1093

شیوه ای مثبت از ابراز علاقه کردن

|
2 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

احساسات خود را بیان کنید ،‌ زندگی کوتاه تر از آن چیزی است که تصور می کنید !

شیوه ای مثبت از ابراز علاقه کردن

احساسات خود را بیان کنید . بسیاری از افراد در ابراز عشق و علاقه خود به اطرافیان ناتوان هستند. اگر شما هم جزء این دسته افراد هستید، لازم است بدانید،‌ زندگی کوتاه تر از آن چیزی است که شما تصور می کنید و در نتیجه نباید اجازه دهید افکار مثبت شما تنها در ذهن تان باقی بماند. برای ابراز احساسات مثبت خود به اطرافیان، از همین حالا دست به کار شوید!

نه تنها نزدیک ترین افراد به شما، حتی افراد معمولی هم حق دارند در رابطه با احساسات مثبت شما بیش تر بدانند.

افرادی که این توانایی را دارند، لازم است بدانند از موهبت بزرگی برخوردار هستند. ابراز احساسات مثبت، نشان دهنده اعتماد به نفس و روح پاک ما انسان ها است. با این کار می توانیم موجی مثبت از اندیشه های پاک را ایجاد کنیم که ما را به خوشبختی نزدیک تر خواهد کرد.

ما در این مطلب قصد داریم در رابطه با ابراز احساسات مثبت به کسی که دوستش دارید،  بگوییم.

در ادامه با ما همراه باشید تا از این موضوع بیش تر بدانیم.

اشخاص کاملا غریبه

برخی می توانند افکار مثبت خود را با غریبه ها هم به خوبی به اشتراک بگذارند. منظور از به اشتراک گذاری افکار مثبت، گفتن مستقیم نیست؛ بلکه به کار بردن عبارات و جملات مثبت است.

موارد زیر نشان دهنده نمونه هایی از این موارد هستند:
شما رفتار بسیار خوبی دارید.
از برخورد مثبت شما بسیار ممنونم.
چه لبخند دوستانه دارید.

هنگامی که این کلمات را می گویید به چشمان شخص نگاه کنید و لبخندگرمی به او بزنید، سپس رهایش کنید.

 گیرنده ممکن است کلام شما را با  آغوش باز بپذیرد و یا آن را نپذیزد. در هر دو حالت شما به او یک هدیه ساده داده اید . برای بیان احساسات مثبت، باید سعی کنید تنها بر جنبه های مثبت آن ها تمرکز داشته باشید.  بگذارید کسی که به دنیای شما وارد می شود، بداند تنها از زاویه مثبت نگریسته خواهد شد.

خانواده

بیش از هر کسی، اعضای خانواده باید دریافت کننده کلمات خوب و عاشقانه باشند. با اینکه ما اعضای خانواده خود را بیش از هر کسی دوست داریم؛ اما فراموش می کنیم که احساسات خود را به اشتراک بگذاریم.

هیچ چیزی برای والدین با ارزش تر از این نیست که از فرزند جوان خود بشنود ”مادر تو یکی از باحال ترین افراد هستی و  من واقعا دوستت دارم.” متقابلا، فرزندان شما نیز، نیاز دارند بدانند شما آنها را دوست دارید .

حتما این ضرب المثل را شنیده اید که می گویند، زبان خوش مار را از لانه بیرون می کشد. ما به شما توصیه می کنیم حتی به کسانی که احساس خوبی در رابطه با آن ها ندارید،‌ با خوبی و ملایمت برخورد کنید و احساسات مثبت خود را با آن ها به اشتراک بگذارید، بی شک با این روش آن ها رفتاری متفاوت با شما را خواهند داشت.

دوستان صمیمی

دوستان ما کسانی هستند که خودمان آن ها را انتخاب کرده ایم و بودن با آن ها را به دیگر افراد ترجیح می دهیم. به همین دلیل مهم است که عواطف و احساسات مثبت خود را به دوستان صمیمی هم ابراز نماییم.

می توانید بگویید.” من واقعا دوستت دارم، تو دوست فوق العاده ای برای من هستی و بودن تو شادی فراوانی را با خود به همراه دارد. خوشحالم که تو در زندگی من هستی.”

اگرچه همه می دانیم دوست خوب در کنار خانواده خوب از بزرگ ترین نعمت های هر کسی است که می تواند داشته باشد؛‌ اما قدرت جادویی کلمات را هم فراموش نکنید.

دوستان جدید

همه ما در قبال افراد جدیدی که وارد زندگی مان می شوند، کمی محتاطانه برخورد می کنیم. بهتر است در روزهای ابتدایی آشنایی با یک دوست جدید،  جملات زیر را به کار ببریم:

من از شناختن تو واقعا لذت می برم

به نظر می رسد که ما چیزهای مشترک زیادی با هم داریم.

تو واقعا شخص جالبی هستی.

دوست دارم بیشتر با تو وقت بگذرانم.

در این حالت، دوست جدید ممکن است احساسی مشابه  به شما را داشته و یا حتی نداشته باشد؛ اما  شما با این کار یک ارتباط عمیق را بدون ایجاد هیچ گونه فشاری پیشنهاد داده اید، که آنها ممکن است به آن علاقه مند باشند.

علاقه رمانتیک

دوستان معمولی با خانم ها و یا آقایانی که قصد آشنایی با آن ها را داریم،‌ متفاوت هستند. نباید هیچ گاه از جمله دوستت دارم، برای فردی که به تازگی با او آشنا شده ایم، استفاده نماییم.

ابراز علاقه رمانتیک کاملا با دوستی ساده متفاوت می باشد.

اگر طرف مقابل علاقه ای به شما نشان نمی دهد، گفتن چیزی مانند ” دوستت دارم” او را احتمالا از شما دور خواهد کرد. برای ابراز علاقه به طرف مقابل،‌ ما راه حل بهتری برای شما داریم.

خوشبختانه همه ما سیگنال های غیر کلامی فراوانی را درباره کشش های رمانتیک، به طرف مقابل می فرستیم. قبل از اینکه به کسی بگویید ” دوستت دارم” دنبال این نشانه ها برای فهم احساس طرف مقابل نسبت به خود باشید:

داشتن حالت باز و استقبال کننده
تمایل داشتن
تماس چشمی
خم کردن سر در مکالمه به سمت شما
نداشتن حالت دست به سینه یا انداختن پا روی پا
لبخند مداوم
سر بالا نگه کردن
سرخ شدن و قرمز شدن
جهت مستقیم پا به طرف شما داشتن
داشتن رفتار متقابل با شما
لمس ظریف
حالت بازی کردن (بازی کردن با مو یا لباس شما)

هنگامی که احساس کردید  علاقه شما دوطرفه است، می توانید بدون هیچ گونه احساس خطری بگویید، ”دوستت دارم”. برای گفتن این جمله، متنتظر یک موقعیت آرام و لذت بخش باشید.

گفتن ” دوستت دارم” مشابه ابراز عشق نیست. این جمله تنها یک تقدیر ساده است از کسی که  شما به او علاقه مند هستید. به غریزه خود اعتماد کنید و کلمات را با اعتماد به نفس عادی بیان کنید طوری که علاقه رمانتیک شما دچار فشار و تنش نشود. در هر حالتی احتمال رد کردن این احساس وجود دارد، پس خود را برای شنیدن هر چیزی آماده کنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

2 دیدگاه

توسط: ناشناس

فوق العاده بود برام هم یادداشت کردم و امیدوارم بکار ببرم

    توسط: معصومه حیدری

    موفق باشید باتشکر

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.