118

حذف صبحانه مساوی با ابتلا به افسردگی

|
0 دیدگاه

براساس پژوهش‌های محققان کره جنوبی، افرادی که از مصرف صبحانه خودداری می‌کنند تا ۴۳ درصد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به افسردگی قرار می‌گیرند.

حذف صبحانه مساوی با ابتلا به افسردگی

نتیجه آخرین تحقیقات پژوهشگران کره جنوبی نشان داده است، افرادی که از مصرف صبحانه پرهیز می‌کنند تا ۴۳ درصد بیشتر از دیگران در معرض ابتلا به افسردگی قرار دارند.

بر اساس یافته‌های محققان، اولین واکنش بدن به عدم دریافت مواد غذایی، ترشح هورمون استرس است؛ پژوهشگران کره جنوبی با مطالعه بر روی ۲۰۰ هزار نفر از چندین کشور مختلف دریافتند، از هر ۶ نفر یک نفر ۵ روز هفته، صبحانه مصرف نمی‌کند و وقتی سن آنها بالاتر می‌رود به خوردن این وعده غذایی بی‌میل‌تر می‌شوند.

نتایج مطالعات همچنین نشان می‌دهد آن دسته از افرادی که صبحانه میل نمی‌کنند بیشتر در معرض ابتلا به دیابت نوع دو در مقایسه با دیگران هستند.

بر اساس یافته‌های جدید، کسانی که هر روز صبحانه میل می‌کنند کمتر به بیماری‌‌های قلبی مبتلا می‌شوند. نتایج یک تحقیق در این زمینه وجود دارد که نشان می‌دهد پرهیز از خوردن صبحانه با فشار خون بالا، مقاومت نسبت به انسولین و همچنین قند خون بالا همراه است.

نتایج پژوهشی که در سال ۲۰۱۳ انجام شده است نشان می‌دهد خوردن صبحانه کامل مانند تخم مرغ و ناهار سبک باعث تسهیل کاهش وزن، کاهش خطر ابتلا به دیابت، بیماری ‌های قلبی و کلسترول بالا می‌‌شود.

به گفته محققان، یکی از دلایل ضعف کردن و احساس گرسنگی مداوم، عدم مصرف صبحانه است. افرادی که روز خود را با مصرف صبحانه آغاز می‌کنند کمتر گرسنه می‌شوند؛ به عقیده آنها صبحانه‌ نخورها بیشتر در دام تغذیه ناسالم می‌افتند. این افراد برای سیر شدن و مقابله با احساس گرسنگی‌شان هر ماده‌ غذایی نامناسب را نیز مصرف می‌کنند.

مطالعات همچنین نشان می‌دهد افرادی که قید صبحانه را می‌زنند بیشتر در معرض چاقی مفرط قرار می‌گیرند. مصرف مواد غذایی مناسب برای ۴۳ درصدمی‌شود. باید بدانید که این هورمون باعث می‌شود که سلول‌های چربی، اسیدهای چرب بیشتری ذخیره کند.

به گفته پژوهشگران، یکی از دلایل افزایش کودکان افسرده، عدم تمایل آنها به خوردن صبحانه است؛ حذف این وعده غذایی که ۴۳ درصد احتمال ابتلا به افسردگی را افزایش می‌دهد، می‌تواند آسیب‌های متعددی به قشر کودک و نوجوان بزند.

0 پسندیده شده
معصومه حیدری
از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.