368

با مصرف این ویتامین ها به سرطان ریه مبتلا خواهید شد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

امروزه یکی از جدی ترین انواع سرطان هایی که سلامت ما را تهدید می کند ابتلا به سرطان ریه است؛ دلیل این گفته نیز بسیار واضح است!

با مصرف این ویتامین ها به سرطان ریه مبتلا خواهید شد

از ریه هایی که هر روز هزاران بار از این هوای آلوده پر و خالی می شوند انتظاری بیش از این نیز نباید داشت! حال استعمال سیگار و قلیان بماند؛ اما جدا از این موارد عادات تغذیه ای هم وجود دارند که موجب بروز سرطان ریه در شما خواهند شد؛ از جمله مصرف این ویتامین ها …

ویتامین ها را می توان درشتت ملوکول هایی دانست که انجام برخی اعمال اساسی را در بدن به عهده دارند.

از جمله غنی ترین منابع ویتامین ها می توان به میوه ها و سبزیجات اشاره کرد. اما افراط و تفریط در هرکاری موجب بروز اختلال در سلامت شما خواهد شد که در این مورد می توان به مصرف برخی ویتامین ها اشاره کرد که خطر ابتلا به سرطان را در شما چند برابر خواهد کرد.

مصرف مقدار زیادی از مکمل‌های ویتامین B۱۲ و B۶ خطر سرطان ریه را در مردان افزایش می‌دهد.محققان آمریکایی با بیان اینکه مصرف دوز بالای مکمل‌های ویتامین B۱۲ و B۶ با افزایش خطر ابتلا به سرطان ریه در مردان ارتباط دارد، اظهار داشتند: این رابطه در میان مصرف کنندگان سیگار بیشتر است.

در این بررسی آمده است مصرف مکمل‌های این ویتامین با افزایش ۳۰ تا ۴۰ درصدی خطر ابتلا به سرطان ریه در مردان همراه است. همچنین مصرف دوز بالای ویتامین B۶ در مردان مصرف کننده سیگار، خطر سرطان ریه را در مدت شش سال سه برابر افزایش می‌دهد. برای ویتامین B۱۲ این خطر نزدیک به چهار برابر می‌شود.

این در حالیست که در تحقیقات دیگر نتایج دیگری بدست آمده است. برخی از مطالعات حاکی از ارتباط ویتامین B۶ با کاهش خطر ابتلا به سرطان ریه است و ویتامین B۱۲ هیچ تاثیری روی ابتلا به این بیماری ندارد.

هر چند محققان آمریکایی معتقدند اختلاف مشاهده شده به این دلیل است که در این مطالعات ویتامین B در خون و نه از طریق بررسی غذایی اندازه‌گیری شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.