384

احساسی از جنس تنهایی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

طبق آمارهای به دست آمده از  تحقیقات، امروزه ۳۰ درصد از افراد میانسال، احساس تنهایی می کنند.

احساسی از جنس تنهایی

احساس تنهایی را نباید دست کم گرفت؛ زیرا خود باعث به وجود آمدن مشکلات بسیار دیگری خواهد شد. اگرچه راه های بسیاری برای مقابله با احساس تنهایی وجود دارد؛ اما این افرد تمایلی به انجام هیچ یک از این فعالیت ها را ندارند. حال ما در این مطلب می خواهیم ارتباط تنهایی را با روابط اجتماعی افراد بررسی کنیم.

در ادامه همراه ما باشید.

تنهایی و حضور در دنیای مجازی

یی اون لو و یون گان کو، روانشاسان کره ای تحقیقاتی را در رابطه با تنهایی و ارتباط افراد با دنیای مجازی انجام داده اند و تقریبا به این نتیجه رسیده اند که این دو با هم ارتباط مستقیم دارند. اگرچه افرادی که در دنیای مجازی هستند، دوستان مجازی بیش تری هم دارند؛ اما این نشان دهنده تنهایی بیش تر آن ها است.

همانند همه احساسات دیگر، تنهایی نیز دارای دو حوزه اطلاعاتی و انگیزشی است. این احساس به ما ثابت کرده است که هنگام رویارویی با آن، به سمت دنیای مجازی کشیده می شویم و به خاطر عوارض ناگوار آن به دنبال چیز های جدید در دنیای مجازی می گردیم. متاسفانه دنیای امروزی کاملا با دنیای گذشتگان ما متفاوت است.

اجداد ما در گروه ها و یا قبیله های بسیار کوچکی زندگی می کردند و تنهایی برای آن ها فقط معنی دور بودن از گروه و قبیله را داشته است؛ اما امروزه ما با افراد بسیاری که روزی دوستان صمیمی ما بوده اند، هیچ ارتباطی نداریم.

آیا روابط خوبی دارید؟

برای سنجش میزان تنهایی افراد، راه های دیگری هم وجود دارد. موضوع حائز اهمیت این است که شما روابط درست و خوبی با افراد داشته باشید؛ اما یک رابطه درست و خوب دقیقا چگونه رابطه ای است؟ این دو روانشناس به این نتیجه رسیده اند که برای داشتن یک رابطه خوب، باید خود واقعی تان باشید.

چرا برخی افراد تنها می شوند و یا احساس تنهایی می کنند؟

تحقیقات نشان می دهد، افراد مسنی که به تنهایی زندگی می کنند و دوستان کمی نیز دارند، بیش تر احساس تنهایی می کنند. به همین دلیل است که فعالیت های کلیسا و یا دوره همی هایی که در محله ها و کلیسا ها برگزار می شود، برای این افراد بسیار حیاتی و واجب است تا در سنین پیری نیز احساس خوشحالی کنند.

بسیاری از افراد به دلیل عدم توانایی در ایجاد یک رابطه و یا یافتن یک دوست، احساس تنهایی می کنند. در واقع این افراد دچار خود-تخریبی شده اند.

یک سری از این افراد روابط خود را فقط به حوزه کاری محدود کرده و هیچ گاه درباره خودشان با افراد صحبت نمی کنند که این هم می تواند منجر به تنهایی شود.

در سوی دیگر افرادی هستند که بیش از حد درباره خودشان اطلاعات می دهند. این افراد درباره هر مسئله ای در زندگی با اطرافیان صحبت می کنند. این مسائل از زندگی شخص آن ها شروع می شود و تا سنگ کلیه، مشکلات قلبی و وقایع زندگی آن ها ادامه پیدا خواهد کرد.

در واقع این افراد کسانی هستند که بسیار درون گرا بوده و غرق در تفکرات درونی می باشند. این افراد به دلیل کلافه کردن اطرافیان خود، به سرعت تنها شده و در نتیجه از جمع ها دور خواهند شد.

خبر خوش…

اما خبر خوش برای هردو گروه این است که شما می توانید توانایی محاوره و داشتن روابط خوب را در هر سنی یاد بگیرید.

در بیشتر مواقع، کمی تغییر در رفتار های تان می تواند باعث تغییرات بزرگی در روابط شما شود. همان طور که دیدید، تنها افراد گوشه گیر احساس تنهایی نخواهند کرد، حتی گاهی افراد پر حرف و بسیار اجتماعی هم به این احساس دچار می شوند.

اگر شما هم فردی هستید که ارتباطات زیادی با افراد جامعه ندارید، می توانید از روش های زیر استفاده کنید:

خودتان را در موقعیت هایی قرار دهید که بتوانید افراد جدیدتری را بشناسید.
خوش رفتار باشید و از انتقادها و شکایت های بی مورد بپرهیزید.
بگذارید مردم شما را بشناسند. نیازی نیست که مسائل بسیار شخصی را آشکار کنید؛ اما به آنها اجازه دهید که از شخصیت درونی شما با خبر شوند.
از طرف مقابل خود سوال بپرسید. با این کار شما احساس راحتی را به وی القا می کنید و در این شرایط او راحت تر درباره خودش صحبت خواهد کرد.
باید بدانید که نیازی نیست در ابتدای روابط بیش از حد از خودتان بگویید؛ زیرا با گذشت زمان و آشنایی بیش تر، خود به خود اطلاعات بیش تری رد وبدل خواهد شد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.