435

از پیامدهای احتمالی تزریق ژل و فیلر در صورت با خبرید؟

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

یک عضو انجمن متخصصین پوست ایران گفت: اگر فیلینگ به وسیله مواد نامرغوب و توسط افراد غیر متخصص انجام شود، خطراتی همچون بسته شدن عروق را به همراه دارد.

عوارض تزریق ژل و فیلر

عوارض تزریق ژل و فیلر , درباره فیلینگ اظهار کرد: فیلر‌ها موادی هستند که برای پر کردن ضایعات فرو رفته در سطح پوست به کار برده می‌شوند.فیلینگ به منظور بهبود عوارض برخی از بیماری‌ها یا جوان سازی و از بین رفتن افتادگی پوست کاربرد دارد که نتایج آن بسیار رضایت‌بخش است.

عوارض تزریق ژل و فیلروی بیان کرد: فیلر‌ها به ۲ دسته طبیعی و غیرطبیعی تقسیم‌بندی می‌شوند.از مهم‌ترین فیلر‌های طبیعی می‌توان به چربی خود بدن اشاره کرد. این چربی از مناطق دیگر بدن برداشته شده و پساز فرآوری شدن به نواحی فرورفته تزریق می‌شوند.

سلول‌های چربی که به مکان جدید پیوند می‌خورند، سبب خون‌رسانی به سلول‌های زنده، پر شدن ناحیه فرو رفته و جوانسازی طبیعی پوست می‌شود.

این عضو انجمن متخصصین پوست ایران عنوان کرد: اگر حجم تزریق خیلی‌کم بوده، تمایل برای تزریق چربی وجودنداشته یا ماندگاری خاصی از فیلر‌ها مد نظر باشد، فیلر‌های مصنوعی (ژل ها) استفاده می‌شوند.

قمری با بیان اینکه ژل‌ها دسته‌بندی‌های مختلفی از نظر جنس و ماندگاری دارند، افزود: ژل‌های طولانی اثر دارایجنس‌های گوناگونی هستند که علاوه بر درمان عوارض ناشی از برخی بیماری‌ها در جوانسازی و زیبایی پوست نیز
به کار برده می‌شوند.

عوارض تزریق ژل و فیلرفیلر‌های طولانی اثر اغلب از جنس «هیدروکسی‌آپاتیت» یا پلیمر‌های دیگری هستند که ماندگاری بالایی دارند.

وی تاکید کرد: متاسفانه در سال‌های گذشته از پلیمری به نام «پاژ» که ژلی با ماندگاری بالا بود، استفاده می‌شد.این ژل عوارضی همچون عفونت‌های مکرر و در مواردی مرگ را به همراه داشت اما این بدان معنا نیست که باید مصرفاین ژل‌ها را به کلی قطع کنیم. فیلینگ باید به وسیله مواد مرغوب و توسط افراد متخصص انجام شود.

این عضو انجمن متخصصین پوست ایران با اشاره به جنس بیشتر فیلر‌های مورد استفاده در کلینیک‌های تخصصیگفت: بخش عمده این فیلر‌ها از جنس «هیالورونیک‌اسید» است. این ماده در اکثر سلول‌های بدن وجود دارد.

قمری اظهار کرد: «هیالورونیک اسید» باید در شرکت‌های معتبر تهیه، راه ورود، روش نگه‌داری و مسیر انتقال آنتا مصرف‌کننده به درستی مشخص شده باشد.

توجه به این نکته نیز حائز اهمیت است که هر فرورفتگی را به کمک «هیالورونیک اسید» نمی‌توان رفع کرد.

وی تصریح کرد: سازمان غذا و دارو در وزارت بهداشت نظارتی بر ورود فیلر‌ها در کشور نداشته و این مواد به راحتیدر دسترس افراد غیر متخصص و پزشکان دارای تخصص‌های دیگر که در دوره آموزشی آن‌ها تزریق ژل را آموزشندیده اند، قرار گرفته است.

همه افراد نیاز به تزریق ژل ندارند

این عضو انجمن متخصصین پوست ایران افزود: تنها جراحان پلاستیک، متخصصان پوست، جراحان گوش، حلق و بینیو ۲ رشته دیگر در دوره آموزشی خود درباره فیلینگ و تزریق ژل آموزش های لازم را دیده‌اند.

قمری بیان کرد: همه افراد نیاز به تزریق ژل ندارند و انتخاب فرد باید توسط متخصص مربوط صورت گیرد.

«هیالورونیک اسید» در صورتی که از مواد مرغوب تهیه شده و با روش درست توسط متخصص پوست تزریق شود، نتایج خوبی دارد.عوارض تزریق ژل و فیلروی عنوان کرد: «هیالورونیک اسید» از ناحیه پیشانی تا زیر چانه و خط فک قابل تزریق است.

این ماده بر اساسسایز و ترکیبات همراهش ماندگاری متفاوتی دارد.«هیالورونیک اسید» معمولاً در پایان مدت اثرش به مواد قابل جذب و بی خطر تجزیه می‌شود.عوارض تزریق ژل و فیلرقمری یادآور شد: خونریزی و کبودی از عوارض عادی تزریق «هیالورونیک اسید» بوده که به صورت موقت هستند.

اگر این ماده به وسیله روش نادرست و توسط افراد غیر متخصص تزریق شده باشد می‌تواند باعثبسته شدن عروق شود.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.