216

آغازی برای شکست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

همه ما خواستار این هستیم که موفق شویم.  با این حال به راحتی می توانیم به سوی عادتها و رفتارهای بلغزیم که چشیدن طعم  موفقیت و پیروزی را برای ما مختل کند.

آغازی برای شکست

اگر شما به طور متناوب یکی از موارد زیر را به طور افراطی به کار می برید این میتواند عدم موفقیت شما را به صورت انحصاری منجر شود.

۱ – طفره رفتن یا به تعویق انداختن

راه حل: پایان دادن به تعویق انداختن کارها

اگر افراد صادق و درستکاری باشیم این کار را همیشه انجام می دهیم. کارها را پشت گوش انداخته و تعمدا کارها را به شیوه ای انجام میدهیم که هیچ فعالیتی اجرا شدنی نباشد و انجام نشود.  زمانهای وجود دارد که نیازمند تمرکز کامل و احتیاط است ولی این امر به منزله به تعویق انداختن کارها نیست.

در حقیقت ما بیشتر مواقع تمایل داریم که از انجام دادن کارها طفره برویم و زمانی که وظیفه ای پیش روی ما گذاشته میشود تمایلی به انجام دادن آنها نشان نمی دهیم.

دلیل اصلی این کار این است که انجام این قبیل کارها ما را از منطقه امن خود خارج می سازد. بنابراین فرصت بعدی که شما برای فکر کردن درباره خود یافتید در باب این که برای مدتی انجام کار را به نعویق می اندازم از خود بپرسید چرا همان لحظه کار مربوطه را انجام نمی دهیم.

این خطر وجود دارد که طفره رفتن و تعویق انداختن امور به یکی از عادات شما تبدیل شود و مسیر شما را برای رسیدن به موفقیت مختل سازد.

۲ – ترس از شکست

راه حل: غلبه بر ترس از شکست

به ندرت این اتفاق می افتد که پیروزی و موفقیت از آن افرادی باشد که اهل ریسک کردن و به چالش کشیدن نباشند  و اگر شما در زمره افرادی هستید که ریسک پذیر هستند همیشه این شانس وجود دارد که کارها باب میل شما پیش نرود.

خیلی از افراد موفق بارها برای انجام کارهای که به خوبی اجرا نشده اند تلاش کرده اند- و این بدین معنی نیست که الزاما اجرا نشدن کارهایشان را در زمره شکست قلمداد کنند. در حقیقت  پیروزی های این افراد در نهایت از درسهایی که از تجارب به دست آورده اند به وجود می آید.

این امر بدین معنی نیست  که شما باید هر ریسکی کنید و اگر می خواهید که موفق شوید ریسک پذیری شما در بعضی موارد ضروری و حیاتی م باشد.

شکست نیازهای شما را اگر در ذهنتان نقش بسته است خرد می کند و بر آن غلبه می کند. بعضی از امور کار نخواهند کرد ولی اگر شما بتوانید سرپا شوید و ادامه دهید  این به منزله شکست نیست بلکه به طور یقین به پیروزی قطعی و حتمی منجر خواهد شد.

۳ – فقدان راهنما

راه حل: موفقیت فرصتی است که شما ایجاد می کنید

تمامی مسیرها و سفرها زمانی آسان و ساده خواهد بود که شما بدانید چه اقداماتی باید انجام دهید. مقصد نهایی ممکن است تغییر کند ولی زمانی که شما برنامه ریزی کنید و با توجه به اینکه بدانید در چه رقابتی قرار گرفته اید باید نقطه نهایی و انتهایی را در ذهن خود داشته باشید.

در تجارت این امری کاملا ضروری و با اهمیت استو به همین دلیل راهنمایی تجاری می تواند مفید واقع شود به این دلیل که اگر شما مطمین نباشید  می تواند منجر به این شود که شما به راحتی از انچه که میخواهید بدست آورید منحرف شوید و بالعکس به سمت راه ها و مسیرهای انحرافی ددر مسیری که در پیش رو دارید کشیدهشوید بدون آنکه به هدفتان نزدیک شوید.

سعی کنید که خاص باشید- تنها با گفتن اینکه می خواهید موفق شوید همیشه محقق نمی شود- باید بدانید به چه معنی است؟ آیا از اموزش آن پول بدست می اورد، کتابتان را منتشر کنید ترافیک زیادی را در وب سایتتان ایجاد کنیدو فروش بیشتری از محصولاتتان را در این ماه به وجود آورید.

با خاص بودن درباره موفقیت و پیروزی شما هدف خاصی را مد نظر قرار می دهید.

۴ – فقدان تمرکز 

تمرکز با مسیر و راهنمایی فرق می کند. اکثر افراد می دانند که میخواهند به کجا بروند ولی با مواجه شدن با بقیه اتفاقات سرگردان شده و از مسیر خود منحرف می شوند.

اگرچه که اغلب این موارد مفید و آموزنده به نظر می رسد. آموزشهای بیشتر، جلسه بازاریابی دیگر و یا حتی فروش محصولات بیشتر ممکن است در حال حاضر خیلی خوب به نظر برسد ولی این امکان را دارد که از هدف کنونی شما کم کند.

با خود صادق باشید و از خود این سوال را بپرسید آیا پرداختن به این امور در حال حاضر کمکی به شما می کند. آموزش به طور یقین مفید است و همچنین بازاریابی و گسترش محدوده محصولات ولی آیا در حال حاضر بهترین زمانی است که باید انجام دهد و یا اینکه به راحتی میتواند شما را از هدف اولیه خود دور سازد.

۵ – کمبود و عدم اعتماد به نفس

راه حل: بهبود و افزایش اعتماد به نفس

این عدم باور به خود می تواند قاتل واقعی پیروزی و موفقیت شما باشد ولی می توان آن را درست کرد. چطور می شود به این نکته پی برد که شما به  خودتان باور ندارید؟ ضمیر ناخودآگاه تان می تواند پیامدهای منفی زیادی ارسال کند- ببنیید چطور اشفته هستید و یا اینکه من هرگز موفق نخواهم شدم و غیره”

ولی می توانید این دید منفی را به چالش بکشید و بعد از همه نوبت ضمیر ناخود آگاه شماست. پس به خود دروغ بگویید و برای خود سرودی از پیروزی خلق کنید با این مضمون که من می توانم پیروز شوم ممکن است دچار اشتباه شوم ولی موفق خواهم شد. تا زمانی که نیاز دارید این جمله را بارها و بارها برای خود تکرار کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.