند به کنترل سندرم کاردیومتابولیک، مانند بیماری‌های قلبی عروقی و دیابت نوع ۲، کمک کند، نزدیک شد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.