2337

چرا نباید گوشت خوک بخوریم؟

|
0 دیدگاه

مصرف گوشت خوک در بسیاری از کشورها بسیار رایج است.

چرا نباید گوشت خوک بخوریم؟

گوشت خوک مانند انواع گوشت قرمز سرشار از کلسترول و چربی بد (LDL) است. اما یافته های جدید خبر می دهد که نوعی بیماری کشنده به نام هپاتیت E در کمین افرادی است که گوشت خوک مصرف می کنند.

هپاتیت E نوعی التهاب ویروسی است که در پارانشیم کبد رخ می دهد. ویروس این بیماری (HEV) نام دارد که از طرق مختلف از جمله دهان و آب های آلوده منتقل می شود. این بیماری در قاره های آسیا و افریقا شیوع بیشتری داشته است.

هپاتیت E به تازگی در چندین کشور از جمله انگلستان از طریق گوشت به خصوص گوشت خوک به راحتی منتقل شده است و جان هزاران نفر را در معرض خطر قرار داده است.

گوشت های آلوده و گوشت خوک

این بیماری ویروسی از طرق مختلف می تواند وارد بدن یک فرد شده و آن شخص را مبتلا سازد.

اما مصرف گوشت خوک موردی است که به تازگی توانسته منبع شیوع این بیماری باشد. گوشت هایی که به صورت بسته بندی و آماده تهیه می شود و به طور دقیق و سالم تهیه نشده باشد یکی از بهترین منابع گوشت های آلوده می باشند.

بیشترین منبع این بیماری شامل فرآورده های گوشت خوک می باشد. همچنین سوسیس و کالباس هایی که از گوشت خوک تهیه شده اند و می تواند منابع هپاتیت E باشند.

صدمات هپاتیت E

هر ساله دویست هزار نفر در انگلستان با ویروس هپاتیت E آلوده شده و بیمار می شوند. علائم این بیماری همانند علائم آنفلوانزا می باشد. حتی دیده شده است که علائم بیماری یرقان نیز همانند این بیماری است.

هپاتیت E در وهله نخست می تواند آسیب های بسیار جدی و کشنده ای به کبد وارد کند. کسانی که شرایط کبدی مناسبی ندارند خیلی آسان تر از دیگر افراد در این بیماری به آسیب کبدی دچار می شوند.

همچنین زنان باردار با ابتلا به هپاتیت E در معرض خطر بسیار جدی قرار می گیرند.

منابع هپاتیت E

به طور کلی چهار نوع مختلف هپاتیت E وجود دارد. این ویروس بیشتر در کشورهای جهان سوم یا مناطقی که آلودگی های مکرر به خصوص آلودگی های آب دارند مشاهده می شود.

محققان اعلام کرده اند حتی گوشت خوک پخته شده نیز می تواند ناقل این ویروس باشد.

0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.