253

راهکارهای ساده برای رفع یبوست

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یبوست از جمله فراگیرترین مشکلات گوارشی روزه‌داران در ایام ماه مبارک رمضان است که به بابت تغیییرات پیش آمده در رژیم غذایی و خصوصا کاهش مصرف آب بوجود می‌آید.

راهکارهای ساده برای رفع یبوست

اما می‌توان با رعایت نکاتی ساده در پیشگیری و درمان یبوست کوشید.

غلامرضا زمانی تغذیه مناسب در ماه رمضان را تقویت کننده ایمنی بدن افراد و هم چنین مقاومت آن ها در برابر بیماری ها دانست و افزود: «اجتناب از زیاده خوری در وعده افطار و سحر و نیز غذاهای گوناگون در کاستن امراض گوارشی بسیار تاثیر گذار هستند».

وی افزود: بازکردن روزه با خرما و مایعات گرم برای دستگاه گوارش بسیار مفید هستند و از بروز یبوست جلوگیری می‌کند. بوست نوعی عارضه است که در آن اجابت مزاج کمتر از سه بار در هفته روی می‌دهد.

عضو انجمن صنفی جراحان عمومی ایران ادامه داد: علائم یبوست با توجه به رژیم غذایی ، سن و عادت‌های روده‌ای در هرفرد بیمار تغییر می‌کند.

وی اظهار کرد: سختی در آغاز یا پایان دفع و کاهش تعداد دفعات اجابت مزاج از جمله نشانه های ابتلا به یبوست هستند.

زمانی باد کردن شکم، سر درد و کاهش اشتها و نفس بدبو را از دیگر علائم این عارضه عنوان کرد.عضو انجمن صنفی جراحان عمومی ایران استفاده از آب فراوان ، چای کمرنگ و هم چنین خوردن میوه هایی از جمله انگور و انجیر را برای افراد دارای یبوست توصیه کرد و افزود: این افراد باید بیشتر ورزش و فعالیت انجام دهند.

وی این عارضه را شایع‌ترین مشکل گوارشی در روزه‌داران دانست و علت آن را نوشیدن کم آب ، استفاده کم از سبزیجات و تغییر در برنامه غذایی روزه‌دار عنوان کرد.

وی مصرف غذاهای حاوی فیبر بالا شامل حبوبات، مغزها، غلات و دانه‌های خوراکی را به روزه داران پیشنهاد کرد و افزود: بهتر است روزانه هر فرد میزان ۵ تا ۸ گرم از فیبر در برنامه غذایی اش استفاده نماید.

عضو انجمن صنفی جراحان عمومی ایران خاطر نشان کرد: باید توجه داشت که پوست کندن میوه‌ها و سبزیجات، سبب کاهش میزان فیبر آن‌ها می‌گردد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.