415

رسیدن به موفقیت در چند گام

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

برای دست یابی به موفقیت نیازمند پشتکار و اراده قوی هستیم تا با استفاده از آن ها فراز و نشیب ها را پشت سر گذاشته و به کامیابی برسیم.

رسیدن به موفقیت در چند گام

دست یابی به موفقیت آسان نیست. اولین قدم برای دستیابی به این مهم، خودباوری است. به قول معروف ابتدا باید دید که چه چیزی شما را به بیرون از تخت خواب پرت می کند؟ چه چیزی شما را وادار به شرکت در یک رقابت می کند؟ یا شما را متقاعد و وادار به مطالعه و کار در شبانه روز می کند؟

هر چند که برخی معتقدند کسب موفقیت ژنتیکی یا موروثی است اما عده ای هم براین باورند که شانس و ریسک، نقش مهمی در آن ایفا می کنند. موفقیت و آرزو دو موضوع جداگانه هستند زیرا دسترسی به موفقیت معقول تر و واقعی تر است اما آرزو چیزی فراتر از عقل و در برخی موارد دست نیافتنی می باشد.

برای اینکه نگاهی دقیق به این موضوع داشته باشیم از تجربیات افراد مدعی و صاحب نام استفاده کرده ایم که در ادامه آنها را کالبد شکافی می کنیم:

۱-نگرش

نگرش دیگران از ماهیت وجودی و شخصیتی ما نشات می گیرد. درک شما یک شانس یا موهبت الهی نیست، بلکه انگیزه ای درونی است. تنبلی و سستی یکی از سدهای رسیدن به موفقیت است و در مقابل سحرخیزی و تلاش، راه را برای رسیدن به اهداف زندگی میسر می کند.

حال به این نتیجه میرسیم که مسیر شما برای رسیدن به موفقیت، ترکیبی از نگرش و استفاده از تجربیات افراد موفق می باشد.

فکر کردن و عاقلانه اندیشیدن با سرنوشت و مسیری که برای رسیدن به موفقیت در زندگی طی خواهید کرد ارتباط مستقیم دارد و با استفاده از آن ها میتوانیم مشکلات را از سر راه برداشته و حداقل زمان و هزینه را در این زمینه متحمل شویم.

۲-الهام بخشیدن

در این مرحله نه تنها باید به باطن شخصی، بلکه باید به موارد بیرونی آن هم توجه داشت. به این معنی که از تجربیات و آموخته های انسان های موفق استفاده کرده و از روش های موفق آمیز آن ها الهام بگیریم.این آموخته ها مختص موفقیت و ارزش های پیروزی آنان نیست؛

بلکه می بایست از شکست ها و راه هایی که آن ها را از این امر وا داشته نیز درس های زیادی آموخت؛ زیرا اغلب داستان هایی که شنیده ایم مربوط به پیروزی بوده اما این موفقیت ها روی سکه دیگری دارد و آن وقایعی تلخ می باشد که سرانجام آنها به شکست ختم شده است.

حال ما باید متمرکز شویم تا بتوانیم با استفاده از این تجربیات برنامه های خود را برای رسیدن به اهداف والا تنظیم کنیم. الهام گرفتن نه تنها حرکتی به سوی خودتان است بلکه شما را برای پیشرفت بیشتر در این مسیر سوق میدهد.

۳-خانواده و آشنایان

خانواده مهمترین رکن در رسیدن به موفقیت می باشد. ممکن است در روابط اجتماعی و بازار کار با طرف مقابل دچار شک و تردید شویم اما آموخته های اعضای خانواده را بدون بررسی و شک و شبهه می آموزیم و به آن عمل می کنیم.

این در حالیست که جوانان به دنبال قهرمان سازی و پیدا کردن الگو برای خود هستند و در این زمینه بزرگترها بر اساس تجربیات و آموخته هایشان می توانند آن ها را در رسیدن به موفقیت یاری کنند. پس خانواده نقش بسیار مهمی در این مسیر دارد به ویژه در زمان یاس و ناامیدی می توانند بیشتر از هر زمان دیگری کمک حال ما شوند.

همچنین اطرافیان و افرادی که با آنها همنشینی می کنیم نقش کلیدی در افکار و ذهن ما دارند و در اینجا باید سوالاتی را از خود بپرسیم:با چه کسانی همنشینی می کنیم؟ آیا همنشینی با آنها ما را در رسیدن به اهدافمان نزدیک تر می کند یا خیر؟ آیا آنها به اندازه کافی شما را قانع می کنند؟

۴-تجربه

جدا از مواردی که گفتیم، تجربه هم یکی از فاکتورهای اصلی برای رسیدن به موفقیت است. اگر شما یک فرد خوش بین هستید به قسمت خوب یک شکست توجه می کنید اما یک فرد بدبین بدون توجه به تجربیات مفیدی که بدست آورده است همیشه قسمت بد را می بیند. این موارد نقش بسیار مهمی برای شما در این مسیر طولانی خواهند داشت.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.