534

دفع سموم بدن با رژیم غذایی گیاهی برای افراد سالم

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

داشتن رژیم غذایی گیاهی برای همه افرادی که سالم هستند و از بیماری خاصی رنج نمی برند، ‌ضروری است.

دفع سموم بدن با رژیم غذایی گیاهی برای افراد سالم

البته رژیم های گیاهی حداقل سالی دو بار به افراد توصیه می شود و بهتر است به صورت کوتاه مدت، اجرا گردد. در طول این مدت به دلیل عدم دریافت پروتئین های حیوانی، دستگاه گوارش می تواند استراحت کند. فراموش نکنید که اندام های بدن ما هم ارگان هایی زنده هستند و برای داشتن عملکردی بهتر، به استراحت نیاز دارند.

بدن ما برای عملکرد بهتر نیاز به محیط قلیایی دارد. با شروع رژیم های گیاهی به ایجاد محیط قلیایی در بدن کمک خواهیم کرد و سموم بسیاری از بدن دفع می شود.

سم زدایی باعث پاک سازی، جوان سازی و باز سازی بدن می شود؛ اما احتمال بروز بعضی عوارض نیز وجود دارد. البته تمامی عوارضی که به وجود می آیند،‌ طبیعی هستند و جای نگرانی وجود ندارد.

در دوران سم زدایی ممکن است با این عوارض مواجه شوید:

ایجاد بوی بد دهان
تیره شدن رنگ ادرار و بوی تند آن
احساس تهوع مداوم و حس بی حالی
سر درد شدید
احساس سرما
اسهال
حساس شدن و عصبانیت

فراموش نکنید که تمام این عوارض گذرا هستند. به طور مثال، بعضی از خانم ها بعد از دوره ی سم زدایی ممکن است چند دوره شدید در قاعدگی را تجربه کنند. در طی این مدت بدن همواره در معرض حمله سموم قرار دارد و برای مقابله با آن ها مجبور است تمامی اندام مانند، کبد، کلیه، روده ها، مثانه و سیستم لنفاوی را به کار بگیرد.

هر چه سن افراد کم تر باشد، فشار کم تری به ارگان های داخلی وارد خواهد شد؛ اما با بالا رفتن سن فشار بیشتری به ارگان ها وارد شده و ممکن است فرآیند پاکسازی به درستی انجام نشود. بدین منظور کارشناسان توصیه می کنند، حداقل سالی دو بار از رژیم های گیاهی استفاده شود، تا فرایند سم زدایی کامل و بدون هیچ عیب و نقصی، اجرا گردد.

سموم چگونه از بدن دفع می شوند؟

کبد، اولین ارگانی است که مسئولیت دفع سموم را بر عهده دارد.

 این سموم در کبد همراه با بسیاری از مواد شیمیایی دیگر، آماده ی دفع شدن می شوند و به صورت ادرار، عرق و یا مدفوع دفع می شوند.  اگر کبد، روده و کلیه ها وظیفه خود را به درستی انجام ندهد، این سموم در بدن باقی می مانند.

به دوران بعد از برنامه ی سم زدایی دقت کنید!

بعد از اتمام برنامه ی سم زدایی، تا مدتی از مصرف غذاهای خمیری دوری کنید. سعی کنید مواد غذایی را بسیار آرام جویده و در اندازه های کم مصرف نمایید. سم زدایی نه تنها باعث استراحت بدن، بلکه باعث استراحت مغز هم می شود و با مدیتیشن می توانید این فرآیند را تقویت نمایید.

با مثبت اندیشی و ذهنی شاد و مستعد، می توانید در های یک زندگی سالم و شاد را به روی خود باز کنید.

شاد بودن یا نبودن در دستان شما قرار دارد و این که کدام یک از آن ها را انتخاب کنید، بستگی به نوع نگرش خودتان دارد. فراموش نکنید شادی و عشق، به زندگی شما رنگ و لعاب جدیدی می بخشد و با این دو می توانید تنی سلامت و زندگی شاد و بی دغدغه را داشته باشید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
1 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.