2244

تاثیر ورزش بر زیبایی پوست و مو

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

همه ما می دانیم که انجام تمرینات ورزشی برای کاهش وزن و زیبایی اندام مفید است. اما تاثیر ورزش بر زیبایی پوست و مو چیست؟

درخشندگی پوست

ما معمولا حرکات ورزشی ای را که برای قلب مفید هستند انجام می دهیم. اما هر فعالیتی که برای سلامت بدن مفید است قطعا مزایایی برای پوست و مو نیز دارد.

به علاوه متخصصین پوست و زیبایی معتقد اند که « دویدن و نرمش باعث افزایش فشار خون در پوست شده و در نتیجه شادابی، طراوت و درخشندگی را برای آن به ارمغان می آورد ». بنابراین، از همین حالا تنبلی را کنار گذاشته و ورزش را شروع کنید.

جوان سازی

ورزش تاثیرات بسیار مفیدی بر روی کنترل هورمون های استرس دارد. ترشح این هورمون ها در بدن باعث پیری زودرس می شود. از طرفی، ورزش تولید کلاژن در پوست را افزایش داده و عناصر شیمیایی تحریک کننده هورمون های سروتونین و دوپامین را فعال می کند. این روند نیز باعث کاهش چروک های پوستی و جوان سازی پوست می شود.

رفع جوش

طبیعی است که با ورزش کردن بدن عرق می کند. عرق کردن برای بدن، به ویژه پوست، نوعی سیستم تخلیه محسوب می شود. به این ترتیب، سموم و دیگر آلودگی ها از منافذ پوست خارج شده و این موضوع باعث پیشگیری از پیری، جوش و آسیب دیدگی پوست می شود.

رشد مو

زمانی  که شروع به ورزش کنید، تاثیر مثبت آن را روی موهای خود مشاهده خواهید کرد. حتی موهای بسیار شکننده و آسیب پذیر نیز بعد از شروع تمرینات ورزشی، به طور چشمگیری تقویت می شوند. ورزش باعث می شود فشار خون در سطح سر افزایش یابد. این فرآیند باعث استحکام ریشه مو و تقویت رشد آن می شود.

خواب با کیفیت و احیای پوست

توانایی خوب خوابیدن یکی از بهترین ویژگی های هر فرد است. با ورزش کردن بدن خسته شده و کیفیت خواب افزایش می یابد. زمانی که خواب عمیقی داشته باشید، هورمون های رشد در بدن تان ترشح می شود. ترشح این هورمون ها باعث احیا و بازسازی بافت های بدن شده و به این ترتیب پوست زیباتر و بدن قوی تری خواهید داشت.

توصیه می کنیم زمانی که احساس خواب آلودگی می کنید، بلافاصله بخوابید تا پوست بتواند خود را احیا کند.

علاوه بر زیبایی پوست و مو ورزش کردن دو پیامد مثبت دیگر نیز دارد:

افزایش قد

اگرچه این نظریه عجیب و دور از ذهن به نظر می رسد؛ اما بعضی متخصصان بر این باور اند که « انجام ورزش های روزانه بر افزایش قد تاثیر دارد ». به عنوان مثال، یوگا و ورزش های کششی باعث کشیدگی و افزایش طول عضلات می شود.

سم زدایی

بدن انسان مجموعه ای پیچیده از سلول های عصبی، اندام ها و خون می باشد. سم زدایی از بدن نقش اساسی در سلامت و بهبود شرایط آن دارد. اگر ما با ورزش کردن به بدن خود اجازه دهیم که آرام آرام تقویت شود، آن گاه خود بدن به صورت خودکار در برابر تمامی ویروس های مهاجم و سموم خطرناک مقاومت می کند.

دانستن این که ورزش برای بدن حکم دارو را دارد برای زندگی سالم بسیار مهم است. به علاوه، مردم از گذشته های دور از بدن خود محافظت می کردند. امروزه نیز محافظت و تقویت بدن به اشکال مختلفی امکان پذیر است که ورزش کردن یکی از آن ها است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
3 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.