272

پیامی برای والدینی که قصد طلاق دارند!

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بسیاری از تحقیقات نشان داده که فرزندان طلاق از بسیاری از عارضه های فیزیکی، احساسی، روحی روانی، اجتماعی و ارتباطی به خاطر طلاق والدینشان رنج می برند.

پیامی برای والدینی که قصد طلاق دارند!

فرار از مدرسه، ترک تحصیل، روابط غیر عرف و…. تنها برخی از این مشکلات هستند.تحقیقاتی که بر روی بیش از ۱۰ هزار فرزند طلاق انجام شده است، نشان می دهد : بهترین و قوی ترین پادزهر برای جلوگیری از این نتایج مخرب ، کیفیت رابطه والدین می باشد.

طلاق از حمایت والدین نسبت به فرزندان می کاهد و مشکلات بسیاری را در زندگی آن ها به وجود می آورد. زمانی که پدر و مادر از هم طلاق می گیرند، فرزند ممکن است به هر راهی کشیده شوند. برخی از  آن ها هم ممکن است به گروه های خیابانی بپیوندند و یا حتی مورد آزار جنسی قرار بگیرند.

تحقیقات و آمار ها ثابت کرده است که فرزندان طلاق نسبت به فرزندانی که کنار پدر و مادر خود بزرگ می شوند، بیشتر در جرائم شرکت دارند و نیز احتمال خودکشی آن ها نیز بیش تر است.

این کودکان به دلیل شرایط سختی که دارند، یاد می گیرند احساسات خود را بیان نکنند. در این موقعیت معمولا آن ها به خوب بودن تظاهر می کنند تا برای پدر و مادرشان که می خواهند از هم جدا شوند و با هم مشکل دارند، دردسر تازه ای نباشند.

اگر این والدین سعی کنند که به فرزندانشان نزدیک تر شوند، کمک بزرگی به آنها کرده اند.

والدینی که از هم طلاق گرفته اند، باید بیش از پیش فرزندان خود را درک کنند؛ زیرا فرزندان طلاق دچار اضطراب شدیدی هستند و به شدت احساس تنهایی می کنند. حتی اگر از همسر خود هم جدا شده باشید، لازم است نیازهای فرزندان خود را برطرف کنید و نسبت به آن ها هوشیار باشید.

در این شرایط این موضوع بر عهده پدر و مادر ها است که با فرزندان خود صحبت کنند و از آرزوها و دغدغه های آن ها با خبر باشند. بهتر است برای این کودکان شرایطی ایجاد شود که بتوانند ترس ها و نگرانی های خود را به اشتراک بگذارند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.