1196

نمک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن !

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

معمولاً هرگاه به نمک فکر می‌کنیم، ناخودآگاه ماده سفید رنگی به نظرمان می‌آید که برای آب کردن توده‌ های یخ یا طعم دادن به غذا مورد استفاده قرار می‌گیرد.

نمک درمانی و اثرات شگفت انگیز آن !

اما ممکن است هیچ گاه خاصیت کاملا طبیعی نمک، که درمان ضایعات پوستی و حتی مشکلات تنفسی است، به ذهن مان هم خطور نکند! امروزه نمک درمانی به یک شیوه درمانی رایج و درحال رشد تبدیل شده است. یکی از ویژگی های بسیار خوب این روش درمانی این است که فرد تحت مداوا  نیاز به سابقه درمانی خاصی ندارد.

تاریخچه نمک درمانی

نمک درمانی، که نام علمی آن «هالوتراپی» است، گونه‌ تغییر یافته و مدرن از یک شیوه درمانی کهن مربوط به سرزمین‌های اروپای شرقی است. ساکنان این منطقه از اروپا طی سالیان دراز به خوبی آثار و فواید استفاده از غارهای نمک طبیعی را درک کرده بودند؛ به گونه‌ای که نام «غار درمانی» را بر روی آن گذاشته بودند.

نخستین بار در سال ۱۸۴۳ میلادی، یک فیزیکدان لهستانی به نام بوچوفسکی، پس از مشاهده شرایط جسمانی کارگران معادن نمک به حقایقی پی برد که نشان می‌داد مردم این منطقه طی قرون متمادی از فواید حمام کردن در محیط های نمکی سود می‌برند.

رفته رفته این شیوه درمانی ۱۰۰ درصد طبیعی و غیر تهاجمی تبدیل به یکی از شناخته‌شده ترین شیوه‌های درمانی برای آن دسته از بیمارانی شد که از مشکلات تنفسی و معضلات پوستی رنج می‌بردند.

نمک درمانی چگونه انجام می شود؟

شرایط آب و هوایی موجود در غارهای نمکی اساساً عاری از عوامل آلرژیک و بیماری زا است. این محیط های سربسته و کوچک که از هوایی کاملاً سالم، رطوبتی متعادل و به ویژه ذرات نمک تشکیل شده اند، نه تنها مجاری تنفسی را کاملاً پاک سازی می‌کنند، بلکه پوست و تمام اعضای بدن را نیز استرلیزه می‌نمایند.

بر اساس مطالعات صورت گرفته از یک جمعیت آماری در روسیه، شمار قابل ملاحظه‌ای از افرادی که از بیماری آسم و ناراحتی‌های تنفسی پیشرفته رنج می‌بردند، پس از انجام مراحل نمک درمانی کاهش چشمگیری در علائم بیماری خود مشاهده کردند. این روند برای برخی شامل رفع کامل بیماری شان بود.

علاوه بر آن، نزدیک به ۶۵ تا ۷۰ درصد از افرادی که بیماری پوستی اگزما داشتند، طی نمک درمانی تا حد زیادی شاهد کاهش میزان خارش پوست و کم شدن ترک خوردگی ناشی از خشکی آن بودند.

در حال حاضر  این روش که جایگزینی برای درمان های سنتی است

در حال حاضر، این روش که جایگزینی برای درمان های سنتی است و در اروپا، با سرعتی بسیار زیاد، فراگیر و به شیوه درمانی عمومی تبدیل شده است. علاوه بر اروپا، نمک درمانی جایگاه مناسب و رو به رشدی را نیز در سایر کشورها به ویژه ایالات متحده امریکا به دست آورده است.

طبق آمار ارائه شده از سازمان نمک درمانی امریکا ازدیاد حمام‌های سنتی در مناطق شمال غربی ایالات متحده رفته رفته مردم را به سمت نمک درمانی سوق داده است و اکثر بیمارانی که از بیماری های پوستی و تنفسی رنج می‌برند این درمان را به سایر روش های درمانی ترجیح می دهند.

در حال حاضر بیماران بسیاری با صرف وقت در غارهای نمک طبیعی یا اتاقک‌های نمکی مدرن، به دنبال از بین بردن علائم آسم، اگزما، آکنه، برونشیت و سایر بیمارهای پوستی و تنفسی خود می‌باشند.

سنگ‌های نمک تصفیه نشده، علاوه بر سدیم کلراید که ماده اولیه تشکیل دهنده آن‌ها است، حاوی عناصر معدنی دیگری همچون کلسیم، منیزیم، منگنز و دیگر سولفات‌ها هستند، که از خواص درمانی فوق العاده‌ای برخوردار می‌باشند.

شایان ذکر است این شیوه کاملا طبیعی، نه تنها برای بیماران پوستی و تنفسی مفید است، بلکه برای سایر افراد نیز به جهت اثرات آرامش بخش توصیه می شود. به طور کلی نشستن در غار نمک برای همه افراد تسکین دهنده و درمان کننده می باشد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.