547

رابطه ای صمیمی بین مادر و دختر

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

درک مشترک، ارتباط خوب و فعالیت های جالبی که مادر و دختر می توانند با هم انجام دهند، باعث می شود که آن ها به دوستان واقعی یکدیگر نیز تبدیل شوند.

رابطه ای صمیمی بین مادر و دختر

معمولا رابطه بین مادر و دختر همیشه پیچیدگی های خاص خود را داشته است و این ظرایف و پیچیدگی ها با بالغ شدن دختر افزایش می یابد. با این حال، راهکارهای بسیاری وجود دارد که مادران بتوانند رابطه خوبی با دختران شان ایجاد کنند. ما نیز در این مقاله قصد داریم تعدادی از این راهکارها را به شما معرفی کنیم:

با هم صمیمی شوید

درباره گذشته خانواده تان اطلاعات بیشتری کسب کنید: این کار هم به مادر و هم به دختر کمک می کند که خانواده خود را بهتر بشناسند و با گذشته خود بیشتر آشنا شوند. بنابراین، می توانند خود را به یکدیگر نزدیک تر حس کنند. برای این کار، مثلا می توانید یک آلبوم عکس و یا شجره نامه خانوادگی درست کنید.

همچنین خاطرات خود را با دیگر اعضای خانواده به اشتراک بگذارید. این کار به آن ها نیز حس نزدیکی و صمیمیت بیشتری القا خواهد کرد.

رابطه ثانوی بسازید: به جای این که رابطه مادر و دختری داشته باشید، سعی کنید یک رابطه دوستی برقرار کنید. درباره مشکلات و مسائل زندگی با هم صحبت کنید و طوری با یکدیگر رفتار کنید که دو دوست واقعی با هم رفتار می کنند. خاطرات تان را با یکدیگر در میان بگذارید و شوخ طبعی را نیز فراموش نکنید.

هم دوست او باشید و هم مانند یک مادر از او حمایت کنید: در همه رابطه های دختر و مادری حمایت همیشگی مادر ضروری است. حمایت های شما می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس او شده و حس مستقل بودن را به او القا کند.

نقاط ضعف رابطه خودتان را بسنجید: مادرها معمولا تنش رابطه خود با دختران شان را بیشتر از پسران شان می دانند. معمولا بسیاری از این تنش ها به خاطر تفاوتی است که دو نسل همجنس با هم دارند. در واقع، این تفاوت در باورها، اخلاقیات و رفتارهای دو نسل است.

پس شناخت این تفاوت ها و داشتن برخورد مناسب با هریک از آن ها یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توان برای شروع یک رابطه خوب با دخترتان انجام دهید.

تفاوت نسلی را از بین ببرید: شاید برای بسیاری از مادرها عجیب باشد که دخترشان به طور تمام وقت در بیرون از خانه کار می کند و یا این که وقتی برای تمیز کردن و انجام کارهای خانه نمی گذارد. باید این باورها را از بین برد؛ چرا که همین تفکرات می تواند باعث کشمکش میان مادر و دختر شده و رابطه آن ها را به کلی خراب کند.

اگر مشکلات شخصی دارید، می توانید از مشاور کمک بگیرید: یکی از مواردی که مانع یک رابطه خوب بین مادر و دختر می شود، مشکلات فردی و شخصی است که فرزند نمی تواند با توجه به سن مادر به او بگوید چرا که از دو نسل متفاوت اند. در چنین شرایطی بهتر این است که از نفر سومی برای حل این مشکلات کمک گرفته شود.

وقت گذراندن بیشتر با یکدیگر

علایق مشترک تان را بیابید: سعی کنید فعالیت هایی را که باعث ایجاد صمیمیت در رابطه تان می شود و همچنین هر دوی شما از انجام آن ها لذت می برید را بیابید. برای مثال می توانید با هم به باشگاه بروید؛ پیاده روی کنید؛ به یک رستوران خاص بروید و … .

از تکنولوژی به نفع خود استفاده کنید: اگر شما و دخترتان با توجه به سبک زندگی ای که دارید نمی توانید خیلی نزدیک به هم زندگی کنید، روش های دیگری را برای ارتباط برقرار کردن انتخاب نمایید. اگر فاصله محل زندگی شما از هم دور است، می توانید از اپلیکیشن های تماس تلفنی و تماس تصویری استفاده کنید.

