257

تقویت مغز با یادگیری زبان

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

آشنایی به چند زبان زنده دنیا، سفر و زندگی در اقصی نقاط جهان را ممکن می سازد؛ علاوه بر این یادگیری چند زبان متفاوت برای مغز شما نیز مفید خواهد بود.

تقویت مغز با یادگیری زبان

 تا همین اواخر برخی از روانشناسان بر این باور بودند که یادگیری چند زبان مغز را گیج می کند ولی این موضوع کاملا مردود است و مغز طراحی شده است تا بیاموزد. مزایای یادگیری چند زبان در زیر آمده است:

مغز را تقویت می کند.

در تحقیقی در سال ۲۰۱۶ کودکانی که دو زبانه بودند از قوای ذهنی بالاتری برخوردار بودند.

اسکن هایی که از مغز کودکان دو زبان گرفته شد نشان از رشد بیشتر مغزشان داشت چون  وقتی شما دو زبان بلد هستید فرقی نمی کند از کدام استفاده می کنید هر دو در مغز شما فعال هستند و این قابلیت تغییر بین دو زبان است که قوای ذهنی فرد را بالا می برد.

از بیماری های مغز در کهنسالی جلوگیری می کند.

در تحقیقی که در سال ۲۰۱۳ انجام شد به این نتیجه رسیدند که افراد دو زبان به صورت میانگین ۵ سال پس از افراد تک زبان به بیماری های مغزی کهنسالی دچار می شوند.

در تحقیقی مشابه در مورد آلزایمر نیز به فرق ۴ سال بین این دو گروه دست یافتند. محققان به این مطلب اشاره کرده اند که دو زبان بودن شما را از ابتلا به آلزایمر محفوظ نمی دارد ولی در نشان دادن علائم آزار دهنده بیماری تاخیر ایجاد می کند.

بهتر است هرچه زودتر یادگیری زبان های جدید آغاز شود. در بررسی که در سال ۲۰۱۶ صورت گرفت به این نتیجه رسیدند که مغز کودکان قابلیت آموختن ۲ زبان را دارد.کودکان دو زبانه مغز فعال تری دارند و حتی در ۱۱ ماهگی قادر به تشخیص تفاوت زبان ها می شوند.

 درست است که در سنین بالا یادگیری زبان سخت تر می شود ولی با تمرین بیشتر مغز تقویت شده و این مشکل حل خواهد شد.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.