408

روابطی صمیمی با همسربعد از تولد اولین فرزند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

تحقیقات ثابت کرده اند که حدود ۶۷ درصد از زوجین در سه ساله اول تولد نوزادشان با عدم رضایت از رابطه روبرو می شوند و این نارضایتی در سال های بعد نیز ادامه دارد.

روابطی صمیمی با همسربعد از تولد اولین فرزند

اگرچه تولد فرزند، می تواند شادی را به جو همه خانه ها بیاورد؛ اما بسیاری از زوج ها به خاطر تنهایی، کمبود وقت، فشار کار، مشکلات مالی و بسیاری مسائل دیگر، نسبت به زندگی خود شکایت دارند.

تحقیقات نشان می دهد، میزان ساعاتی که زوجین در طول روز کار می کنند بعد از تولد نوزادشان تا ۴ ساعت افزایش می یابد.

بسیاری از والدین نیز با کمبود خواب مواجه می شوند که خود این موضوع نیز می تواند توانایی آنها را در برقراری ارتباطات و ابراز احساسات کاهش دهد.

تحقیقات نشان می دهد که بعد از تولد نوزادان، جر و بحث بین والدین تا ۴۰ درصد افزیش می یابد، در حالی که یک سوم از این جر و بحث ها بر روی مسائل کاملا بیهوده می باشد؛ اما برای بهبود روابط راه کارهای بسیاری وجود دارد که ما تعدادی از آنها را برای شما بیان می کنیم.

سلام و خداحافظی کردن

محققان می گویند بهتر است به جای به کار بردن جملات تکراری سلام و خداحافظ، در هر بار از جملات متنوعی استفاده کنیم. این موضوع باعث می شود برای دیدن یک دیگر، هیجان بیش تری داشته باشید. به طور مثال، می توانید بگویید«صبح بخیر عزیزم »«چقدر خوب که با هم بیدار شدیم»

«از اینکه در تمام طول روز مراقب فرزنان هستی از تو تشکر می کنم» «غذایی که برای شام درست کرده بودی فوق العاده بود.» در هنگام خدافظی نیز سعی کنید این رفتار را کماکان نگه داشته و در نظر بگیرید. برای مثال می توانید بگویید:«از اینکه چند ساعت نمی بینمت بسیار ناراحتم.

اکسی توکسین را فراموش نکنید

اکسی توکسین هورمونی است که هنگام لمس فرد مورد علاقه تان، ترشح خواهد شد. معمولا والدین به خاطر رسیدگی به فرزندان، فراموش می کنند که کمی هم برای یک دیگر وقت بگذارند.

در واقع لمس کردن کسی که دوستش دارید می تواند باعث ترشح هورمون اکسی توکسین شود که با نام هورمون همبستگی نیز معروف است. محققان بیان می کنند، درآغوش گرفتن می تواند از میزان استرس شما بکاهد، از بیمار شدن شما جلوگیری کند و هم چنین خلق و خوی شما را بهبود بخشد.

انجام کار های مورد علاقه معشوقه تان

طبق نتایج منتشر شده از تحقیقات مختلف، جذاب ترین اتفاق در روابط دو طرفه،  حرکات و اقدامات است. این که افراد غذای مورد علاقه همسر خود را آماده کنند، صبحانه را به اتاق خواب برده و او را از خواب بیدار نمایند و بسیاری فعالیت های دیگر،‌ می تواند روابط را متحول نماید.

جان گاتام می گوید «بری جبران هر اشتباه، می توانید ۵ کار مثبت انجام دهید »

حداقل یک بار در روز از همسرتان تشکر کنید

سعی کنید هر روز از همسرتان به خاطر یکی از ویژگی های مثبت او تشکر نمایید.

تحقیقات نشان داده حق شناسی و تشکر از طرف مقابل می تواند به طور فوق العاده ای  باعث بهبود روابط شود؛ زیرا علاوه بر خوشحال کردن افراد، می تواند صمیمیت را نیز در میان آنها افزایش دهد. علاوه بر همه این ها، حق شناسی می تواند از جر و بحث های اضافه در رابطه نیز جلوگیری نماید.

در طول روز پیام های محبت آمیز برای یک دیگر بفرستید

اگرچه همین پیام ها گاهی می توانند مشکل ساز باشند، استفاده مثبت از پیام ها هم می تواند محبت را بین شما  و همسرتان افزایش دهد. پس سعی کنید به همسرتان پیام هایی بفرستید که او را خوشحال می کند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.