798

امیدی تازه برای درمان فشارخون بالا

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

 متخصصان علوم پزشكی در انگلیس ادعا كرده‌اند كه با تحریك بخش خاصی از مغز می‌توان به پایین آوردن فشار خون كمك كرد.

امیدی تازه برای درمان فشارخون بالا

این متخصصان موفق شدند با تحریك نواحی عمیق مغزی به پیشرفتی چشمگیر برای درمان فشارخون بالا دست پیدا كنند. این كشف بسیار حائز اهمیت است چون پزشكان همواره برای كنترل این عارضه به چالش می‌افتند و پایین آوردن فشار خون معمولا كار بسیار دشواری است.++

به گزارش روزنامه تلگراف، پزشكان انگلیسی موفق شدند با این تكنیك جدید یك مرد ۵۵ ساله‌ای را كه به سكته مغزی بر اثر گرفتگی عروق مغز مبتلا شده بود، درمان كنند.

پزشكان متوجه شدند كه فشارخون این مرد بسیار در نوسان است و بیمار به سندرم درد مركزی مبتلا است. این پزشكان از تكنیك تحریك نواحی عمیق مغزی استفاده كردند تا این سندرم را درمان كنند اما با تعجب متوجه شدند كه به كمك این تكنیك فشارخون او نیز كاهش پیدا كرد.

به گزارش ایسنا، فشار خون بالا عبارت‌ از افزایش‌ فشار وارده‌ از جریان‌ خون به‌ دیواره‌ رگ‌های‌ خونی‌ است. فشار خون‌ بالا گاهی‌ قاتل خاموش نامیده‌ می‌شود زیرا تا مراحل‌ انتهایی‌ و پیشرفته بیماری معمولا هیچ‌ علامتی‌ ندارد.

فشار خون‌ به طور طبیعی‌ در اثر استرس و فعالیت بدنی زیاد، بالا می‌رود اما فردی‌ که‌ دچار بیماری‌ فشار خون‌ بالا است‌، هنگام‌ استراحت‌ نیز فشار خونش‌ بالاتر از حد طبیعی‌ می‌شود. رژیم‌های نادرست غذایی، مصرف زیاد غذاهای چرب و پرنمک، بی‌تحرکی و زندگی ماشینی از جمله عوامل مستعد کننده برای ابتلا به بیماری پرفشاری خون هستند.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.