433

زنان با وزن کردن مکرر خود افسرده می‌شوند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یافته‌های به دست آمده از یک مطالعه جدید نشان می‌دهد که وزن کردن مکرر باعث افزایش وسواس فکری نسبت به مسئله وزن شده و به بروز افسردگی و کاهش رضایت از اندام در زنان جوان منجر می‌شود…

زنان با وزن کردن مکرر خود افسرده می‌شوند

 کارل آر. پاکانوسکی از دانشگاه مینه‌سوتا می‌گوید: «۸۰ درصد از زنان مورد مطالعه شدیدا درگیر مسئله وزن بودند و به طور مکرر خود را وزن می‌کردند». به گفته پاکانوسکی، چاقی یکی از نگرانی‌های عمده افراد است، اما نارضایتی از اندام و نگرانی مفرط در رابطه با وزن حاکی از اختلالات غذایی است.

محققان در این پژوهش ۱۰ ساله بر روی حدود ۲ هزار فرد بزرگسال، که شامل ۴۳ درصد مرد و ۵۷ درصد زن بود، مطالعه کردند. وزن کردن، وزن ایده‌آل، نگرانی‌های موجود در رابطه با وزن، رضایت از اندام، اعتماد به نفس و علائم افسردگی از جمله معیارهایی هستند که در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته‌اند.

از شرکت‌کنندگان در مطالعه خواسته شد که رفتارهای ناسالم غذایی خود را گزارش کنند.

زنان با وزن کردن مکرر خود افسرده می شوند

با توجه به نتایج به دست آمده مشخص شد زنانی که در طول دوره ۱۰ ساله وسواس بیشتری نسبت به مسئله وزن کردن پیدا کرده بودند، عمدتا به افسردگی مبتلا شدند و رضایت کمتری از اندام خود داشتند.

به عقیده پاکانوسکی، پزشکان باید با بیماران خود در رابطه با مسئله وزن کردن و اثرات مثبت و منفی آن گفتگو کنند. اعمال هرگونه تغییر در این رفتارها تاثیر قابل توجهی بر رضایت افراد از اندام و وزن‌شان خواهد داشت.این مطالعه در نشریه آموزش تغذیه و رفتار منتشر شده است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.