477

الگو برداری فرزندان از والدین خود !

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

کودکان در سنین پایین از پدر و مادر خود در تمامی کارها الگو برداری می کنند.

الگو برداری فرزندان از والدین خود !

ما در این مطلب قصد داریم نکاتی ساده و کاربردی را برای تربیت بهتر فرزندان به شما بیاموزیم که با استفاده از آن ها می توانید، کودکانی شادتر، مهربان تر و اجتماعی تر داشته باشید.

۱-ابراز محبت در مقابل چشم کودکان

به هم دیگر محبت کنید؛ تا حد امکان کم  تر جر و بحث کنید و بعد از هر دعوا حتما آشتی نمایید. نشان دادن عشق و علاقه در مقابل کودکان، هیچ اشکالی ندارد. تحقیقات نشان داده، کودکانی که والدین شان در مقابل آنها به هم ابراز علاقه می کنند، در خانه و مدرسه کمتر از خود پرخاشگری نشان می دهند.

۲-به هم دیگر کمک کنید

برای کودکان خود همواره از لزوم و فواید کمک کردن به دیگران صحبت کنید. خودتان هم کمک به دیگران را سر لوحه کارهای تان قرار دهید.

۳-به هم دیگر احترام بگذارید

زوج های خوشبخت، کودکانی خوشبخت نیز دارند. خواسته های خود را مودبانه مطرح کنید و حتی در هنگام جر و بحث هم احترام به یک دیگر را فراموش نکنید.آیا به خاطر اینکه شوهرتان زباله ها را بیرون نبرده عصبانی شده اید؟

برای بیان این موضوع منتظر نباشید بچه ها بخوابند. بهتر است در حضور بچه ها و به صورت کاملا مودبانه، خواسته خود را مطرح نمایید.

۴-نظافت را رعایت کنید

همان طور که گفتیم کودکان بیشتر از حرف به کارهای پدر و مادر توجه می کنند. ابتدا خودتان نظافت را رعایت کنید،‌ تا کودکانی تمیز و با سلیقه داشته باشید. توجه داشته باشید،‌ رعایت نظافت هیچ ارتباطی با سن کودک ندارد و کودکان در هر سنی که باشند،‌ لازم است نظافت را رعایت کنند.

۵-موفقیت های خود را با هم دیگر درمیان بگذارید

موفقیت های تان را با هم دیگر در میان بگذارید و خوشحالی خود را چندین برابر کنید. با این کار علاوه بر ایجاد جوی صمیمی، انگیزه  کودک را نیز برای کسب موفقیت، افزایش خواهید دا

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.