713

زنان باردار در سه ماه اول حاملگی اسید فولیک مصرف کنند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

طبق توصیه‌های محققان زنان باردار یا دارای توانایی بارداری باید روزانه مکمل حاوی ۴۰۰ و ۸۰۰ میکروگرم اسید فولیک مصرف کرده تا از نقایص مادرزادی پیشگیری شود.

زنان باردار در سه ماه اول حاملگی اسید فولیک مصرف کنند

طبق توصیه های قبلی محققان، زنان باردار یا دارای توانایی بارداری باید روزانه مکمل حاوی ۴۰۰ و ۸۰۰۰ میکروگرم اسیدفولیک مصرف کنند تا از نقایص احتمالی مادرزادی پیشگیری شود.

نقایص لوله های عصبی زمان روی می دهد که مغز یا نخاع به شکل مناسبی رشد نکرده باشند و منجر به بروز معلولیت های جدی و یا حتی مرگ شود.اگر زنان ماهی یک عدد مکمل اسید فولیک قبل از بارداری مصرف کنند بسیار سودمند خواهد بود و باید مصرف آن را در سه ماهه اول بارداری ادامه دهند.

به طورطبیعی اسیدفولیک همراه با ویتامین B در بسیاری از میوه ها و سبزیجاتی نظیر سبزیجات پربرگ سبز، بروکلی و آب پرتقال یافت می شود.با این حال بسیاری از زنان میزان توصیه شده اسید فولیک را از طریق رژیم غذایی شان بدست نمی آورند.

دکتر الکس کمپر، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه دوک در کارولینای شمالی، در این باره می گوید: «ما با اسناد و شواهد متقاعدکننده ای دریافته ایم که ریسک بروز نقص لوله عصبی در زمانیکه زنان روزانه ۴۰۰ تا ۸۰۰ میکروگرم مکمل اسید فولیک مصرف می کنند می تواند کاهش یابد.»

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.