285

رشد بینایی تا میانسالی ادامه دارد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

براساس تحقیقات محققان، تکامل پروتئین های گلوتامات تا حدود ۴۰ سالگی ادامه دارد و  قسمت بینایی و پردازشی مغز نیز تا زمان رسیدن فردبه ۶۳ سالگی بالغ و کامل می‌گردد.

تکامل بینایی انسان تا ۴۰ سالگی ادامه دارد

تاکنون این باور وجود داشت که بلوغ و تکامل قشر بینایی اولیه انسان ها در چند سال اول زندگی صورت می گیرد.اساس این باور سنتی، مطالعات آناتومی مربوط به نحوه تشکیل سیناپس ها و چگونگی اتصال این قشر با سایر مناطق مغزی بود.

اما گروهی از محققان دانشگاه ‘مک مستر’ در اونتاریو در کانادا با آنالیز بافت مغزی اجساد ۳۰ مرد و زن ۲۰ تا ۸۰ ساله، تحول قشر بینایی اولیه را در مغز انسان بررسی کردند. از این تعداد ۱۲ نفر زن و ۱۹ نفر مرد بودند.

به گزارش ایرنا از پایگاه اینترنتی مدیکال نیوز تودی، محققان برای بررسی بافت مغزی این افراد از روش موسوم به Western blotting استفاده کردند؛ این روش معمولا در بیولوژی مولکولی برای جداسازی و تشخیص پروتئین هایی خاص از ترکیب پروتئین هایی استفاده می شود که از سلول ها استخراج شده اند.

محققان متوجه شدند که برخی از پروتئین های گلوتامات تا اواخر دوران کودکی تکامل می یابند اما تکامل بقیه تا حدود ۴۰ سالگی ادامه دارد.بر اساس این تحقیق، قسمت بینایی – پردازشی مغز تا زمانی که فرد به ۳۶ سالگی می رسد (با احتساب ۴٫۵ سال کمتر یا بیشتر)، بالغ و کامل می شود.

این درحالی است که تاکنون گمان بر این بود که تکامل قشر بینایی اولیه طی پنج یا ۶سال اول زندگی متوقف می شود.به علاوه محققان متوجه شدند که قشر بینایی اولیه به تدریج در پنج مرحله تکامل می یابد که از ‘تغییرات مادام العمر در ادراک بصری انسان’ نشان دارد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.