330

سرطان‌های سر و گردن در کمین سیگاری ها

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک متخصص پرتودرمانی و انکولوژی گفت: استعمال سیگار تأثیر بسیار زیادی در بروز سرطان های محدوده سر و گردن در افراد دارد.

سرطان‌های سر و گردن

سرطان‌های سر و گردن , رضا خدابخشی متخصص پرتودرمانی و انکولوژی در ارتباط با برگزاری کارگاه کانتورینگسر و گردن اظهار کرد:

جدیدترین دستاوردهای علمی و درمانی در حوزه پرتودرمانی در این کارگاه ارئه می شودو نحوه تعیین تومور و نقاطی که تومور نفوذ کرده بر روی نرم افزاری طراحی و نحوه درمان بر رویسی تی اسکن سه بعدی سازی شده و با روش شبیه سازی میزان اشعه ای که باید به بافت برسد، مشخص می شود.

وی افزود: پرتودرمانی به روش های مختلفی انجام می شود که رایج ترین آن درمان ۳ بعدی هدفمند است.درمان دیگر،پرتودرمانی با شدت تعدیل یافته بوده و به دلیل اینکه زمان بر است و با اتلاف وقت مواجهمی شویم اصولا چندان مورد استقبال قرار نمی گیرد.

سرطان‌های سر و گردن

مسئول بخش پرتودرمانی بیمارستان بوعلی تهران گفت: هزینه پرتودرمانی در مراکز درمانی و بیمارستان های دولتی و نیمه دولتی بسیار اندک بوده ولی در بخش خصوصی ممکن است گزاف باشد که بیماران دارای بیمه تکمیلیمی توانند بخشی از هزینه های خود را با آن جبران کنند.

خدابخشی عنوان کرد: شایع ترین سرطان های سر و گردن، سرطان حنجره، تیروئید، سرطان نازوفارنکس و فضای خلفحلق و بینی بوده و نوع سلول های سرطان معمولا سنگفرشی مطبق است.

مسئول کارگاه کانتورینگ سر و گردن ادامه داد: در این سرطان ها معمولا پرتودرمانی همزمان با شیمیدرمانی پاسخ معادل جراحی می دهد و در صورتی که سرطان به موقع تشخیص داده شود تا ۹۰ درصد قابل درمان است.

خدابخشی تصریح کرد: زمانی که سرطان، غدد لنفاوی را درگیر کند درمان پیچیده شده و با یک سرطانکه اکنون وضعیت پیشرونده داشته، درمان سختری خواهیم داشت؛ لذا تشخیص و درمان به موقع بسیار حائز اهمیت است.

تاثیر سیگار و الکل در بروز سرطان های سر و گردن

این متخصص پرتودرمانی و انکولوژی با اشاره به تاثیر سیگار و الکل در بروز سرطان های سر و گردن تصریح کرد: سیگارو الکل تأثیر بسیار زیادی در بروز سرطان های محدوده سر و گردن داشته و افرادی که در معرض مواد شیمیاییباشند همچون افرادی که در کارخانجات مواد شیمیایی هستند بیشتر ممکن است درگیر این سرطان شوند.

وی گفت: البته آلودگی هوا نیز در بروز این بیماری می تواند نقش ایفا کند و این مسأله در میان افرادی که استعمالدخانیات و مصرف الکل دارند، بیشتر است.

خدابخشی با اشاره به اینکه عفونت های ویروسی می‌تواند در شیوع این بیماری هاتاثیر داشته باشند، خاطر نشان کرد:استفاده از مواد لبنی، میوه، سبزیجات تازه، ورزش و تناسب اندام همچنین پرهیز از استعمال سیگار در پیشگیریو کاهش موارد سرطان های سر و گردن بسیار تأثیر گذار است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.