20404

۱۰ گیاه مؤثر برای افزایش قد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

بلند قد بودن همیشه رابطه مستقیم با جذابیت دارد. در حقیقت یکی از شاخصه‌های اصلی جذابیت در زنان و مردان داشتن قد بلند است.

۱۰ گیاه مؤثر برای افزایش قد

بلند قدی یک خصوصیت ژنتیکی است. اگر والدین کوتاه قدی دارید، نباید انتظار داشته باشید که قدتان بلند باشد. از طرفی، ژنتیک به طور مطلق در میزان قد موثر نبوده و عوامل محیطی نیز در این زمینه نقش مهمی ایفا می کنند.

معمولا فرآیند رشد با سپری کردن دوران نوجوانی به اتمام می‌رسد. اگر این دوره طلایی را گذرانده ولی همچنان رویای داشتن قد بلند را دارید، ناامید نباشید.

داشتن رژیم غذایی متعادل توصیه تمام کارشناسان است. گیاهان نیز در این رژیم نقشی اساسی را ایفا می‌کنند؛ زیرا هم سلامتی عمومی بدن را افزایش می‌دهند و هم عملکرد آن را  بهبود می‌بخشند.

گیاه خواری همچنین تاثیر قابل ملاحظه ای در ترشح هورمون‌های خاص در بدن دارد. آیا می‌دانستید اگر میزان قابل توجهی از رژیم غذایی خود را به گیاه خواری اختصاص دهید، قدتان رشد خواهد کرد؟ پس بهتر است برای آن که قدتان بلد شود، متن زیر را به دقت مطالعه کنید.

چه گیاهانی به رشد شما کمک می‌کنند؟

آن چه در ادامه خواهید خواند معرفی گونه‌های مختلف گیاهانی است که اگر دوران بلوغ و نوجوانی را سال‌ها است طی کرده‌اید، می توانند به صورت طبیعی به افزایش قد شما کمک کنند.

۱- ریواس

ریواس گیاهی خودرو است و از زیرساقه ‌های ضخیم و کوتاه به وجود می‌آید.

در امریکا گیاه ریواس را یک نوع میوه می‌دانند که هم به عنوان غذای اصلی، هم به عنوان دسر از آن استفاده می شود. گیاه ریواس نه تنها باعث ترشح هورمون های رشد در بدن شده و به افزایش قد کمک می‌کند، بلکه تاثیر به سزایی نیز در افزایش سیستم دفاعی بدن در برابر بیماری دیابت دارد.

۲- کولارد سبز

کولارد سبز گونه‌ای از کلم‌ است که عمدتاً در کشورهای امریکا، برزیل و پرتغال کشت می‌شود. کولارد سبز سرشار از مواد غذایی همچون ویتامین C، ویتامین K، انواع فیبر و برخی مواد ضد سرطان است. مصرف این گیاه مغذی در افزایش رشد تاثیر مستقیم دارد.

۳- اسفناج

اسفناج از دسته گیاهان سبز رنگ است که غالباً در مناطق جنوب غربی آسیا یافت می‌شود. اسفناج گیاهی مغذی و سرشار از کلسیم، ویتامین، آهن و فیبر است. این عناصر در عملکرد مناسب بدن و همچنین افزایش طول قد نقش موثری را ایفا می کنند.

۴- شلغم

هرچند شلغم، گیاهی مختص مناطق گرمسیر است، اما امروزه می‌توان در سراسر جهان این گیاه را به دست آورد. ویتامین، فیبر، پروتئین، چربی و کلسترول، مجموع مواد و عناصری هستند که در این گیاه مفید وجود دارند. مصرف شلغم باعث ترشح منظم هورمون رشد در بدن شده و طول قد را افزایش می دهد.

۵- بامیه

بامیه در نقاط مختلف نام‌های دیگری همچون «بیندی» و «انگشتی» دارد. این گیاه با خاصیت ملین خود بسیار مغذی بوده و عناصر متعددی مانند انواع ویتامین‌ها، مواد معدنی، کربوهیدرات، آب و فیبر را در خود جای داده است. این عناصر مغذی باعث افزایش هورمون رشد، پس از نوجوانی، شده که در نتیجه، افزایش طول قد را به همراه دارد.

۶- لوبیا

وجود انواع ویتامین‌ها، پروتئین‌ها، کربوهیدرات‌ها، اسید فولیک  و فیبر در لوبیا، آن را در زمره گیاهان مغذی قرار داده است. مصرف منظم لوبیا، به دلیل داشتن پروتئین زیاد، منجر به تحریک هورمون های رشد شده و به افزایش طول قد کمک می‌کند.

۷- کلم بروکلی

بروکلی گیاهی خوراکی و از خانوداه کلم‌ها است. عناصر موجود در کلم بروکلی را ویتامین C، انواع مختلف فیبرها، مواد ضد سرطان و آهن تشکیل می‌دهد. بروکلی را می‌توان بدون تردید در ردیف مواد غذایی سالمی قرار داد که نقش مهمی در تنظیم عمکلرد بدن داشته و باعث تحریک هورمون های رشد شده که در نهایت به افزایش طول قد می انجامد.

۸- نخود فرنگی

این دانه سبز دایره‌ای شکل که در ردیف گیاهان قرار دارد مغذی و عامل مهمی در رشد افراد است. عناصر نخود فرنگی را پروتئین، ویتامین، انواع فیبر و مواد معدنی تشکیل می‌دهد.

۹- کلم بروکسل

کلم بروکسل نیز از خانوداه کلم‌ها است. علاوه بر ویتامین، مواد معدنی، پروتئین، آهن، فیبر و …، این گیاه حاوی مواد ضد سرطان نیز می ‌باشد. همه این مواد در کنار هم ترشح هورمون‌های رشد را افزایش داده و آن‌ها را دوباره به کار می‌اندازند.

۱۰- بوک چوی

بوک چوی یک نوع کلم چینی است که سرشار از فیبر، کربوهیدارت، ویتامین و … بوده و همانند سایر گیاهانی که در این مقاله به آن‌ها اشاره شد هورمون های رشد را تحریک کرده و عاملی برای افزایش طول قد می‌باشد.

در این مقاله سعی شد تا گیاهانی که برای بلندی قد مفید هستند به صورت خلاصه معرفی شوند. با این حال کوتاه قدی جرم نیست! البته می توان این خاصیت ژنتیکی را تغییر داد. اگر می خواهید قد بلند شوید باید تلاش کنید و دستورالعمل‌های پیشنهادی را به کار ببرید.

یک برنامه غذایی سالم برای خود طراحی کنید که گیاهان معرفی شده در آن باشد. همواره با یک متخصص حرفه‌ای نیز در ارتباط باشید تا سرانجام به آن چه می‌خواهید برسید. ولی در این مسیر باید واقع گرا بوده و محدودیت‌های خود را نیز در نظر بگیرید.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
20 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.