همچنین در طول هفته یک روز را هم که شده به طور توافقی به روز پیام دادن و صحبت کردن های طولانی با یکدیگر اختصاص بدهید.

وقت تان را با خانواده های دیگر و دوستان بگذرانید: این کار باعث آرامش هر دوی شما شده و می توانید کمی بیشتر از زندگی لذت ببرید. دوستان مشترکی داشته باشید و با آن ها معاشرت کنید.

با هم به تعطیلات بروید: از زندگی روزمره خود خارج شوید و به سفر بروید. این کار هم باعث بهبود رابطه تان می شود و هم از نظر روحی کمی حال تان را بهتر می کند. تحقیقات ثابت کرده است که تعطیلات خانوادگی هم برای جسم و هم برای روح بسیار مفید هستند و می توانند باعث کاهش افسردگی و افزایش سلامت قلب شوند.

همچنین این کار باعث می شود که هر دوی شما خاطرات مشترکی بسازید و کمی از مسائل زندگی روزمره دور شوید.

راه هایی برای ابراز احساسات تان و این که عاشق یکدیگر هستید پیدا کنید: نیازی نیست که کارهای خیلی بزرگی بکنید. برای مثال، برای یکدیگر یادداشت بنویسید و به یکدیگر کادوهای کوچک بدهید. حتی گفتن جمله های ازت متشکرم و یا دوستت دارم نیز می تواند تاثیرات فوق العاده ای بر روی رابطه تان داشته باشد.

ایجاد یک رابطه سالم

برای خود مرزهایی تعیین کنید: یکی از راه هایی که برای داشتن یک رابطه خوب با دخترتان می توانید انجام دهید این است که به حریم خصوصی او احترام بگذارید. همیشه شرایطی مانند ازدواج، تولد نوه هایتان و دیگر مسائل باعث تغییراتی در رابطه تان با دخترتان می شود.

شما باید اجازه دهید که این تغییرات خود به خود اتفاق بیفتد تا ببینید بعد از آن رابطه تان چگونه پیش خواهد رفت. همچنین سعی کنید از نصیحت ها و پیشنهادهای ناخواسته جلوگیری کنید. با این که هرچه مادران می گویند به نفع فرزندان شان است ،اما گاهی این نظر دادن ها و پیشنهادها برای دختران قضاوت و دخالت بیجا تلقی می شود.

به نظرات و باورهای یکدیگر احترام بگذارید: نسبت به همه مسائل کاملا عاقلانه و منطقی رفتار کنید؛ چرا که این کار باعث می شود هر دوی شما متوجه ارزش رابطه خود شوید و به یک دیگر نشان دهید که نمی خواهید رابطه تان را با دیکته کردن باور های خودتان بر دیگری خراب کنید.

همان طور که گفته شد، به حریم خصوصی و استقلال دخترتان نیز احترام بگذارید؛ چرا که برای مثال تماس های مداوم و چک کردن او باعث ایجاد کدورت خواهد شد.

اگر دختر شما متاهل است، سعی کنید رابطه او را با همسرش بهبود ببخشید: با این که شاید شما بر این باور باشید که دخترتان با مرد اشتباهی در رابطه بوده و یا ازدواج کرده است، اما باید برای بهبود رابطه آنها تلاش کنید. سعی کنید از دخالت و طرفداری های بیجا از دخترتان زمانی که در حال جر و بحث با همسرش است، جدا خودداری کنید.

هرگز سعی نکنید از همسر وی انتقاد کنید؛ چرا که این کار باعث خراب شدن رابطه دختر و همسرتان می شود. بنابراین، همواره به حریم خصوصی آن ها احترام گذاشته و از دخالت در زندگی آن ها بپرهیزید.

شنونده و رازدار خوبی باشید: دختران دوست دارند اطمینان داشته باشند که صحبت ها و رازهای آن ها بین خود و مادرشان می ماند. در واقع آن ها می خواهند که به شما اطمینان داشته باشند. بنابراین، شما هم نباید درباره مسائل و مشکلات آن ها به دیگران، به خصوص افراد خانواده، چیزی بگویید.

هرجایی که نیاز بود، از همه لحاظ کنار فرزندتان باشید: شاید این شرایط تولد فرزند او، جا به جایی او از خانه ای به خانه ای دیگر و یا مراقبت از او در هنگام بیماری باشد. به هر صورت این کمک ها همیشه اهمیت خاصی دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.