496

رعایت این نکات در انجام ورزش الزامی است

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

در این مطلب می‌خواهیم به نکاتی بپردازیم که در انجام ورزش باید به آن‌ها توجه داشته باشید.

رعایت این نکات در انجام ورزش الزامی است

احتیاط‌هایی که در انجام ورزش باید آن‌ها را رعایت کرد، می‌توانند به کیفیت ورزش کمک کند. ورزش‌های سنگین از هر نوع را نباید یک و نیم ساعت بعد از خوردن غذا یا بلافاصله قبل از آن انجام داد.

بیماران ضعیف و کسانی که از بیماری‌های حادی همچون سرطان، مشکلات قلبی، سل و آسم رنج می‌برند فقط باید تحت نظارت یک پزشک حاذق به انجام ورزش‌های سنگین دست بزنند. اگر انجام ورزش باعث خستگی شما شد، بلافاصله آن را متوقف کنید. هدف از انجام ورزش باید نشاط دادن و به آرامش رساندن و نه خسته کردن خود باشد.

 مهم‌ترین قانون درباره ورزش کردن شروع با ورزش‌های سبک و افزایش آن به تدریج و مرحله به مرحله است.

رسیدن به حسی از آرامیش و آسایش تقریباً بلافاصله بعد از انجام ورزش در بدن حس می‌شود. فرد می‌تواند با یک پیاده‌روی تند و سریع به مدت ۱۵ تا ۲۰ دقیقه ورزش خود را شروع کند. انسان باید بر روی ورزش‌هایی هدفگذاری کند که به حدود دو سوم حداکثر توانایی‌های او نیاز دارد.

یک راه برای ارزیابی این میزان شمردن تعداد ضربان نبض خود است.

شمردن تعداد ضربان نبض خود کاملاً آسان و راحت است. با سه انگشت میانی دست راست خود مچ دست چپ خود را بگیرید. آنقدر با انگشتان خود آنجا را فشار دهید تا ضربان نبض خود را به راحتی حس کنید. حالا تعداد ضربان نبض خود را در عرض ۱۵ ثانیه با کمک یک ساعت مچی شمرده و آن را به عدد چهار ضرب کنید.

در زمان استراحت، ضربان قلب ۷۰ تا ۸۰ بار در دقیقه می‌زند. این میزان در طول انجام ورزش افزایش پیدا می‌کند. ورزش‌های سنگین می‌توانند ۲۰۰ ضربان یا بیشتر را در دقیقه ایجاد کنند

هدف منطقی در اینجا باید انجام ورزش با حدوداً دو سوم حداکثر ظرفیت بدن باشد. این بدان معنی است که ضربان قلب باید حدوداً ۱۳۰ ضربان در هر دقیقه در طول و بعد از انجام ورزش باشد. هیچگاه اجازه ندهید که ضربان قلب شما منهای سن‌تان بیشتر از ۱۹۰ بار در دقیقه باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.