287

موفقیت در چند قدمی شماست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

روابط انسانی پیکره و استخوانبندی یک جامعه است. ما با یکدیگر مانند پدر، مادر، شوهر، همسر، خواهر و برادر و یا حتی اقوام دور نزدیک در ارتباط هستیم. این روابط میتواند آن ها را محافظت و شاد کند.

موفقیت در چند قدمی شماست

ولی مواقعی وجود دارد که شما حس می کنید درون یک رابطه افسرده هستید. و شما گمان می کنید که شکست این حصار برای شما غیر ممکن است که این دیوار یخی را شکسته ودرباره خود و احساستان ناامید میشوید. شما نباید از همه انتظار داشته باشید که شما را درک کنند، به شما گوش کنند و با شما همانند شخص دیگری رفتار کنند.

در اینجا هفت روش مفید و کاربردی که در ازتباطات خود بیشتر موفق باشید تقدیم حضورتان می گردد:

۱ – تمرکز بیشتر بر واژه “من”

برای حفظ خود و قوی بودنتان شما باید بر روی “من” پافشاری کنید زمانی که شما افکار و عقایدتان را در حال منتقل کردن هستید مانند ”من دوست دارم پیتزا بخورم “به جای عبارت “بیا پیتزا سفارش دهیم”.

عبارت اول جای هیچ گونه فرضیه ای را برای شما خالی نمی گذارد این در حالی است که عبارت این معنا را القا می کند که “می توانیم چیز دیگری نیز سفارش دهیم” از اینرو به شخص دیگر این اجازه را می دهیم که خواسته شما را رد نماید.

۲ – غلبه بر ترس

هیچ کس نمی تواند به شما تا زمانی که خودتان به خودتان کمک نکردید، کمک کند، شما باید این جمله را بارها و بارها بشنوید. همیچنین این جمله دربرابر ترسهای شما نیز صدق می کند. شما خودتان باید به جنگ ترسهایتان بروید انجایی که ترسهایتان شما را مجبور می کند به جای صحبت کردن خاموش و ساکت یاشید.

با صدای بلند صحبت کردن بهتر می توانید خودتان باشید و حرفهایتان را بزنید و این خود سبب این می شود که درک بهتری از روابطتتان داشته باشید.

۳ – ارتباط برقرار کنید تا شریکتان دلگرم شود

با شریکتان ارتباطات بهتری را پایه ریزی کنید. برای مثال اگر شما خواستار این هستید که همسرتان شما را تا مطب دانپزشکتان همراهی کند زمانی که او برنامه های دیگری برای خود دارد مطمئن شوید که ارتباط موثری با او برقرار کرده اید که جرا باید او شما را همراهی کند. دلایلتان را بیان کنید و یا مستقیم و رو در رو با او موضوع مطرح کنید.

۴ – همیشه سازش نکنید

همیشه خود را وادار نکنید که ساز موافق بزنیدو چرا همیشه شما باید سازش کنید؟ در نهایت شما ممکن است که خسته شده و این این ارتباطات را ترک کنید و از ان رو به خود و شخص مقابلتان صدمه بیشتری بزنید. همیشه نیاز نیست ساز موافق بزنید و گاهی توانایی این را داشته باشید که در برابر دیگران نه به زبان بیاورید.

۵ – دوستانه به نظر برسید نه ارباب منشانه

ابراز وجود کردن به معنای پرخاشگری نیست. مبحث ابراز وجود را با پرخاشگری اشتباه نکنید. ابراز وجود کردن بدین معنی است که نظرتتان را بیان کنید با روشی قابل درک، مودبانه و مستقیم این در حالی است که تحقیر، فریاد زدن و بد رفتاری نشانه های پرخاشگری است. ابراز وجود مایه استحکام یک رابطه است.

برای مثال اگر می خواهید دوستتان شما را زمانی که وظایفتان را به اتمام رسانده اید شما را آزار ندهد پس باید به صورت مودبانه از او بخواهید که خط قرمز شما را از حد نگذراند و شما این نکته را تحسین کنید اگر میخواهید مورد اذیت قرار نگیرید فقط باید با کج خلقی بیان نکنید که مرا اذیت نکن.

۶ – برای خود و دیگران مرز بگذارید و دیگران را از این محدودیت ها مطلع سازید

خودتان مرزهای خود را بشناسید. این روش به صورت مودبانه دیگران را تجاوز به حریم خودتان باز می دارد. برای مثال اگر می خواهید دایی فلانی به شما برای پذیرشتان در دانشگاه فلان پیشنهاد ندهد باید به او بگویید که در صورت نیاز با وی مشورت خواهید کرد.

۷ – خودتان را باور کنید

شما تنها زمانی می توانید ابراز وجود کنید که خودتان و گفته های خودتان را باور کنید. اگر شما این باور را داشته باشید که ایده ها و نظرتتان می تواند تاخیر غیر الزامی و غیر ضروری را برای تولید گزارشات نجات دهید پس شما می توانید در برابر رییس و کارفرما خود قرار بگیرید.

ابراز وجود شخصی روشی قاطعانه است. یک شخص متقاعد کننده میزان فضای پریشان حالی و آشفتگی را کاهش دهد و در هر ارتباطی پذیرفتنی تر خواهد بود. پس پیش بروید و به فردی متقاعد کننده تبدیل شوید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.