370

مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا نوع دو؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دیابت بیماری خطرناکی است، این جمله را باید کاملاً بخاطر سپرد! اما نیاز است که بدانید مبتلا به کدام نوع دیابت هستید. مبتلا به کدام نوع دیابت هستم؟

مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا نوع دو؟

آیا می‌دانید که بیماری دیابت نوع ۱ دارید یا دیابت نوع ۲؟ بعد از مطالعه این مطلب می توانید بدانید که مبتلا به دیابت نوع یک هستید یا بیماری دیابت نوع دو.

در مطالب گذشته تفاوت های بیماری دیابت نوع ۱ و نوع ۲ را گفته ایم، اما در این مطلب می خواهیم تشخیص نوع دیابت را ساده تر کنیم.

دیابت نوع یک

با دیابت نوع یک بدن انسان در دوران بلوغ یا اندکی بعد از آن دیگر انسولین نمی سازد(البته یک سن کاملاً مشخص برای آن وجود ندارد). کسانی که مبتلا به دیابت نوع ۱ هستند، برای تمام عمر باید انسولین استفاده کنند، زیرا وجود انسولین در بدن برای استفاده و ذخیره مواد غذایی ضروری است.

مبتلایان به بیماری دیابت نوع ۱ معمولاً لاغر هستند و اگر یک یا دو روز انسولین به آنها نرسد، دچار بیهوشی دیابتیک می شوند. در گذشته این بیماری را دیابت ملیتوس وابسته به انسولین می نامیدند. امروزه نام صحیح آن دیابت نوع یک است.

دیابت نوع ۲

افرادی که مبتلا به بیماری دیابت نوع دو هستند در شروع این بیماری انسولین کافی دارند، اما بدنشان قادر نیست انسولین را به درستی برای پایین آوردن قندخون استفاده کند. آنها در مقابل اسنولین مقاوم هستند.

اغلب کسانی که مبتلا به دیابت نوع ۲هستند چاق می باشند و زمانی که این بیماری در آنها تشخیص داده می شود، مسن تر از ۳۰ سال هستند. اغلب آنهایی که مبتلا به دیابت نوع ۲ هستند می توانند با رژیم غذایی و ورزش میزان قندخون خود را کنترل کنند، ولی برخی نیز داروی دیابت استفاده می کنند.

بساری از افرادی که مبتلا به دیابت نوع دو هستند پس از گذشت چندین سال بالاخره وقتی بیماری آنها گسترش پیدا می کند، احتیاج دارند که از انسولین استفاده کنند. در گذشته این نوع دیابت را (دیابت ملیتوس غیر وابسته به انسولین) می نامیدند. امروزه نام صحیح آن دیابت نوع دو است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.