414

نگرانی از روند افزایشی زوال عقل در ایران

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دمانس یا زوال عقل اختلالی است که کارکردهای اساسی مغز را تحت تاثیر قرار می‌دهد و در عین حال دارای انواع مختلفی است؛

نگرانی از روند افزایشی زوال عقل در ایران

در همین راستا رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی هشدار می‌دهد با توجه به افزایش طول عمر و بهداشت عمومی کشور این بیماری در حال افزایش است.

بابک زمانی در آستانه بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی اظهار داشت: انجمن در بهار هر سال کنگره نورولوژی برگزار می کند و هدف این گردهمایی سالیانه، بازآموزی همکاران مغز واعصاب بوده که تعداد آن‌ها رو به افزایش است.

وی ادامه داد: برقراری ارتباط بین المللی پزشکان بخش‌های مختلف مغز و اعصاب با سخنرانان و پزشکان کشورهای مختلف دنیا و کشورهای همسایه محدود است و رفع این مشکل از دیگر اهداف برگزاری کنگره است.

این متخصص مغز و اعصاب در پاسخ به اینکه چه تعداد مهمان خارجی جهت شرکت در کنگره حضور می‌یابند، گفت: علاوه بر اساتید و صاحبنظران داخلی همکارانی از آمریکا و اروپا نیز شرکت می کنند.

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی تصریح کرد: این همایش امکانی را جهت حضور صاحبنظران مقیم ایران، اروپا و سایر کشورهای خارجی فراهم می کند،

تا همکاران ایرانی بتوانند اطلاعات خود را در مورد بیماری های مختلف همچون سکته مغزی روز آمد کنند و با همکاران خارج از کشور ارتباط نزدیک تری داشته باشندهمچنین می‌توان گفت؛ جدیدترین دستاوردهای علمی در این کنگره ارائه خواهد شد.

زمانی با اشاره به اینکه تعداد شركت كننده خارجي در کنگره های برگزار شده در ایران بسیار کمتر از اين تعداد در كنگره هاي خارج از کشور است،گفت: تلاش می‌کنیم با برگزاری کنگره‌های سالیانه در این زمینه اقدامات لازم را جهت به روزرسانی اطلاعات همکاران خود و فعالیت بیشتر در بخش بین المللی انجام دهیم.

وی در ادامه عنوان کرد: از شایع ترین بیماری های مغز و اعصاب در ایران و جهان سکته مغزی است، که دومین علت مرگ و میر در ایران و مهمترین علت ناتوانی به شمار می‌رود؛ همچنین سردرد بیماری بسیار شایع در تمام جوامع و به خصوص در کشور ما است که این موضوعات در کنگره مطرح خواهد شد.

زمانی با بیان اینکه در بعضی درمان‌ها مثل درمان سکته مغزی در کشور ما آنطور که باید و شاید پیشرفت نکرده است، گفت: البته طی سال‌های اخیر تلاش‌های زیادی در این زمینه شده و تلاش می‌کنیم با ارتقاء آگاهی مردم نیز به کاهش آمار سکته مغزی در جامعه دست یابیم.

رئیس کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ادامه داد: ام اس نیز از بیماری هایی بوده که شیوع آن در کشور ما مثل کشورهای اروپایی و امریکای شمالی است و انواع دمانس یا زوال عقل نیز با توجه به افزایش طول عمر و بهداشت عمومی کشور رو به افزایش است.

زمانی خاطرنشان کرد: از اهداف این کنگره این است که درمان های داخل کشور در همه زمینه ها مثل ام اس را با تمام مشکلاتی که وجود دارد، روز آمد کنیم و امیدواریم امسال هم کنگره موفق و سخنرانی های قابل استفاده برای همکاران، پزشکان و دستیاران جوانی که روز به روز تعداد آن ها زیاد تر شده و از شهرهای مختلف می آیند، فراهم کنیم.

بیست و چهارمین کنگره بین المللی نورولوژی و الکتروفیزیولوژی بالینی ۱۲ تا ۱۵ اردیبهشت در هتل المپیک برگزار می شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.