256

یک بار در هفته پوست‌تان را بخور دهید

|
0 دیدگاه

بخوردهی، اثربخشی زیادی در باز کردن منافذ پوستی روی صورت دارد و درنتیجه انسدادهای این منافذ را راحت‌تر برطرف می‌سازد.

یک بار در هفته پوست‌تان را بخور دهید

وقتی که درباره باز کردن منافذ پوستی روی صورت صحبت می‌کنیم، به‌سختی می‌توان ترفندی را نام بُرد که عملکردی بهتر از بخوردهی داشته باشد.

بخوردهی، اثربخشی زیادی در باز کردن منافذ پوستی روی صورت دارد و درنتیجه انسدادهای این منافذ را راحت‌تر برطرف می‌سازد. برای بهره‌مند شدن از این ترفند، لازم نیست که حتما دستگاه بخور مخصوص صورت داشته باشید. درواقع، شما می‌توانید با استفاده از وسایل خانگی معمولی هم بخوردهی برای صورت را به‌راحتی انجام بدهید.

برای این‌که راحت‌تر عمل بخوردهی به صورت را انجام دهید، می‌توانید از دستورالعمل گام به گام زیر کمک بگیرید: هر گونه آرایش، ‌آلودگی یا دوده را با کمک پاک‌کننده‌های آرایشی و پاک‌کننده‌های صورت به‌خوبی پاک کنید.

مقدار زیادی آب را درون یک ظرف دارای دهانه بزرگ و عمیق بریزید و بگذارید تا جوش بیاید. بعد ظرف را از روی شعله بردارید و چند قطره اسانس درخت چای به آن اضافه کنید. این اسانس نه‌تنها پاک‌سازی صورت را تکمیل می‌کند، بلکه همه میکروب‌های بیماری‌زا را هم از بین می‌برد.

حالا صورت خودتان را بالای ظرف بگیرید و یک حوله روی سر خودتان بیندازید. صورت شما باید تا حدی به ظرف نزدیک باشد که با بخار تماس پیدا کند، اما نباید بیش از حد هم به آن نزدیک شوید. بخوردهی را حدود ۸ تا ۱۰ دقیقه ادامه بدهید و بعد حوله را بردارید.

حالا باید مقداری آب ولرم به صورت خودتان بزنید و بعد هم از آب سرد برای شستن صورت استفاده کنید. آب ولرم، ذراتی که به‌علت بخوردهی بیرون آمده‌اند را می‌شوید و آب سرد در ادامه به بستن منافذ پوستی کمک می‌کند. پس از پایان بخوردهی، می‌توانید از تونر پوست طبیعی و مرطوب‌کننده (متناسب با شرایط پوست خودتان) استفاده کنید.

نکته: برای این‌که منافذ پوستی را همیشه پاکیزه و بدون انسداد حفظ کنید، باید بخوردهی را یک بار در هفته تکرار کنید.

0 پسندیده شده

معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.