266

عاداتی که به ورزش آسیب میزند

|
0 دیدگاه
اجاره آپارتمان مبله ارزان

اگر برای شما جای سوال است که چرا تمریناتی که انجام می‌دهید اثر بخشی کافی‌ را ندارد و روز به روز انگیزه شما برای داشتن بدن ایده‌ال خود کم می‌شود.

عاداتی که به ورزش آسیب میزند

شاید جواب در تعداد ‌ست ورزشی  یا زمانی‌ که روی تردمیل می‌دوید نباشد. این مشکل معمولا با عادات خارج از زمان باشگاه در ارتباط است که به اندازه ورزش در باشگاه اهمیت دارند. عادات ناسالم و غلط می‌توانند روی سلامت و در نتیجه اثر بخشی تمرینات شما در باشگاه نیز موثر باشند.

فرم نامناسب بدن

به دلایل مختلفی‌ مثل عدم شناخت، تازه وارد بودن و نپرسیدن، بسیاری از افرادی در هنگام ورزش کردن فرم مناسب بدنی را انتخاب نمی‌کنند.

ورزش با روش نادرست می‌تواند احتمال مصدومیت و آسیب به ماهیچه و مفاصل را زیاد کند و همینطور اثر ورزش را روی بدن به حداقل آن برساند. اطمینان حاصل کنید که نوع صحیح تمرینی را که انجام می‌دهید می‌شناسید.

ورزش با شکم خالی‌

حتما به یاد داشته باشید که به توصیه متخصصین تغذیه و ورزش عمل کنید. به شدت توصیه می‌شود که قبل از ورزش حتما بدن خود را تغذیه کنید.

انجام ورزش هوازی  یا کاردیو در صبح بسیار مفید است اما توصیه می‌شود که وعده صبحانه را قبل ورزش مصرف کنید تا میزان کافی‌ گلوکز در خون برای انرژی رسانی به ماهیچه و مغز شما وجود داشته باشد.

نکته مهمی‌ که باید بدانید این است که اگر گرسنه باشید بدن برای تامین انرژی‌ خود به سراغ ذخیره قند موجود در سلول عضلات می‌رود و در نتیجه ماهیچه سازی کندتر صورت می پذیرد.

زمان ورزش هوازی شما زیاد است

ورزش هوازی روش بسیار مناسبی برای انرژی سوزی است، اما انجام بیش از حد آن ممکن است باعث کاهش توان عضلات و تحلیل عضلانی شود و همینطور چربی‌ سوزی را سخت تر می‌کند. اگر این نوع ورزش با رژیم کم کالری ترکیب شود نتیجه آن  تحلیل ماهیچه است.

متخصصین ورزش توصیه می‌کنند که اگر وزن اضافه شما کمتر از ۱۰ کیلوگرم است یا وزن مناسب دارید میزان ورزش هوازی را ۱۵ تا ۲۰ دقیقه در روز محدود کنید و آن را بافعالیتهای پر فشار ترکیب کنید

اجاره آپارتمان مبله ارزان
0 پسندیده شده

از این نویسنده

بدون دیدگاه

جهت ارسال پیام و دیدگاه خود از طریق فرم زیر اقدام و موارد زیر را رعایت نمایید:
  • پر کردن موارد الزامی که با ستاره آبی مشخص شده است اجباری است.
  • در صورتی که سوالی را در بخش دیدگاه مطرح کرده باشید در اولین فرصت به آن پاسخ داده خواهد شد.