483

دانستنی های غذاهای رستورانی

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اخیرا تصمیم به این گرفته‌اید که رژیم غذایی خود را سالم و پاک سازی کنید؛ همه چیز زمانی‌ که در خانه هستید و غذای خود را تهیه می‌کنید خوب به نظر می‌رسد.

دانستنی های غذاهای رستورانی

اما بیرون از خانه، سالم  غذا خوردن غیر ممکن به نظر می‌رسد و شما را سردر گم می‌کند.

اگر بخواهیم صادقانه صحبت کنیم نکته این است که به حداقل رساندن غذا خوردن خارج از منزل و در رستوران یک تصمیم بسیار درست هم برای سلامت شما و هم اقتصادی است، اما واقعا به صفر رساندن آن غیر ممکن است چون بیرون غذا خوردن از لذت بخش‌ترین تفریحات است و شما نمی‌توانید همیشه به دعوت دوستان نه بگوید.

غذاهای رستورانی اغلب ببسیاری  از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز شما را ندارد، فیبر پایینی دارند و متاسفانه سرشار از شکر و نمک هستند. نکته دیگر این است که معمولا وعده‌های غذایی بسیار بزرگ است. همه اینها با هم توضیح دهنده این موضوع است که بیرون غذا خوردن با کاهش سلامت رژیم غذایی در ارتباط است.

اما متخصص تغذیه مسعود عیسی‌نژاد به ما می‌گوید که گاهی بیرون غذا خوردن مثلا یک تا دو بار در ماه بدون مشکل و حتی برای حفظ روحیه لازم است و نکاتی‌ را به ما می‌گوید که در انتخاب بهترین نوع غذا  در رستوران موثر است.

به روشی که همیشه می‌خورید، غذا بخورید

یکی‌ از اشتباهات رایج افراد این است که اگر قرار است به رستوران بروند وعده‌های غذای قبلی را حذف یا کوچک می‌کنند اما این معمولا اثر مخالف دارد چرا که در رستوران آنقدر گرسنه خواهید بود که شروع به خوردن تمام مخلفات و کل سبد نا‌ن می‌کنید. بهترین راه این است که مثل هر روز غذا بخورید و برای شام یا ناهار یک وعده متناسب در رستوران انتخاب کنید.

حتما لیست غذاها را مطالعه کنید و به رستورانی بروید که تمام مواد درون غذا را لیست کرده است

مثلا به جای غذای سرخ شده از غذای گریل شده یا پخته شده داخل فر سفارش دهید، سیب زمینی سرخ کرده نخورید و همینطور از سفارش دادن غذاهای تهیه شده باسس فراوان و کرم پرهیز کنید. کره، و پنیر زیاد هم چراغ قرمز دیگر هستند.

سعی‌ کنید که از منوی غذایی یک ظرف متعادل سفارش دهید

فرقی نمی‌کند که در منزل یا رستوران غذا می‌خورید، ظرف غذای شما باید حاوی کربوهیدرات پر فیبر باشد، پروتئین با کیفیت مثل ماهی‌ و مرغ‌ یا لوبیا، مقدار مناسب سبزیجات رنگی‌ و همینطور کمی‌ چربی‌ سالم مثل روغن زیتون.

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.