236

عرق کنید تا سالم بمانید !

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

عرق کنید تا سالم بمانید ! فصل تابستان است و اگر در این روزهای گرم، سر، صورت و لباس هایتان خیس از عرق می شود، چندان نگران نباشید؛

عرق کنید تا سالم بمانید !

زیرا بنا به نظر بیشتر دانشمندان عرق کردن برای حفظ سلامتی بسیار مهم است. در ادامه خواهید دانست که بوی بد ناشی از تعریق بدن، در برابر آثار مثبتی که بر روی بدن می گذارد، بسیار ناچیز و بی‌اهمیت است!

فواید عرق کردن

عرق کردن باعث می‌شود تا روند نفس کشیدن سریع تر شود؛ میزان فعالیت قلب افزایش یابد؛ گردش خون بهتر شود و سوخت و ساز بدن نیز روند رو به رشدی پیدا کند.

هرچند کاهش وزنی که به دلیل تعریق و از دست رفتن آب بدن به وجود می‌آید، با نوشیدن مایعات جبران می شود، اما فعالیت‌هایی که منجر به عرق کردن می‌شوند اغلب با سوزاندن کالری همراه هستند. از این رو، هرگاه به دلیل ورزش کردن عرق کردید، در واقع، مقدار بسیار زیادی کالری سوزانده اید.

توجه داشته باشید که سوزاندن کالری های اضافی باعث می‌شود تا دمای بدن در حالت ایمن و سالم باقی بماند.

علاوه بر فواید برشمرده شده، عرق کردن ابزاری است که بدن به وسیله آن سموم خطرناک و مضر را از خود دور می کند. عرق کردن در روند خارج شدن سموم از قسمت‌های مختلف بدن همچون، ریه، کلیه‌ها و نواحی قلبی عروقی بسیار ضروری است. در واقع، عرق کردن باعث می‌شود مواد سمی با سرعت بسیار زیادی از بدن خارج شوند.

با به توجه آن چه گفته شد، عرق کردن و بوی بد ناشی از آن دیگر نباید شما را نگران کند. فقط برای احترام به اطرافیان دوش گرفتن و استفاده از اسپری را فراموش نکنید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.