398

خصوصیات روابط غیر قابل تحمل

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

داشتن اختلاف نظر و گاهی بحث و مشاجره پیرامون آن موضوع کاملا طبیعی ای است که در بیشتر روابط زناشویی به چشم می خورد.

خصوصیات روابط غیر قابل تحمل

اما هر رابطه ای که با احساساتی چون ترس، افسردگی و ناامیدی همراه باشد نیاز به بازبینی مجدد دارد.

قطعا شما با هدف لذت بردن از زندگی و پیشرفت، زندگی خود را آغاز می کنید. اما اگر ۷ مورد زیر در روابط شما وجود داشته باشد ادامه زندگی تقریبا غیر قابل تحمل خواهد بود. در ادامه با این موارد آشنا شده و سعی کنید برای حفظ زندگی مشترک تان حتما از آن ها دوری کنید:

منفی گرایی

همسر شما ممکن است بنا به دلایلی مانند مرگ یکی از والدینش مدت زمانی را افسرده و منفی گرا باشد. این امر خطر جدی ای برای رابطه شما محسوب نمی شود؛

اما اگر بی وقفه و بدون دلیل منفی بافی کرده و هیچ انگیزه ای برای زندگی نداشته باشد، مطمئنا زندگی زناشویی شما نیز تحت تاثیر قرار خواهد گرفت. در این صورت این منفی گرایی به شما نیز منتقل شده و دائما با یکدیگر دعوا خواهید داشت.

بی مسئولیتی

هیچ وقت کسی که نمی تواند مسئولیتی بر عهده بگیرد قابل اطمینان نیست. اگرچه ممکن است این ویژگی در ابتدا چندان به نظر نیاید؛ اما بعد از گذشت مدتی آزار دهنده خواهد شد. شریک زندگی شما باید آن قدر بالغ شده باشد که بتواند مسئولیت شغل خود را بر عهده بگیرد، قبض های خود را پرداخت کند و اگر روزی تنها ماند بتواند از پس کارهای شخصی اش بربیاید.

 تعلق خاطر به شخص دیگر

شریک زندگی شما باید از لحاظ احساسی و عاطفی کاملا در اختیار شما باشد. در غیر این صورت، شما نمی توانید یک رابطه سالم و عاشقانه با او داشته باشید. اگر نسبت به شخص دیگری احساسی در او وجود دارد یا حتی نسبت به او عذاب وجدان حس می کند، باید خیلی زود بر روی خود کار کرده و این مشکل را به صورت اساسی حل کند.

شک داشتن

اگر همسر شما فرد شکاکی است، احساس خفگی در رابطه به شما دست می دهد! مطمئن و قابل اعتماد دانسته شدن در رابطه، یک امر کاملا طبیعی است. اما اگر همسر شما مدام شما را کنترل می کند، این موضوع به مرور ادامه زندگی را غیر قابل تحمل خواهد کرد.

عدم توجه

شما و رابطه زناشویی تان باید در اولویت همسر خود باشید. حتی زمانی که اوضاع کمی به هم ریخته است او باید نیازها و احساسات شما را نیز در نظر بگیرد. به عبارت دیگر، اگر طرح و برنامه های خود را با شما در میان نمی گذارد؛

در جمع و در خلوت به شما توجه نمی کند و ترجیح می دهد وقت خود را با افرادی جز شما بگذراند احتمالا شما دغدغه اصلی او نیستید! سعی کنید با گفت و گو این موضوع را حل کنید، چرا که در بسیاری از موارد این مشکل قابل حل است. اما اگر این روند ادامه یابد، تحمل شرایط سخت خواهد بود.

سلطه طلبی

مهم نیست که چه قدر در یک رابطه به هم نزدیک هستید، همسر شما هرگز نباید چیزی که متعلق به شما است را تحت کنترل بگیرد. این نوع از رفتار نشان دهنده نابالغی او و عدم اعتمادش به شما است. رفتار سلطه طلبانه یک عادت سمی است که به هیچ وجه نباید در مقابل آن کوتاه آمد.

به علاوه، این رفتار می تواند به سرعت به سوء استفاده عاطفی یا حتی فیزیکی منجر شود که عواقب وحشتناکی خواهد داشت. پس در رابطه با این رفتار بسیار محتاط باشید.

عدم احترام

همسرتان هیچ وقت نباید به شما ناسزا گفته یا پرخاشگری کند ( حتی اگر وسط دعوا و جر و بحث باشید ). این کار نشان دهنده عدم احترام او به شما است. این که او در عصبانیت نمی تواند خود را کنترل کند، به هیچ عنوان توجیه مناسبی نیست. در هر شرایطی او حق این را ندارد که با لحن بی ادبانه با شما صحبت کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.