664

آسیب های اعتیاد درخانواده

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

ما در این مطلب می خواهیم در رابطه با یکی از مخرب ترین عادت های افراد صحبت کنیم.

آسیب های اعتیاد درخانواده

این عادت مخرب است ممکن است در برخی از خانواده ها وجود داشته باشد،‌ برای مقابله با آن راه های بسیار زیادی وجود دارد که ما در این مطلب می خواهیم به برخی از آن ها  اشاره کنیم.

با این که در جامعه ما مصرف مشروبات الکلی خلاف عرف و قانون است؛ اما می بینیم این ماده در دسترس بسیاری از افراد قرار دارد و آن ها با مصرف بیش از حد آن، مشکلات بسیاری را برای اعضای خانواده خود به وجود می آورند.

در مورد مشروبات الکلی و نحوه مقابله با مصرف آن هم اطلاعاتی آورده شده است که می تواند موثر باشد.

افراد معتاد

زندگی کردن با این افراد می تواند مانند زندگی کردن در زندان باشد .زمانی که   یکی از طرفین با این مشکل رو به رو می باشد،‌ همسر وی در  مقابل  باید سختی های بیش تری را تحمل نماید. حتی شاید یکی از زوجین هم زمان، وظایف پدری و مادری را به انجام رساند.

همه افراد در این شرایط احساس نگرانی، ترس، عصبانیت و تنهایی دارند و زندگی خصوصی خود را از خانواده و دوستان پنهان نگه می دارند. معمولا زوج هایی که به خاطر اعتیاد همسرشان در این شرایط قرار می گیرند، به خاطر اعتیاد و یا الکلی بودن همسرشان در مقابل دیگران سرافکنده می شوند.

از طرفی نیز همسر معتاد نه تنها از آن ها به خاطر مراقبت هایش قدردانی نمی کند، حتی او را سرزنش کرده و گاهی با زبان بد با وی صحبت می کند. اعتیاد به مواد مخدر و یا الکل، هیچ تفاوتی ندارد. هر دو زیان بار بوده و می توانند شرایط سختی را برای طرف مقابل، ایجاد نمایند.

اعتیاد بیماری است. اعتیاد به الکل هم نوعی بیماری است،‌ با این تفاوت که با گذشت زمان بسیار بدتر خواهد شد. افراد معتاد به الکل برای تسکین ناراحتی های خود به این ماده پناه می برند.

نشانه های اعتیاد به الکل :

نوشیدن الکل در حجم بالا و یا نوشیدن به مدت طولانی
تجربه شکست در کاهش و یا ترک مصرف آن
صرف وقت زیاد برای خلاص شدن از عوارض بعد از مصرف آن
داشتن تمایل زیادی برای نوشیدن الکل
عدم توانایی به ماندن پای تعهدات در محل کار، خانه، مدرسه و یا هر جای دیگر به دلیل مصرف الکل
نوشیدن الکل بعد از هر اتفاق ناخوشایند
متوقف کردن کارهای مهم به دلیل مصرف الکل
نوشیدن الکل در هنگام انجام کارهایی که به توانایی فیزیکی بالایی نیاز دارد
نوشیدن الکل به دلیل مشکلات روحی و روانی
افزایش مقاوت به الکل با گذشت زمان و نوشیدن حجم بیش تری از این ماده

عوارض خانوادگی اعتیاد به الکل

اعتیاد یک عارضه خانوادگی است و همه اعضای خانواده به نوعی درگیر آن (صرفا نه مبتلا به آن) می شوند. افرادی که با فرد معتاد در ارتباط هستند،‌ سعی می کنند مانع استفاده از ماده مخدر و یا الکل شوند.

در این بین کودکان بیش ترین آسیب را در خانواده می بینند؛ زیرا بالغ نشده اند. این که ببینیم یکی از عزیزان ما با دستان خود زندگی، امید و آرزوهای خودش و ما را از بین می برد بسیار دردناک است و به همین دلیل برای کمک به او تمام تلاش خود را خواهیم کرد.

امید و جبران

اگر اعضای خانواده در کنار فرد معتاد نباشند و از او حمایت نکنند، زندگی این فرد روز به روز بدتر خواهد شد. کسب آگاهی در این زمینه اهمیت فراوانی دارد و باید افراد خانواده به فردی که دچار اعتیاد شده، کمک کنند تا این عادت مخرب را ترک کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.