500

کرم کاهنده قند خون ساخته شد

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد موفق شد با استفاده از یکی از گیاهان دارویی بومی ایران، کرم کاهنده قند خون را تهیه کند.

کرم کاهنده قند خون ساخته شد

فرزانه فرزادی دانشجوی شیمی این واحد در رابطه با این طرح تحقیقاتی خود گفت: امروزه دیابت یکی از شایع‌ترین بیماری‌های جهان است که حدود نیمی از مردم جهان به آن مبتلا هستند.

وی ادامه داد: با توجه به روی آوردن انسان‌ها به داروهای گیاهی و استفاده از آنها، در این پروژه، تحقیقاتی بر روی یکی از گیاهان بومی ایران، با نام علمی “Citrullus Colocynthis” صورت گرفت که پس از خالص سازی و شناسایی مواد موثره موجود در این گیاه، اثر آن بر کاهش قند خون به روش تماسی مورد بررسی گرفت.

فرزادی با بیان اینکه این کرم هیچ گونه مشابه داخلی و یا خارجی نداشته و برای اولین بار تهیه شده است ، تصریح کرد:

در این پروژه به جای استفاده خوراکی و متداول از این گیاه و کاهش اثرات سوء آن در روش خوراکی، با جداسازی و خالص سازی و تهیه کرم کاهش دهنده دیابت آن به صورت تماسی، آزمایش بر روی موش های نر دیابتی انجام شد، به طوری که حتی پس از در تماس نبودن با کرم،

قند خونشان در حد نرمال باقی ماند و پس از مشاهده نتایج، آزمایش ها نشانگر کاهش قابل توجه قند خون به روش تماسی بود.

این دانشجوی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد به نتایج این پژوهش اشاره کرد و افزود: نتایج حاکی از آن بود که جهت جلوگیری از عوارض سوء مصرف خوراکی برخی گیاهان دارویی، می توان درمان تماسی آن ها را مورد بررسی قرار داد.

درمان به روش تماسی در بازه زمانی کوتاهی تنها پس از سه روز، موفقیت آمیز بوده و منجر به کاهش قند خون موش ها تا حد نرمال شد. همچنین درمان به روش تماسی، هیچگونه حساسیت پوستی به همراه نداشت.

لازم به ذکر است، این طرح تحقیقاتی در قالب پایان نامه توسط فرزانه فرزادی و به راهنمایی دکتر کامبیز لاریجانی و مشاوره دکتر حسام سپاسی طهرانی صورت گرفته است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.