292

از بین بردن خستگی چشم با چند راهکار

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

از آن‌جایی که چشم‌ها جزء مهم‌ترین اعضای بدن ما هستند، بنابراین مراقبت از آن‌ها امری بسیار مهم است.

از بین بردن خستگی چشم با چند راهکار

امروزه با توجه به عصر ارتباطات، اغلب مردم از تکنولوژیکامپیوتر استفاده می‌کنند و حتی برخی نیز به تناسب شغلی که دارند، به صورت مداوم به مانیتور نگاه می‌کنند.

بدین ترتیب رعایت برخی نکات ضروری از آسیب رساندن به مهم‌ترین و حیاتی‌ترین عضو بدن جلوگیری می‌شود. در این مطلب چند مورد از درمان‌های خانگی برای رفع خستگی چشم ذکر می‌کنیم، اما از این موضوع غافل نباشید که هر شش ماه باید برای بررسی وضعیت چشمانتان به پزشک مراجعه کنید.

چند قطره گلاب را در کاسه‌ی آب خنک بریزید و پنبه‌ای را در آن بخیسانید، سپس پنبه‌ها را به مدت ۵ دقیقه روی پلک‌های خود قرار دهید. با این کار خستگی چشم‌ها از بین می‌رود.

راه آسان‌‌تر برای از بین بردن خستگی چشم‌ها، آب زدن به صورت است. اما به یاد داشته باشید که آب، حتما باید خنک باشد.کف دست‌های خود را برای چند دقیقه به هم مالش دهید و روی چشمان خود قرار دهید.

توجه داشته باشید که چشمان خود را نبندید. در این مرحله باید سیاهی مطلق ببنید. اگر مقداری روشنی مشاهده می‌کنید، کف دست‌ها را دوباره به هم مالش دهید. نفسی عمیق بکشید و برای چند دقیقه آرامش خود را به دست آورید. این کار برای افرادی که برای مدت‌ طولانی به کامپیوتر نگاه می‌کنند، بسیار مفید است.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.