351

تاثیر بی نظیر داروی مالاریا بر درمان تومور مغزی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

امیدهای بسیاری در زمینه درمان تومور مغزی شکل گرفته است. متخصصان از تاثیر شگفت انگیز ترکیب دارویی که تا پیش از این در درمان مالاریا موثر بوده، خبر می دهند.

تاثیر بی نظیر داروی مالاریا بر درمان تومور مغزی

 به جرات می توان گفت تومور مغزی و یا همان سرطان بافت مغز یکی از شایع ترین انواع سرطان و در عین حال مقاوم ترین آن به حساب می آید.

هنگامی‌که سلول‌های طبیعی، پیر و یا آسیب‌دیده می‌شوند، از بین می‌روند و سلول‌های جدیدی جای آنها را می‌گیرند. برخی اوقات، این فرآیند اشتباه پیش می‌رود و سلول‌های جدید هنگامی‌که بدن به آنها نیازی ندارد، تشکیل می‌شوند و سلول‌های پیرر و یا آسیب‌ دیده عادی از بین نمی‌روند.

این روند باعث تجمع سلول هایی می شود که در اصطلاح پزشکی از آن به عنوان تومور یاد می شود.

تومور مغزی را بسیاری از متخصصان به عنوان سخت ترین و صعب العلاج ترین نوع سرطان می شناسند. مقاومت نسبی این بیماری نسبت به روش های درمانی متداول باعث شده است تا پزشکان و متخصصان به دنبال راهی موثر در درمان بیماران باشند.

به تازه گی متخصصان دارویی را کشف کرده اند که خواص درمانی آن تاثیر بسزایی در جلوگیری از رشد تومور مغزی داشته است. کلروکین، یکی از ترکیبات شیمایی که تا پیش از این در درمان مالاریا بسیار موثر واقع شده است، اکنون به کمک بیماران مبتلا به سرطان آمده است.

متخصصان تاکید بسیاری بر خواص معجزه آسای این دارو بر روی سلول های سرطانی تشکیل شده در مغز و همچنین جلوگیری از رشد و پیشرفت آن داشته اند. به گفته این متخصصان، این دارو با حمله به سلول های سرطانی در مغز علاوه بر شکستن زنجیره آن به کاهش رشد تومور کمک شایانی می کند.

جین ملکای لوی (Jean Mulcahy-Levy)، متخصص خون کودکان از دانشگاه کلورادو با اعلام این خبر که طی درمان با داروی کلروکین سه بیمار مبتلا به تومور مغزی از نوع بدخیم به شرایط بهبود نزدیک شده اند،

افزود: یکی از شگفت انگیزترین اتفاقات ممکن دیدن بهبود شرایط وخیم بیمارانیست که پس از طی دوره درمانی سخت به روش های متفاوت، واکنش های مثبت نشان می دهند و درمان پذیری را آغاز می کنند.

لیزا رزندال (Lisa Rosendahl) یکی از بیمارانی که پس از گذشت سال ها از ابتلا به بیماری سرطان و عدم واکنش به درمان های دارویی و همچنین شیمی درمانی به طور کامل از روند درمان نا امید شده بود، با بهره گیری از شیوه درمانی تازه واکنش های مثبتی را به روند درمان نشان داده است.

در درمان لیزا از روشی بسیار نوین برای حمله به سلول های سرطانی و دفع آن در نظر گرفته شده است. این روش که به اتوفاژی (Autophagy ) معروف است، اتوفاژی فرآیند برداشت اندامک‌های پیر و آسیب ‌دیده و پروتئین‌های تجمع یافته یا بد‌تاخورده می‌باشد که در درمان سرطان های نوع بدخیم کارکرد موثری داشته است.

در برخی از انواع متنوع سرطان، مانند بیماری لیزا سلول های سرطانی به هر نوع درمانی از خود واکنش محدود ارائه می دهند و یا واکنششان به اثرات دارو کاملا خنثی ست. در این حالت متخصصان با استفاده از یک داروی واکنش زا به تحریک سلول های سرطانی می پردازند، در این نوع خاص پزشکان از داروی درمان مالاریا کلروکین استفاده کرده اند.

پروفسور جین ملکای لوی، روند درمانی لیزا را به این شکل شرح می دهد: ” بیماری لیزا رزندال به شکلی باورنکردنی در حال پیشرفت بود تا آنجا که دست ها پاها و قسمتی از نخاع را نیز درگیر کرده بود.

غدد سرطانی به شکل گسترده در حال پیشرفت بودند و مقاوت جسمی لیزا روز به روز کمتر می شد تا آنجا که بسیاری از متخصصان با قطع امید از روند درمان وی مهلت یک ماهه را برای زندگی به وی اعلام کرده بودند. با این حال ترکیب درمانی اتوفاژی و کلروکین بر روی وی به صورت معجزه آسایی عمل کرد و لیزا این روزها در شرایط بهتر جسمی و بالطبع روحی قرار دارد.

به اعتقاد متخصصان داروی درمان مالاریای کلروکین، در حذف غدد سرطانی کمکی نمی کند این دارو تاثیر تومور بر اعضای بدن را کاهش داده و به اصطلاح آن را ضعیف تر می کند تا داروها با تاثیر بیشتر روند درمان را طی کنند.

این شیوه درمانی تا کنون جان سه بیمار مبتلا به تومور بدخیم مغزی را از مرگ حتمی نجات داده، اما هنوز تاثیر این ترکیب دارویی و شیوه درمانی بر روی انواع دیگر سرطان گزارش نشده است.

متخصصان معتقدند با انجام تحقیقات و آزمایشات بیشتر می توانند به صراحت تعمیم این روش درمانی را به تمامی بیماران مبتلا به تومور بدخیم مغزی را تایید کنند. چرا که داروی ضد مالاریای کلروکین دارای مجوز سازمان غذا و داروی اتحادیه اروپا و آمریکاست و این خود روند آزمایش و تحقیق بر روی دیگر بیماران را سرعت خواهد بخشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.